ešte jedna pozitívna správa, celý areál už je zrekonštruovaný a budú teda aj 3 sprchy... :) ale aj voda v potoku... :D
20.09.2011 - 11:02:32
00
Katko ak by si to mal porovnat, ta GIGA je o dost tazsia ako Horal lejzi?
rozmyslam ze by som sa prehlasil na dlhu ale zase chcem si to aj trocha uzit a nie vypustit tam dusu :)


No tak s Lejzi sa to porovnat vobec neda, ked uz tak s Krejzi :) Kazdopadne Horal je podla mna jednoduchsi hlavne na techniku, nemas tam tolko chodnickov po korenoch a skalach ako v Istebnej. Na druhej strane v Istebnej to cloveka stale bavi, ked to neprepalis a rozumne si rozlozis sily urcite budes spokojny ;)
20.09.2011 - 11:15:58
00
Daju sa niekde pozriet priebezne vysledky INTER MOUNTAIN SERIES 2011?
20.09.2011 - 18:13:05
00
včera riadna rozbíjačka, chaos pri prezentácii ako vždy, super počko, len vo výsledkoch nie som :-)
25.09.2011 - 07:51:05
00
Daju sa niekde pozriet priebezne vysledky INTER MOUNTAIN SERIES 2011?
tu sú priebežné výsledky po Horalovi http://www.horal.sk/joo159sk/images/stories/2011/IMS_ranking_after_horal.pdf
25.09.2011 - 08:58:12
00
včera riadna rozbíjačka, chaos pri prezentácii ako vždy, super počko, len vo výsledkoch nie som :-)


Chaos pri prezentácii bol fakt veľký a ešte väčší pri parkovaní.
Napriek tomu, že som odchádzal zo ZA o 7:30 a štart dlhej bol o 10:00 nestihol som sa na dlhú zaregistrovať včas. Išiel som teda strednú.
To bolo to jediné, čo ma včera rozladilo.

Zvyšok super. Sprchy s príjemne vlažnou vodou, dostatok WAP-iek.
Počasie ako z katalógu a tá trasa... FAKT NÁDHERA!!!
Človek tam nájde všetko. Lúky, blato, korene, kamene, asfalt, dláždené chodníčky, lesné cesty, single, XC...

Na fóre Púchovského MTB som čítal pochvalu na jeho hravosť. Keďže som išiel aj Púchov, trúfam si povedať, že na Istebnú sa nechytá.
Púchov žiadal 100%-nú koncentráciu a keďže bol väčšinou v lese, nebolo, čím a ani kedy sa kochať.

Istebná mi osobne prišla hravejšia, dala aj priestor na vydýchnutie.
A tie výhľady... Prosto rozprávka!

Ak sa bude dať, o rok si privstanem :P a idem znova.
25.09.2011 - 17:27:36
00
Tak Istebna včera opäť nesklamala trať nádherná u mňa super ukončená sezóna
No a po minuloročnej skúsenosti sme tento raz vyrazili o niečo skôr a v Istebenej sme boli okolo 08:15.
Pohode sme zaparkovali na parkovisku vedľa ihriska prezentácia za 5 minút vybavená
sprchy, wapky, značenie :y:
O rok dúfam opäť v Istebnej ;)
25.09.2011 - 18:04:20
00
Ja včerajšok tiež hodnotím na jednotku. V Istebnej sme boli už o ôsmej a tiež bezproblémové parkovanie a aj prezentácia. Preto radšej chodím skôr. Trať a výhľady úplná paráda. O rok pravdepodobne pôjdem tiež. Čo ma jedine hnevá je ta poľská arogantnosť na trati.
25.09.2011 - 19:01:00
00
Moc pekný maratón. Celkom náročná, technická trať. Veľa koreňov a ostrých šutrov, traslavé zjazdy, krásne výhľady. Za mokra by to bolo asi veľmi ťažké. Zabezpečenie OK.
25.09.2011 - 19:53:15
00
už sú prvé fotky
http://www.mtbforum.pl/showthread.php?tid=6471
25.09.2011 - 19:58:07
00
Wow tak toto bol pretek! Neviem sa z toho este celkom spamatat ;)
Vsetko co tu bolo o polskych maratonoch v Beskydoch popisane sa ukazalo ako pravda: Krasna trat a prostredie, velmi vysoka uroven preteku aj pretekarov.
Znacenie - jednoduche a napriek tomu perfektne ucinne - stacilo sledovat modre sipky - boli vsade tam kde bolo treba.
Uzasne hrava trat - technicke pasaze - korene, kamene, prudke zjazdy kde sa nedalo oddychnut, nahle zmeny smeru, fantasticke vyhlady z hrebenov na cele Beskydy, a k tomu pocasie ako z katalogu na MTB maratony.. pripadal som si ako Alenka v risi divov ;)
Je to vidiet ze vyber trate bol namiesany fajnsmekrom - skoro vsetky kopce sa dali vyslapat - ale ziadne nudne zvaznice alebo hluche stojky len aby sme nazbierali vyskove metre sa nekonali, zjazdy to iste - preverili techniku a schopnosti kazdeho. Narocnost by este stupla pokial by bola trat mokra alebo za dazda - to si radsej ani nechcem predstavit...

