stranger1, ujasni si pojmy klub a tím ;)
05.10.2011 - 07:16:27
00
a v Súlove si šiel akú? :?: 8)


Hej, nato som v amoku zabudol :D To som šiel preto, že dlho nebolo žiadne XC a chcel som si prásknuť a nepočítal som s bedňou, keďže bolo prihlásených 25 juniorov a cez 250 ľudí na "detskú" :)
05.10.2011 - 09:07:19
00
na co to vobec s nimi riesit ? Mas pravo slobodne si vybrat z tych trati aku len chces. Skor by som v tom videl zavist, ze niekto si nedokaze natrenovat a nema sancu ani na tej kratkej trati, tak potrebuje do vsetkych rypat, ze ano :) ? Ked niekomu sedi sprint na 25 km, tak nech si to jazdi a ostatni nech to neriesia, tiez nevidim ze by Tomas pisal niekomu, ze preco isiel na dlhu trat ( je to ten isty princip ). Ked si tam niekto ide na vylet a chce sa povozit 50, 60, 80 alebo kolko km, je to jeho vec, tak isto ako je to vec toho, kto ide na kratku trat.
05.10.2011 - 09:24:30
00
"... a malo tvojich prispevkov poukazuje v tvojom pripade na malo skusenosti."
s týmto by som si dovolil PRUDKO polemizovať
- poznám pár ľudí, ktorí čítajú toto fórum pravidelne, nenapísali ani jeden príspevok
a skúsenosti majú na rozdávanie (a ani nenapíšu, len sa občas dobre rehocú)
- poznám ľudí, (na tomto fóre) ktorí cítia potrebu vyjadriť sa ku všetkému, každému a v "každej" téme, ale to neznamená, že by mali nejaké extra skúsenosti...(zato extra ego pravdepodobne asi áno)
ja len toľko OT
05.10.2011 - 09:35:25
00
Vazeni, vsimli ste si to dost velke oranzove tlacitko vpravo dole? Pise sa tam "Odpovedat k teme" a hore je dost velkym a tucnym Biketour Brezno 2011. O maratone sa chcem dozvediet co a ako, co bolo ako bolo na trati, organizacia, príhoďi a skúsenosťi ;-). Riesite tu temu ktora sa tu riesila x-krat. Prosim admina aby na to zalozil zvlast sekciu a tam sa sa mozte vyzurit dosytosti a nie zaprasit inu temu takymito vylevmi. Uff.
05.10.2011 - 09:37:27
00
Vazeni, vsimli ste si to dost velke oranzove tlacitko vpravo dole? Pise sa tam "Odpovedat k teme" a hore je dost velkym a tucnym Biketour Brezno 2011. O maratone sa chcem dozvediet co a ako, co bolo ako bolo na trati, organizacia, príhoďi a skúsenosťi ;-). Riesite tu temu ktora sa tu riesila x-krat. Prosim admina aby na to zalozil zvlast sekciu a tam sa sa mozte vyzurit dosytosti a nie zaprasit inu temu takymito vylevmi. Uff.

:y:
05.10.2011 - 09:39:38
00
Vazeni, vsimli ste si to dost velke oranzove tlacitko vpravo dole? Pise sa tam "Odpovedat k teme"
Nuz je tam vidim iba tlacitko " Odpovedat v teme " Ale davam ti za pravdu, ze taketo objasnovanie pojmov a dojmov patri niekde inde.
05.10.2011 - 10:06:49
00
Odpovedať v téme, aneb radšej byť ticho. :)
05.10.2011 - 10:14:05
00
na co to vobec s nimi riesit ? Mas pravo slobodne si vybrat z tych trati aku len chces. Skor by som v tom videl zavist, ze niekto si nedokaze natrenovat a nema sancu ani na tej kratkej trati, tak potrebuje do vsetkych rypat, ze ano :) ? Ked niekomu sedi sprint na 25 km, tak nech si to jazdi a ostatni nech to neriesia, tiez nevidim ze by Tomas pisal niekomu, ze preco isiel na dlhu trat ( je to ten isty princip ). Ked si tam niekto ide na vylet a chce sa povozit 50, 60, 80 alebo kolko km, je to jeho vec, tak isto ako je to vec toho, kto ide na kratku trat.

