Šariš
Je jednoducho najlepší... 26% [ 62 ]
Reigns & Rulez:) 11% [ 26 ]
Najkrajšie, najvášnivejšie, najrozumnejšie a celkovo najlepšie ženy su jednoznačne zo Šariša. 35% [ 84 ]
Je srdcovka! 28% [ 68 ]
Celkový počet hlasov : 240
Ľubo aspoň načrtni trasu ako ste šli...vďaka...
02.10.2011 - 19:07:14
00
Nechali sme auto kdesi za Stakcinom na odbocke ku Starine. Potom sme sli okolo Stariny na Ruske sedlo, odtial po cervenej TZ a statnej hranici trvalo po hrebeni az na Kremenec, dalej po cervenej TZ do Novej Sedlice a asfaltom cez Ulic spat ku autu. Ako pisal Luho, 2376 vyskovych metrov. Vela prudkych stupani na tlacenie (vsetci!) a prudkych zjazdov, kde sme casto stratili aj 200 vyskovych metrov na 1 kopci. Nadherne vyhlady, horna cast zjazdu z Kremenca po cervenej TZ je superAMENacka (ovela narocnejsia, nez modra v Slanskych), pomerne strmy chodnik, tocky, korene, ale hlavne kamenne polia (tiez sme vacsinou tlacili). Ked uz zmizli kamene, spodna cast chodnika bola zjazdna.
Casovo sme to neodhadli, aj ked sme vyrazali ku Starine o cca. 8.30, do Novej Sedlice sme prisli o cca. 17.30 (kratka pauza na Kofolu a doplnenie vody) a este nas cakalo asi 30 - 35 km ku autam a 300 vyskovych. S jednym prednym svetlom a 4 blikackami sme k autam prisli za uplnej tmy, nastastie tam nie je husta premavka.

Prílohy:

Miro a hreben.jpg
Miro a hreben.jpg 245.02 KiB thumb_up0thumb_down

Bari a hreben.jpg
Bari a hreben.jpg 193.23 KiB thumb_up0thumb_down

Hreben a Milan.jpg
Hreben a Milan.jpg 272.76 KiB thumb_up0thumb_down

Luho a hreben.jpg
Luho a hreben.jpg 273.81 KiB thumb_up0thumb_down

Matos a hreben.jpg
Matos a hreben.jpg 242.34 KiB thumb_up0thumb_down

Hreben.jpg
Hreben.jpg 193.14 KiB thumb_up0thumb_down

Za rodinu.jpg
Za rodinu.jpg 476.21 KiB thumb_up0thumb_down

02.10.2011 - 19:57:35
00
Kebyze buducu sobotu vyslo pocasie (akoze ma uz prsat), tak by sme mohli po POLONINACH zvladnut aj PLANINY okolo RV.
02.10.2011 - 20:41:00
00
Nasiel, ale nechce mi ho zozrat, lebo ma viac ako 100kB.

Mne nerobi problem ani rar alebo zip ;)
02.10.2011 - 21:17:48
00
GPS zaznam by sa nenasiel?
GPS zaznam je uplne zbytocny, trasa je jednoducha (vid. moj popis). Naviac ak budes dosledne sledovat Luhov GPS zaznam, tak urcite budes v okolitych lesoch zbierat aj huby (pardon, kešky) :rofl:.
02.10.2011 - 22:19:01
00
to Palo TT: Mne to bolo hned divne ze Minikinovi to celodennu trasu zozerie, hold musel si ma nakopnut...

to Peterg: niektore kesky vobec nie je na zazname vidiet, schvalne kolko ich napocitas?

Prílohy:

Komentár súboru: poloniny
2011-10-01 Poloniny.zip [61.66 KiB]

02.10.2011 - 22:49:00
00
Vdaka za zaznam.
Podla zaznamu to vyzera, ze tlacenia na samotnom hrebeni (Ruske sedlo - Kremenec) bolo pomerne vela. Oplati sa to vobec ist tam na biku? Vie niekto odhadnut kolko percent casu a aj km bolo z hrebenovky tlacenie?
03.10.2011 - 08:09:22
00
Ahoj PaloTT.
Bol som v sobotu s chlapcami. Uz som to isiel druhykrat, prvykrat az z Balnice nad Osadnym a stoji to za to...i ked nie velmi casto. Tlacenia podla mna nebolo az tak vela (ved Bari sa tomu dost vzoprel), cca 15% z dlzky hranice (maximalne), cize od Ruskeho sedla - na Kremenec, potom uz len sem tam z Kremenca dole do N Sedlice- trochu technickejsi zjazdik po starom krasnom bukovom lese,z hornej casti kamenne sutre, a asi 15 kuskov vyvalenych krasnych obrovskych bukov cez chodnik.
Trasu sme zacali od krizovatky Jalova-Starina pri naucnom panteone, dalej hore popri Starine az do Ruskeho -asfalt, Ruske krizovatka hore serpentiny na Ruske sedlo sotolina, dalej Slovensko Polska hranica priamo po hrebeni popri hranicnych stlpikoch az na Kremenec - krasny chodnik prevazne otvorena luka, krasne vyhlady, dole do N Sedlice spominyny zjazdik po starom lese, a zo Sedlice uz cisty asfalt spat pod Starinu ku Jalovej.

