Fotky v pohode ale ...... Ak si uz niekto da tu namahu a nieco nafoti nech to ma aj nejaky pribeh alebo pointu, pretoze fotka cesty zlava alebo sprava, v hmle so znackou, v hmle bez znacky, to co moze byt zaujimave je odfotene uplne zle a to sa potom tazko pozera. V tomto pripade plati to zname, ze menej je niekedy viac. Takze Rymanov skus tie svoje urcite zaujimave potulky dokumentovat tak, aby si ich clovek zo zaujmom prezrel vsetky. Inac to tu potom fakt iba zabera miesto. Ja som ich napr. nedopozeral :(
03.10.2011 - 15:42:19
00
Tie fotky sa ani nedaju dopozerat, ved by som si presilil ukazovak pri tolkom rolovani kolieskom mysi. :D Ked to kvantum fotiek natiahne kazdu stranku fora na 200 vyskovych metrov, tak to asi nie je velmi pozeratelne, ze ano? Forum nie je fotoserver a teda nie je usposobene na desiatky fotografii. Treba pouzivat na to urcene servery ako Picassa a pod. a do fora umiestnit 3-4 zaujimave fotky + odkaz na tych zvysnych 50. A presne ako uz bolo spomenute - ked to zvladaju ini, hadam to zvladne aj Rymanow, nie?

A to podstatne: Fotky davno nesuvisia s nazvom temy, takze v nej ani nemaju co robit ked by sme chceli byt naozaj dosledni. To ma ale az tak netrapi ako "zasieranie" fora fotospamom. Je mi luto, ale neviem ako inak nazvat tolko nezaujimavych fotiek pokope.
03.10.2011 - 16:57:49
00
Rymanow, páčia sa mi Tvoje výjazdy i komentáre. Niekedy by som sa i pridal. A s Picassou si daj poradiť.
08.10.2011 - 08:31:23
00
Mno, 3x som si zahryzol do jazyka, nez som nieco napisal, nema to vyznam. Ale

1) komu sa to nepaci, nech to nepozera.
2) Server riesi admin.
3) Bodka fotky dava na server uz pekne dlho, preco to vadi az teraz ? (asi viem preco).

ps: nech sa prida moznost ignorovat vlakno (nie kadejake blbe "vychytavky").
08.10.2011 - 12:18:31
00
Rymanow výjazdy sú super a fotky tiež. Napíš nám ešte koľko km máš tento rok najazdených, nech si pretierame oči až do vianoc :o .
08.10.2011 - 13:04:36
00
Rymanow jazdi, foť, komentuj. Trasy, ktoré Ty jazdíš asi nikdy neprejdem. Tak si ich pozriem pomocou Tvojich fotiek. Ja používam na fotografie http://www.rajce.idnes.cz/ , na môj IQ pasuje viac ako Picassa.
08.10.2011 - 20:00:01
00
Mno, 3x som si zahryzol do jazyka, nez som nieco napisal, nema to vyznam. Ale