Tuším, že to nemá zmysel, ale len pre objasnenie. Keď som bol prvý raz na preteku, existovali len dve trate, maratón a polmaratón. Až potom usporiadatelia pre spropagovanie horskej cyklistiky vymysleli nesúťažnú trať hobbík, určenú pre víkendových cyklistov, ktorú ale pre zatraktívnenie začali merať. Čo myslíš, prečo sa volá hobbík(a nie napríklad minimaratón), prečo je bez rozdielu veku a hlavne prečo nie je celosezónne vyhodnotená. To nie je šprint na 25km, to je pretek pre skutočných hobbíkov. Myslím, že keby organizátor zriadil pre víkendových cyklistov napr. 4km prológ, tak aj z toho by ste za chvíľu urobili pretek a obhajoval by si to tu. Na záver, jazdím málo, aj to len polmaratón, skoro trištvrtiny mojích "rovesníkov" ma predbehne, ale vzhľadom na to, že som kvôli rodine už len víkendový cyklista, som spokojný. Však nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa, či nie? Ospravedlňujem sa ,že som odskočil od témy, už budem ticho.
05.10.2011 - 17:12:15
00
definuj hobbika - fakt ma to zaujima - 4x do mesiaca na bicykli? bicykel do 500E? menej ako 5 odjazdenych maratonov? zvoncek na riaditkach? prilba na hlave len pre to ze to prikazuju pravidla? spd-cka? kotucove brzdy? ze si sam plati startovne a nikto mu ho nesponzoruje? ze nestiha priemernemu ucasntikovi na inej trase? ze nestiha najrychlejsim trom na danej trase?
05.10.2011 - 18:35:22
00
Nechcem tu spamovat, ale podla mojho nazoru trak ktora sa vola hobbik je urcena pre ludi co maju najazdene par km a chcu sa len porovnat ako su na tom vykonnostne, pripadne pre rodicov s detmi aby sa krpci mohli citit ako "velki pretekari". Je to sice kazdeho osobna vec ktoru trat si vyberie, ale ked su !hobbici" v prvej lajne na starte to sa mi zda kus cudne :D Ale tak ked niekoho bavi vzhravat nad malymi detmi... Neviem preco, ale stale mam predstavu o tom ze hobby trat je pre ludi ktori nemaju kondicku na polmaraton alebo maraton a chcu si len vzskusat akz je to pocit stat na starte, bojovat s prekazkami na trati alebo prejst cielom.

A aby som nebol uplne mimo temy s tratou som spokojny, takisto aj so znacenim, aj ked je pravda ze to tu trosku poznam :D Pekne ukoncenie sezony, aj ked v tej mojej boli len 2 maratony :D
05.10.2011 - 18:40:08
00
Juraj toto sa tu uz preberalo X krat. Hobbici sme tu asi vsetci predsa ;) . Tu ide skor o to, ze na HOBBY tratiach sa objavuju borci, ktori s blahoslavenym usmevom pravidelne stoja na bednia a uzivaju si to svoje vitazstvo v kategorii bez rozdielu veku. Kdesi v propoziciach som cital definiciu HOBBY trate " je to trat urcena pre tych, ktori si chcu skusit preteky na horskom bicykli ". Samozrejme je kazdeho legitimne pravo vybrat si trat aku chce, ale ako ta poznam, ty osobne by si si taketo vitazstvo nad detmi a skoro dochodcami asi nevazil. A tak je to aj s vecsinou, ktora tu tento ukaz rozobera a kritizuje. Je ale zaujimave, ze ak sa ti zberaci medaili prehlasia na polmaraton ( maratony z nich nik nejazdil, aspon som ich vo vysledkoch neregistroval ) tak koncia tam kde su neviditelny. Takze takymto borcom nerozumiem o co im vlastne ide. O igelitky ? O ponozky ? O hlinikove medaile ? :o Verim, ze ak by HOBBY kategorie boli odmenovane lizatkami, tak ucast borcov sa znacne zredukuje :-D Na prvom rocniku Kralovskeho maratonu boli takyto borci spontanne obecenstvom vypiskany ;) Takze vsetkym na zaver prajem uspesnu pretekarsku sezonu 2012 ;)
05.10.2011 - 18:58:11
00
Pôvodne som nechcel reagovať, ale už mi to nedá. Hneď na začiatku napíšem, že v posledných rokoch patrím k príležitostným účastníkom "pretekov" (občas aj "hobby" kategórií a občas aj na bedni). Myslím, že je to každého osobná vec na akej trati štartuje, každý má určitý dôvod prečo ide tu a tú trať. Nemyslím, že názor čím dlhšiu trať idem, tým som oproti ostatným niečo "viac" je namieste - každému vyhovuje niečo iné. Čo sa týka toho pocitu "porazenia" starších pretekárov a chlapcov na "hobby" tratiach - porovnajte si štartovné listiny a výsledky dlhej, strednej a krátkej trate za posledný rok a myslím, že dôjdete k tomu že v poslednom času sú oveľa kvalitnejšie obsadené kratšie trate ;) a keď pozerám občas výsledky od susedov (ČR) tak mám ten istý pocit (keď napr. Kulhavý štartoval na polke - "Trochu ve stínu padesátky s Kulhavým se jela sto patnácti kilometrová trať" - http://mtbs.cz/clanek/kulhavy-kraloval-zavodu-kolo-pro-zivot-v-chrudimi/kategorie/kolo-pro-zivot ). Tak isto ako niektorý apelujete na výber krátkej trate by niektorý mohli apelovať na výber dlhej trate pretekármi na ktorých sa následne čaká, kým dôjdu do cieľa. Keď na to nemám, tak nevidím dôvod si niečo "dokazovať". Ku "klubovým" dresom tu toho bolo napísané už veľa, takže to už rozoberať nebudem ;).

