Zdravim vsetkych!
Zalozil som novu temu, aj ked som tu Polanu nasiel, ale je malo vyuzivana, tak som ju spojil s Veporskymi vrchmi. Snad sa to oplatilo zalozit, pretoze je to nadherny kraj a ako som postrehol, tak dost malo vyuzivany horskymi cyklistami.
03.10.2011 - 17:21:00
00
Teraz som chvilu doma z prace, tak by som chcel ist cez vikend na Klenovsky Vepor. Tymto by som Vas chcel pozvat na tento nadherny a nie velmi tazky vyjazdik.

Zakladna trat by mohla vypadat priblizne takto: http://www.cykloserver.cz/f/326c069354/
Som ju absolvoval napeso a velmi sa mi pacila a az na jeden kratky vystup a zostup, kde treba niest sa da ist vsade na bicykli. Je to velmi pekna trasa s krasnymi vyhladmi. Ciel a start sa moze samozrejme menit podla toho, kde si urcime zraz.

Dufam, ze sa niekto prida. :D Majte sa!
03.10.2011 - 17:36:35
00
Klenovsky vepor je vo vyssom stupni ochrany - zakaz bikom :D
03.10.2011 - 19:29:31
00
Vsak to po lesnych cestach vedie ten turisticky chodnik, kde sa taha drevo. Len hore sa ide trochu po chodniku a tam ak by som nemohol, tak nic sa nedeje. To okolie tam je krasne. Ten vyklad z Vepra by som navela ozelel. :D Je tam velmi vela moznosti na jazdenie. Ozaj a kde zistim, ci je tam hore naozaj zakaz bikom?
Pocuj Ado a ty by si nesiel niekam?
03.10.2011 - 20:17:23
00
Ahoj AK4477. Asi sme sa mali možnosť spoznať počas našej tradičnej akcie Okolo Poľany 2011 v Detvianskej Hute pred pár dňami :) Poľana a Veporské vrchy sú ozaj mimoriadne atraktívne pre cykloturistiku. Možno je to stredoeurópska jednotka! Pripájam záznam z našej trasy a ilustračné foto.

Prílohy:

polana 2011.jpg
polana 2011.jpg 88.89 KiB thumb_up0thumb_down

03.10.2011 - 22:43:00
00
Ahoj Karol! Áno, to som ja, čo sme sa stretli. Len škoda, že som mal prácu na dome, ináč by som siel na Biele Vody s Vami. Celý rok jazdím väčšinou sám a teraz keď po dlhej dobe robím niečo na dome :D tak sa zjaví pri mne doma taká silná zostáva. Mrzelo ma, že som nemohol byť viac s Vami, keďže som to musel rýchlo dokončiť, lebo som na dryhý deň odchádzal do cz. :-(
Áno je to krása tu u nás, len škoda, že veľmi málo ľudí o tom vie. Tamojší mladí ľudia akosi nemajú vzťah k niečomu tak krásnemu a to je veľká škoda. Veď preto jazdím včäšinou sám. Tu si ľudia kúpia radšej motorky a tým ničia všetko krásne. Veľmi má to mrzí, lebo bývame v nádhernom kraji a ľudia si to vobec neuvedomujú.

Pekná a zaujímavá fotka :y: . Veľmi dobre poznám. Fotené nad Bielymi Vodami, pred Lomom nad Rimavicou a v pozadí už hore spominaný Klenovský Vepor. Neďaleko je Čierťaž, odkiaľ je krásny výhľad na Nízke Tatry a aj na časť Vysokých. Veľmi pekne miesto. ;)


Naposledy upravil AK4477 dňa 04.10.2011 - 09:43:02, celkovo upravené 1 krát.

