kedze som miestny a trat som poznal relativne dobre mozem povedat na margo znacenia jedine tolko ze sa to tam svinsky tazko znaci.
a sice ked idem na vyjazd po dvoch tyzdnoch na miesta kde som nebol uz viac ako 300 krat skoro na 100% zabludim alebo zle odbocim aspon raz. Je rozdiel znacit trat zlozenu z lesnej cesty ako to je na valnej vacsine maratonov a trat ktora ide vice mene po singlacikoch.
ked vam tam prejde nejaky lesak s V3Skou a zmeni singlacik na celkom peknu rolu krizom cez les urcite to pokial idem viac ako 20 fuknem tou krajsou cestou (ktora ide vacsinou doprdele).
to bolo badatelne hlavne v prvej casti trate az po ten mostik a obcerstvovacku na 16km. Myslim ze tam bludilo najviac ludi. Nieje to o velkosti znacky ale o tom aka atraktivna je cesta. Ked sa ti paci cesticka po ktorej ides tak na znacku ani nepomyslis.

Z toho co som odjazdil a vsimal som si odbocky tak je zopar takych miest na skoro kazdom maratone- napriklad v Bystrici som videl jedno velmi lukrativne, na Horale sa jedno naslo- tam som aj fukol doblba, na kralovskom tiez jedno- zachranilo ma giganticke X nastriekane na ceste... atd

... V tychto nasich kopcekoch prave tym ze nemame velke prevysenia mozme si dovolit mat vela (ako ste si mohli vsimnut prekrasnych :) )singlacikov. Nie ako ked idete na dajaku 1000metrovu horu na ktoru vedie jedna cesta hore a dve dolu z toho jedna je schodna len pre paraglajdy a samovrazdicov.

Problem je sposobeny hlavne ich mnozstvom. Nebludilo sa totiz na jednom mieste ale skoro vsade. To je signal organizatorovi aby sa nabuduci rok pokusil vyznacit trat este vyraznejsie.

Je mi luto ak sa niekto rozhodne nepris ku nam prejazdit tuto skvelu rychlu jazDZIVU trat len preto ze musel spravit nejaky maly nadbeh (medvede tu nemame takze nadbeh je u nas vec celkom bezpecna :D ).

Preto sa pokusim nabuduci rok zaangazovat prave do znacenia. (Ved najlepsie je ked trasu znaci pretekar; potvrdene na mnohych maratonoch)


PS
Dojazd bol naozaj z nudze cnost. Hlavny tah PP-KE ktory ide napriec Presovom kedze obchvat stale nemame sa nedal bezpecnejsie krizovat takou masou ludi. Ja som si tiez zanadaval kedze bezne by ma nenapadlo prechadzat cez cestu 2km oklukou no na preteku to inac neide :/ aspon netrebalo masera v cieli- vytrasene bolo vsetko :D .
09.10.2011 - 01:12:13
00
keyboard_arrow_up