A čo sa týka mojej osoby. Osobne volím skôr kratšie trate zo zdravotných dôvodov (vyskúšal som aj stredné, ale tam cítim že už je to veľa). Keby moja doktorka vedela že chodím na preteky (aj keď len krátke), tak by z toho asi nadšená nebola, ale "láska" k tomuto športu sa vo mne nezaprie a to že sa občas podarí byť aj na bedni je len také spríjemnenie.
05.10.2011 - 20:11:16
00
Nechcem tu spamovat, ale podla mojho nazoru trak ktora sa vola hobbik je urcena pre ludi co maju najazdene par km a chcu sa len porovnat ako su na tom vykonnostne, pripadne pre rodicov s detmi aby sa krpci mohli citit ako "velki pretekari". Je to sice kazdeho osobna vec ktoru trat si vyberie, ale ked su !hobbici" v prvej lajne na starte to sa mi zda kus cudne :D Ale tak ked niekoho bavi vzhravat nad malymi detmi... Neviem preco, ale stale mam predstavu o tom ze hobby trat je pre ludi ktori nemaju kondicku na polmaraton alebo maraton a chcu si len vzskusat akz je to pocit stat na starte, bojovat s prekazkami na trati alebo prejst cielom.

A aby som nebol uplne mimo temy s tratou som spokojny, takisto aj so znacenim, aj ked je pravda ze to tu trosku poznam :D Pekne ukoncenie sezony, aj ked v tej mojej boli len 2 maratony :D


HOBIK, HOBIK? HOBIK a zase iba HOBIK, keď si chce niekto vyskúšať traŤ, nemá ambície na bedňu!! tak ako sa tu písalo, 25km v tempe je vačší šrot, ako 80-tka lážo-plážo, nad tým rozmýšľa iba pár bikerov, ktorí niečo trénujú a ostatní sa tvária, že majú skúsenosti. Čo sa týka rodičov s deťmi, niekedy býva aj špeci kategória a tak ako to tu bolo 100X písané, vymenuj aspoň jedného PROFI pretekára na slovensku.
PS: keď niekto nemá kondičku, asi nemá ambície na umiestnenie, to je asi tak, ako keby som teraz začal behať a hneď chcel všetko vyhrávať (píšem preto, lebo túto zimu to mám v pláne a aj pretekovo, už sa teším na tie prvé miesta) takže asi toľko
Neberte to v zlom, ale celé delenie je smiešne na HOBBY a NEHOBBY alebo výkonnostné hodnotenie, kdo si aký fond spravý, tak s takého aj ťaží :)
05.10.2011 - 21:02:09
00
A teraz znova z Brezna: 25 minút pred štartom dlhej som pri nasadzovaní predného kolesa náhodou zbadal vybúlenú dušu, z boku natrhnutý plášť cca 1 cm. Zachránil ma Miro Kováčik-domáci starý pardál,ktorému som zavolal-poslal ma do svojho cyklooobchodu,kde čakal jeho syn ,ktorý mi Rona vymenil za nový Ralph,dlhú som už nestihol,ale organizátori ma pohotovo a ochotne prepísali na krátku ,takže som si zajazdil aj na poslednom maratóne 2011. Týmto všetkým spomenutým aspoň takto veľmi ďakujem,že svojou ochotou a pohotovosťou mi umožnili sa aktívne zúčastniť a užiť si krásny deň.
PS :´Ano,bol to ten Miro Kováčik,ktorý to potom aj v absolútnom poradí celé vyhral.
05.10.2011 - 21:15:32
00
keyboard_arrow_up