Ak mam porovnavat so Slovenskom - tak len velmi tazko sa to da porovnat s niecim, lebo na Slovensku podujatie takychto rozmerov, kvality a narocnosti proste nemame..
Velmi sa mi tiez pacila kombinacia cipu zabudovaneho priamo v startovnom cisle - netreba montovat ziaden dodatocny cip a meranie fungovalo vyborne.

Na poslednu chvilu som sa rozhodol pre trat GIGA a to som nemal robit.. ;) Nielenze trat bola riadne narocna, ale po prvej obcerstvovacke mi zacal brutalne strielat zadny salter - zrejme povolila a trocha sa ohla patka, v tych podmienkach to neslo nijako opravit, a az do konca preteku som sa trapil a nevedel poriadne zaradit tak som siel na istotu - napriek tomu som dosiel uplne rozbity s 2700 vyskovymi v nohach ktore uz boli tak vystavene ze sa nezmohli ani na krc. :)

K tej polskej "arogantnosti" - prvi z MEGA trate na mna kricali aby som sa uhol z idealnej stopy a vzdy ked sa dalo tak som posluchol, nebolo v tom nic arogantne - proste boli rychlejsi, mali viac energie a najlepsie co sa dalo spravit je v ramci moznosti im co najmenej zavadzat.
V tej slucke z cielu na GIGA som stretol dvoch madarskych bikerov ako maturovali nad prasknutym capom na s-works epic rame, nakoniec to Madar vzdal a s ironickym "špeci" na perach sa pobral v protismere do ciela..

tolko moje dojmy.. o rok pojdem zas a lepsie pripraveny!

Katko preco nie si vo vysledkoch?!
26.09.2011 - 13:36:13
00
no to by som aj ja rád vedel, bol som sa spýtať chalanov v aute, ale mali veľa roboty s celkovými výsledkami, tak mi Véna Hornych kázal napísať mail (aj počas MTB Trophy sa mi to raz stalo)...takže uvidíme :)každopádne som skončil pred Ewelinou Ortyl, potom som tesne pred cieľom obehol ešte jedného bikera, ale ten je na prekvapenie DNF...
26.09.2011 - 13:54:44
00
teraz som si ešte raz pozrel fotky z posledného zjazdíku a som pred bikerom s číslom 766, takže by som mal byť 91-vý...

http://tinyurl.com/45xa6rj
26.09.2011 - 14:15:25
00
katko ale to su fotky z prveho prejazdu tymi korenovymi schodmi tesne pred cielom ak sa nemylim - lebo sa tam miesaju aj ti lepsi z kratkej - takze podla tohto to nemozes hodnotit lebo este sa slo dalsich 20km ;)
neviem kde zlyhala casomiera v tvojom pripade.. ked si prechadzal tymi kontrolami tak si pipol?
26.09.2011 - 15:47:29
00
nie nie, toto už je druhý prejazd, ten prvý je tu - http://tinyurl.com/5rwmyc4 na obrázkoch predo mnou sú dvaja borci z krátkej, ktorí ma dobehli...teraz mi akurát odpísali zo sportchallenge a už som tam...mal som blbý čip asi, aj pri prezentácii ma to nechcelo dlho zosnímať, skúšal som to všetkými možnými smermi priložiť a až po dobrých 2-3 minútach som sa objavil na monitore...
26.09.2011 - 16:06:09
00
keyboard_arrow_up