04.10.2011 - 07:11:21
00
Vyskusaj do Tisovca na Zbojska tam pri salasi je Informacne centrum a ludia okolo neho znacia aj cyklocesty v okoli.
Na Klenovskom Vepry som bol pred 2 rokmi naposledy ale ta skaza po tazbe dreva bola neuveritelna. Hlavne po tom co som tam bol 3 roky predtym z kamaratkou z Francuzska hrdy na to ake krasy mame na Slovensku. Dufam ze aspon chodniky su uz precistene po tazbe rad by som na rok zase vybehol bikom hore.
04.10.2011 - 08:31:44
00
LOVE dakujem pekne za info! Som im napisal mail, ci by som tadial mohol prejst s bicyklom. Ak to nebude mozne, nic sa nedeje. Obidem to popod Vepor po lesnej ceste. Vsade tam je krasne, tak uz Vepor navela ozeliem. ;)

Ja som tam bol minulu jesen a uz to bolo v pohode prejazdne a vsetko ciste. Po tazbe dreva vzdy ostane nenormalna spust a aj bordel od chlapov - tazbarov. Vsade same odpadky a flase :@ :@ :@. Velmi sa mi pacila cesta z Kysuca - Dolina. A najviac na celej trase ani nie samotny Vepor, ale trasa okolo Sopiska a potom spat vystup zo Skorusiny po Zeleznu branu.
04.10.2011 - 09:39:31
00
Do tychto koncin sa chystam ist bikovat uz niekolko rokov, ale nikdy mi to nejako nevyjde. Pochadzam z tade, narodil som sa v Hnusti a do svojich 6-tich rokov som byval v Kokave nad Rimavicou. Cela moja rodina je roztrusena po okoli, Klenovec, Hnusta, Poltar. Takze musim len spojit prijemne s uzitocnym. Dokonca mamin brat, ktory byva v Klenovci ma nad Skorusinou "kolesnu" blizko salasa. Idealne miesto na relax a bikovacku. Snad sa mi v buducnosti podari dostat sa do tohoto krasneho kraja aj s bikom.
04.10.2011 - 10:24:34
00
Tak to je uz najvyssi cas sem zavitat.:D Ked budes vediet, ze pojdes, tak sa len ozvy a mozem sa pridat. A dufam, ze sa este niekto pripoji. :)
04.10.2011 - 10:40:54
00
pred tyzdnom som sa vratil z tyzdenneho pobytu u kamarata na samote nad slopovom - medzi klenovcom a kokavou. pekny kraj, ale same prudke kopce. mal som v plane aj klenovsky vepor, ale samemu sa mi nakoniec nechcelo. tak som prevazne otacal dole do sedla chorepy a spat, alebo na cisarsku holu. predpokladam, ze tam este zavitam aj s bajkom, tak si tu rad pozriem odporucane trasy.
04.10.2011 - 13:13:13
00
Jasne, same prudke kopce. Taky je uz raz nas kraj...:D Ale mne to vyhovuje a paci sa. Ano, samemu sa zle jazdi, ale aspon ta nik nebrzi :lol: Ja uz som si zvykol jazdit sam. :(
04.10.2011 - 14:22:24
00
doma jazdim prevazne sam, ale tam by som privital domaceho, lebo ciest vyzeralo byt mnoho, znacenie je tam biednejsie - vyzera, ze dlhsie nebolo premalovane, alebo uz aj nejake stromy chybaju. domaci vie co je lepsie obist, atd.
04.10.2011 - 16:23:18
00
OKOLO POĽANY 2011 :
https://picasaweb.google.com/108542936134485060446/OKOLOPOLANYMTB2011#

Mapa trasy:
http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=68752

Opäť sme sa presvedčili, že: “Pod Poľanou, radosť šliapať do pedálov!”

Prílohy:

mp_polana2011.JPG
mp_polana2011.JPG 164.49 KiB thumb_up0thumb_down

04.10.2011 - 20:00:41
00
Co k tomu dodat? Kraaaasa! Pekny album! Aspon vsetci mozu vidiet, ako je tu krasne. ;) A na pive pri mne tam nieste, ako niektory rok :D
04.10.2011 - 20:39:24
00
keyboard_arrow_up