Dundy.
03.10.2011 - 10:43:27
00
Vdaka za zaznam.
Podla zaznamu to vyzera, ze tlacenia na samotnom hrebeni (Ruske sedlo - Kremenec) bolo pomerne vela. Oplati sa to vobec ist tam na biku? Vie niekto odhadnut kolko percent casu a aj km bolo z hrebenovky tlacenie?

Skus pozriet na mapu a vrstevnice a vsetky prudke vyjazdy bolo treba viac-menej vytlacit. Podla toho si spravis odhad, neviem, ci niekto z nas to vie odhadnut. A ci sa oplati? Na to si musis odpovedat sam, niekomu tlacenie nevadi a iny to neznasa.
03.10.2011 - 10:48:38
00
Mnohe kopce, ktore sme my tlacili, Bari vyslapal.
03.10.2011 - 11:34:38
00
Bol som tam pred 2 rokmi presne ten isty hreben z Ruskeho sedla po Kremenec. Tiez si pamätam ze niektore kopce bolo treba tlacit, ale za tie vyhlady to stalo. Chalani zo Sniny nam vraveli ze lepsie je ten hreben ist opacne. Viac sa da pozjazdovat. A vraj super zjazdik je z Okruhliaka ako je odbocka na Jaslo az do Cisny do PL.
03.10.2011 - 20:29:28
00
Cez ten Kruhliak na Velku Ravku, Kremenec a domov planovali vlani, ale pre zlu predpoved som nesiel, nakoniec to tak aj dopadlo ze ich chytil dazd a nedokoncili to.

Ist to v opacnom garde si neviem dost dobre predstavit, ten stupak s prekazkami zo Stuzice na Kremenec je tazky aj na peso nie to s bikom, no po hrebeni by to asi bolo lepsie.
03.10.2011 - 21:44:43
00
ja som to siel uz velakrat. peso, behom, na lyziach, ale najviac na bajku. naposledy s malou obmenou pred mesiacom. podla mna sa tam da slapat 99% trasy. ist to opacne je kvoli vyslapu na kremenec blbost. zjazd z kruhliaka cez jaslo do cisny je jednoznacne najlepsi v poloninach od kremenca po duklu a ani vo vihorlatskych lepsi nie je. minule som siel tu istu trasu s tym, ze z riabej skaly som odbocil do PL cez paportnu a javornik do wetliny a cez dzial na rawky a na kremenec a do sedlice. je to super trasa. bude to cez 3000m. pred dvomi rokmi som bezal z osadneho do sedlice po hranici 55km, 2500 vyskovych 8 hodin - to len pre inspiraciu:)
04.10.2011 - 20:55:07
00
ja som to siel uz velakrat. peso, behom, na lyziach, ale najviac na bajku. ... podla mna sa tam da slapat 99% trasy...pred dvomi rokmi som bezal z osadneho do sedlice po hranici 55km, 2500 vyskovych 8 hodin - to len pre inspiraciu:)

Tak to sa potom necudujem, ze 99% vyslapes ... aj Marosh vravel, ze najvacsi problem je drzat s Tebou krok (kondicne) ;)
04.10.2011 - 21:08:03
00
ja som to siel uz velakrat. peso, behom, na lyziach, ale najviac na bajku. naposledy s malou obmenou pred mesiacom. podla mna sa tam da slapat 99% trasy. ist to opacne je kvoli vyslapu na kremenec blbost. zjazd z kruhliaka cez jaslo do cisny je jednoznacne najlepsi v poloninach od kremenca po duklu a ani vo vihorlatskych lepsi nie je. minule som siel tu istu trasu s tym, ze z riabej skaly som odbocil do PL cez paportnu a javornik do wetliny a cez dzial na rawky a na kremenec a do sedlice. je to super trasa. bude to cez 3000m. pred dvomi rokmi som bezal z osadneho do sedlice po hranici 55km, 2500 vyskovych 8 hodin - to len pre inspiraciu:)


Tebe Marian sa nedivim, viem ze si makac. Sak sme sa kedysi nahanali po maratonoch. A tie polske Poloniny su ako na tom s jazdenim. Myslim Polonina Carynska a Vetlinska. Da sa tam zohnat aj nejaky privat? Nemas skusenost?
04.10.2011 - 21:37:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up