ja si nemyslim ze ta pumpa je draha
29.09.2011 - 20:26:46
00
A máš so vzduchovými vidlicami dobré skúsenosti,lebo mám teraz dilemu či brať vzduchovú alebo olej pružina...To preto lebo tú olejovú by som kúpil novú ale tá Raidon je používaná...a keby som ju zobral tak nevie niekto kde nájdem tú tabuľku podľa ktorej ju mám nafúkať ?
29.09.2011 - 21:02:05
00
A máš so vzduchovými vidlicami dobré skúsenosti,lebo mám teraz dilemu či brať vzduchovú alebo olej pružina...To preto lebo tú olejovú by som kúpil novú ale tá Raidon je používaná...a keby som ju zobral tak nevie niekto kde nájdem tú tabuľku podľa ktorej ju mám nafúkať ?


na oficialnej stranke suntour je technicka dokumentacia k vidlam v PDF, zda sa mi ze tam je to uvedene na kolko psi to mas nafukat podla vahy
29.09.2011 - 22:51:18
00
Servisovanie je podla mna dosť podobné.Ak ochotný dať viacej za vzduch tak určite ten i keď Raidon tiež nieje žiadna sláva. Ale celkovo pružinová vidlica je citlivejšia je lineárnejšie (môže,nemusí vyhovovať) a samozrejme tažšia.
Ja teraz jazdim Rst Titan air ak budem kupovať novú tak by som išiel asi pružinu (na Xc-Am jazdenie) kedže na moju hmotnosť pružinu zoženiem a váhu neriešim. Bral by som niečo na štýl Rs sektor alebo Fox Vanillu.
Toto bolo hlavne pre ostatných členov na fóre lebo tieto vidlice sú v inej cenovej hladine.

Ale bratranec má Suntour XCR(XCT,XCM,XCR idú za sebou) a až na to kope, využíva zdvih pekne a citlivosť je slušná na túto cenovú hladinu je fajn.(Ak sadne váha možno aj lepšia ako Raidon ale nejazdil som ho) Len tá váha 2500g ...
Inak mám 75 kg
30.09.2011 - 14:38:27
00
aka vidlica sa hodi na hmotnost cca 100kg? pri mojej vahe gramy neriesim. skor odolnost. teraz mam dart1, co sa tyka chodu, tak mi plne vyhovuje, ale obcas ide aj na dorazy. tak ju dam priatelke (jej je dobra) a ja si chcem kupit nejaku inu. tiez som uvazoval na raidon, ale kludne by som vzal aj pruzinovu. napr aj dart3, pokial by bola tvrdsia. poradite nieco? ide aj o peniaze. tak do 100€... a aj menej aj pouzivana trebars. a chcel by som ju na V-brake + alternativne na disc(aj teraz tak mam). jazdim rekreacne xc. nie zavodne:-)

nasiel toto za zaujimavu cenu:
http://www.kupkolo.cz/produkty/Vidlice-odpruzene-tlumice_84/SR-Suntour_202/EPICON_157/Vidlice-SR-Suntour-EPICON-LOD-120mm-pro--V--brzdy---antracit_90564.html


Naposledy upravil Maco__ dňa 30.09.2011 - 20:01:25, celkovo upravené 1 krát.

30.09.2011 - 19:12:55
00
na oficialnej stranke suntour je technicka dokumentacia k vidlam v PDF, zda sa mi ze tam je to uvedene na kolko psi to mas nafukat podla vahy



neviem preco by to mal fukat podla tabulky nech vyskusa pojazdi a sam zisti na akom tlaku mu to najviac vyhovuje
30.09.2011 - 19:48:11
00
Ešte sa chcem spýtať na jednu vec,neviem či by mi pasla na rám tá Raidon.Proste ide o to že tam kde sa začína krk,má tá Raidon ešte trochu vytiahnuté hore,teraz mám vidlu bez toho.Ako sa tu pridáva obrázok aby som to tu mohol dať? Diky...
30.09.2011 - 21:55:47
00
http://forum.mtbiker.sk/posting.php?mode=reply&f=2&t=27106
01.10.2011 - 08:32:59
00
Ešte sa chcem spýtať na jednu vec,neviem či by mi pasla na rám tá Raidon.Proste ide o to že tam kde sa začína krk,má tá Raidon ešte trochu vytiahnuté hore,teraz mám vidlu bez toho.Ako sa tu pridáva obrázok aby som to tu mohol dať? Diky...


no ak je to jazdena vidla bude mat asi skrateny krk a na to pozor!!! tiez som chcel kupit jazdenu, ale vsetky krky mali skratene a mne na moju dlhu hlavovu trubku proste nepasuju, takze mi neostava nic ine iba kupit novu.. pocitaj s tym, ze mozno budes potrebovat aj nove hlavove zlozenie, ak sa povodny konus zo starej vidlici nebude dat nanovo nalisovat. az sa mylim, opravte ma chalani... mna vymena vidlice caka tiez a bojim sa, ze s tym aj dalsie vydavky na nove hlav. zlozenie. no a pri mojej vahe 95kg asi jedine vzduch...
01.10.2011 - 11:46:44
00
keyboard_arrow_up