1) komu sa to nepaci, nech to nepozera.
S tymto clovekom som mal cest odjazdit asi 60 km na jednej charitativnej akcii a na ma moj obdiv kvoli tomu kde, na com a kolko jazdi. Tie jeho potulky by si zasluzili reportaz, ale toto co tu dava je obmedzene na par slov a kopu chaotickeho foto balastu. Je mi jasne, ze slohove prace nejdu kazdemu a foto reporty tiez nie, ale to jeho jazdenie by si urcite zasluzilo viac. V tomto pripade vobec nejde o technicku kvalitu fotiek ( foti tym co ma ), ale o pribeh. Ak fotky maju pribeh tak sa daju pozerat v principe akekolvek mnozstvo. Ak su to ale fotky bez ladu a skladu tak je to len mrhanie autorovou snahou, casom a web priestorom. Takze na zaver citujem trosku teorie : " Dobrá fotoreportáž by mala obsahovať zábery celku, polodetaily, aj detaily. Z toho vyplýva, že treba využívať rôzne ohniskové vzdialenosti, striedať stanovište a vnímať podujatie komplexne. Najhodnotnejšie fotografie sú tie, ktoré obsahujú charakteristické prvky podujatia, dokážu sprostredkovať atmosféru, emócie a majú aj isté výtvarné kvality."
Rymanov drzim ti palce a tesim sa na nieco zaujimave od teba.
08.10.2011 - 21:22:26
00
Rymanow, robíš skvelé a inšpiratívne túry! :bow: Veľmi rád si prezerám fotky z týchto túr. A teším na ďalšie. Na mtbiker.sk je to však trochu kostrbaté, daj tu radšej len zopár fotiek a tie ostatné skús dať cez picasa, rajce alebo niečo podobné. Do toho! A verím, že aj dovidenia! :)
08.10.2011 - 22:19:08
00
...už je na jeho dlhé jazdy zima, ozve sa až na jar, jak medveď keď sa po zimnom spánku zobudí :lol:
08.10.2011 - 22:22:19
00
Fotoreport má tiež určité pravidlá, ako píše drotár. Mne toľko fotiek v tejto téme vôbec nevadí, len chcem naznačiť, že to Rymanow môže pozdvihnúť oveľa vyššie. Pravda, ak sa mu bude chcieť. Lebo i s tým čo tu dal, je veľmi veľa roboty. V prvom rade prejsť takú štreku. Ďalej počas nej tak často fotiť. A potom vyberať, upraviť a napísať. Je to celé veľmi náročné na čas. Ak by to mal takto robiť, nebude mať kedy jazdiť.
Takže Rymanow poklona, inšpiruješ nás. Som rád, že pripájaš aj mapu s trasou. A cez zimu si pred hrdzou naolejuj roxor, aby si na jar nešpinil psov.
09.10.2011 - 00:07:44
00
" Dobrá fotoreportáž by mala obsahovať zábery celku, polodetaily, aj detaily. Z toho vyplýva, že treba využívať rôzne ohniskové vzdialenosti, striedať stanovište a vnímať podujatie komplexne. Najhodnotnejšie fotografie sú tie, ktoré obsahujú charakteristické prvky podujatia, dokážu sprostredkovať atmosféru, emócie a majú aj isté výtvarné kvality."


OK, ale tu nie je vyhlásená nejaká foto súťaž a toto nie je profi publicistický, novinársky, profesionálny, atď ... blog alebo website
Tu je väčšina amatérov, ktorý sa radi podelia o svoje zážitky.
Áno sú tu na fóre aj fotografi, ktorý to vedia, majú to pravé fotografické oko ako aj techniku
a sú tu aj nadšenci pre ktorých toto veľa neznamená.
Myslím že v tejto téme preniesol, v týchto nie profi fotografiách svoje zapálenie, nadšenie, odhodlanie, energiu atď.
90% miest, ktoré tu publikoval som prešiel a po rokoch ma potešilo vidieť tieto miesta z reálneho pohľadu nadšeného bikera.
Zato, že tu nie je zaužívané publikovať takéto množstvo fotiek bežne a admini neprotestujú, nechápem prečo každý tu tlačí externé servre.
Ak to nechcete pozerať tak to nepozerajte.
Opakujem sa - mne sa to páči - tá energia tam je.
:handshake:
09.10.2011 - 00:19:36
00
OK, ale tu nie je vyhlásená nejaká foto súťaž a toto nie je profi publicistický, novinársky, profesionálny, atď ... blog alebo website
Tu je väčšina amatérov, ktorý sa radi podelia o svoje zážitky.
Áno sú tu na fóre aj fotografi, ktorý to vedia, majú to pravé fotografické oko ako aj techniku
a sú tu aj nadšenci pre ktorých toto veľa neznamená.
Odpoved dal Latanka ;)
... len chcem naznačiť, že to Rymanow môže pozdvihnúť oveľa vyššie.....
Toto som mal na mysli, pretoze tie jeho dobrodruzne vypravy si to jednoducho zasluzia.
09.10.2011 - 02:59:49
00
...už je na jeho dlhé jazdy zima, ozve sa až na jar, jak medveď keď sa po zimnom spánku zobudí :lol:


17360km 8) uz je zima aj dnes som poriadne vymrzol..asi to zabalim a zacnem vas otravovat na jar :lol:
:hai:
09.10.2011 - 12:03:32
00
Zato, že tu nie je zaužívané publikovať takéto množstvo fotiek bežne a admini neprotestujú, nechápem prečo každý tu tlačí externé servre.

Lebo funkcnost.
1. Nahlady = prehladnost , pozries len fotky, co ta zaujmu
2. Vsetky akcie vidis na jednom mieste a nie su roztrusene po roznych temach fora. Lahko vies najst a pozriet fotky z konkretnej akcie spatne.
3. Na picase sa mi paci umietnenie fotky na mape, ale netusim , ci to ide zadat aj rucne, alebo musis mat fotak s GPS.
09.10.2011 - 13:21:50
00
no konecne som niekoho odchytil na bike dnes :lol: parkrat sme slabo zmokli aj sme sa poriadne zablatili ale stalo to za tu srandu :P fotiek nebude vela a komu aj toto vadi nech si pozrie temu okolo sniny...tam tiez hromada fotiek kazda z nich ma cez 1Mega..a dobre je :angel: keby ste radsej napisali ze chcete ist na bike do PL 8) na caj...ci pivko..atd...kto chce pozrie :party: dalej sa mi nechce cokolvek pisat :hai:

Prílohy:

1.kamosi vlavo jonsak a vpravo milan O..s nim som bol na bicykli v Rymanowe...jpg
1.kamosi vlavo jonsak a vpravo milan O..s nim som bol na bicykli v Rymanowe...jpg 73.04 KiB thumb_up0thumb_down

2.ani som nedufal ze ho presvedcim dnes na bike...silny vietor mracna z kazdej strany....jpg
2.ani som nedufal ze ho presvedcim dnes na bike...silny vietor mracna z kazdej strany....jpg 60.54 KiB thumb_up0thumb_down

3.chcel aby som ho odfotil tak tu ho ma.jpg
3.chcel aby som ho odfotil tak tu ho ma.jpg 120.35 KiB thumb_up0thumb_down

4.vpredu na kopci nas ciel...vrch vysoka...bol to jeho napad.jpg
4.vpredu na kopci nas ciel...vrch vysoka...bol to jeho napad.jpg 74.83 KiB thumb_up0thumb_down

5.na lavej strane pred dedinou hrubov.jpg
5.na lavej strane pred dedinou hrubov.jpg 99.81 KiB thumb_up0thumb_down

6.je tu aj jazierko ale zakaz kupania na druhej strane je fotbal.ihrisko aj studnicka.jpg
6.je tu aj jazierko ale zakaz kupania na druhej strane je fotbal.ihrisko aj studnicka.jpg 92.14 KiB thumb_up0thumb_down

7.za dedinou nas chytil druhy dazd..cokolada presmykovalo..niekde som otocil aj sestkrat a stale som bol na mieste...jpg
7.za dedinou nas chytil druhy dazd..cokolada presmykovalo..niekde som otocil aj sestkrat a stale som bol na mieste...jpg 106.51 KiB thumb_up0thumb_down

8.skusali sme to vseliako aj po luke aj tlacit....jpg
8.skusali sme to vseliako aj po luke aj tlacit....jpg 86.35 KiB thumb_up0thumb_down

9.skoro hore .nastastie sa vyjasnilo...jpg
9.skoro hore .nastastie sa vyjasnilo...jpg 64.01 KiB thumb_up0thumb_down

10.krici ze su tam aj dve postele...nabuduce treba vziat aj baby.jpg
10.krici ze su tam aj dve postele...nabuduce treba vziat aj baby.jpg 96.69 KiB thumb_up0thumb_down

13.10.2011 - 18:35:20
00
keyboard_arrow_up