zihadlo si delej prdel :) ja mam vazny psychicky problem a potrebujem si dat potvrdit, ze som dobre kupil
25.10.2011 - 11:37:02
00
tie bajky su fajn... skusal som HT na XTcku aj racestar na XO.. geometria fajn, ramy pekne prepracovane..v tn a okoli ich jazdi 6, a vsetci spokojny.... neviem co riesis..jazdi a maj radost s dobreho biku
v buducnosti budem mozno tiez sedlat nejaky
25.10.2011 - 11:50:10
00
ci si dobre kupil zalezi aj od €, ktore si za to vyvalil
25.10.2011 - 11:51:59
00
zihadlo, ved ja radost ma, aj ked pravdupovediac, ak by sa naskytol ramik heeta, tak by som ho sfleku bral. Si slabsie cital, ja spokojny som ;)

Andrej, to bolo myslene ironicky..
25.10.2011 - 11:55:20
00
... stále čakám a verím že nie som jediný, aké nám ponúkneš TY názory a postrehy ... píšeš tu že si jazdil Trailstar, Q FS aj Heet .. všetko Haibike, takže si už určite znalec značky, pokiaľ to jazdenie nebolo len okolo lampy na križovatke ... tak šup sem s tým nech sa už konečne táto téma niekam pohne, alebo fakt čakáš že ťa niekto začne presviedčať o tom že máš skvelý bike za skvelú cenu?
25.10.2011 - 11:56:45
00
:punch:
v buducnosti budem mozno tiez sedlat nejaky
:punch:

komunitu si rozvracať nedáme :rofl: :rofl: :rofl:
25.10.2011 - 12:00:40
00
...Andrej, to bolo myslene ironicky..

ale, ale akaze ironia, nie je hanba si to priznat ;)
25.10.2011 - 12:02:07
00
andrej, si mi teda dal, tak sa teda priznavam, je to tak. Andrej skus,uz je t
vrdsi?
25.10.2011 - 12:18:31
00
ja mam haibike rockstar necely mesiac , som max spokojny system pruženia FSR , pekne zvary , kvalitna farba proste spokojnosť ... a myslim si že je jasne že nemožeš porovnavať Haibike som Spešlom ktorý dava niekolko krát viac penazí do vývoja :)
25.10.2011 - 14:03:04
00
to ze spesl dava neviem kolko krat viac penazi do vyvoja nevie nikto:) iba to tak chce vyzerat, prezentuju to kazdorocne videami o tom ako su ich veci najlepsie a podobne. porovnajte teda porovnatelne, Haibike a napriklad Canyon (porovnatelna vybava za cenu) alebo ja neviem. celkovo nechapem tuto temu, ak ten bike mas a vozi sa ti na nom dobre, nie je ti jedno akej je znacky? ak ti na nom nieco vadi tak to zacni riesit!
25.10.2011 - 14:14:35
00
nečítal som zatiaľ predchádzajúce príspevky, tak si môžeš byť istý že to je môj názor :D
Povrchová úprava - neviem ako na vyšším modeloch, ale na lacnejších to je skôr priemer. Nejako extra odolné to nie je :D
Tuhosť - napr. meranie lacnejšieho modelu haibiku http://www.mountainbike-magazin.de/test/bikes/neun-all-mountain-mtb-um-2-200-euro-im-test.578215.2.htm?skip=2 Nemá pevnú os, 140mm vzadu ako trail star... Čiže trailstar na tom bude ešte asi lepšie ohľadom tuhosti. Pocitová tuhosť - q fs sl 09 celkom fajn, ale ten q fs sl 11 ma veľmi prekvapil, je to posun vpred. Doma v PD mám v pc ešte nejaké testy z nemeckých časopisov, možno to sem niekedy hodím.

Zadné odpruženie - to nie je snáď u žiadnej značky možné aby jeden bike sadol každému :) Inak ide väčšinou o "klasické" 4-čapy, čo má svoje výhody aj nevýhody :) Ale rozhodne sa nedá hovoriť o nejakom nefunkčnom pružení, to snáď dnes žiadna značka taký bike neponúka. Tu je situácia podobná ako napríklad s Cube bicyklami, tam je x tlmičov na jednom ráme(iný ročník, iné cenové zaradenie), tak MlokCZ má s tým potom kopu zábavy ako napr. "S originál tlumičem jsem to projel a test byl velmi rychlý. Nafoukáno na 20% sag a s tím jsem byl okamžitě na dorazu + to bylo necitlivé, takže další testy už se nekonaly." http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-8844.html
+ to kopanie do kľúk a podobne - čo niekomu bráni hodiť si ten rám do linkage a porovnať s ostatnými alebo ho dať na posúdenie niekomu kto sa do toho rozumie? Tam by sa dala potom zistiť aj vhodnosť tlmiča na rôzne použitia/progresivita a citlivosť zadku...

krivosť od výroby no toto je zvláštny (stupídny) názor, kto to vôbec dokázal vysloviť :D Niečo ako jeden predavač od konkurencie povedal môjmu otcovi, že haibike je na riť, lebo sa mu chodia sťažovať ľudia že sa idú prekotiť dozadu v prudkom kopci :lol: :rofl:

Hmotnosť rámov - to je najjednoduchšie zhodnotiť - sú presné merania a približné údaje od výrobcov. Lacnejšie haibiky majú priemernú hmotnosť (alebo až podpriemernú? :D kua ten trailstar som ešte nezvážil) a drahšie sú niekde inde... To je u viacerých výrobcov.

geometria - to tiež záleží od bikera. Niekomu môže sadnúť haibike lepšie ako liteville, niekomu nie, aké jednoduché :rofl: Takmer všetky údaje o geometrii sú na webe, takže nie je problém porovnať.

A teraz idem čítať ostatné príspevky :sun:
25.10.2011 - 14:14:38
00
Patrik, tak tomuto hovorím príspevok k "veci", vďaka.
25.10.2011 - 14:27:30
00
Celkom zasnem nad tym co sa tu popisalo, ale vyjadrim sa len za seba.
Mam Tension dva roky a 8400km poctivo odjazdenych v roznych terenoch. Nie som sice ziadny brutal allmountain rider, ale po hradzi sa na nom urcite nevozim, tento rok padli aj dva maratony (Dubnicak a Puchov).
Som doteraz celkom prekvapeny co ten bike dokaze a ako malo si pyta. Co sa tyka udrzby som sa zatial nedockal ziadneho prekvapena. Menim len plaste a retaze, vlastnou blbostou som prisiel len o XTR shalter.
Ak niekto tvrdi, ze Hai je uplny shit - nech sa paci, ale ja mam uplne inu skusenost. Kludne si ho kupim aj na buduce.
Mam od Haibiku aj cestak a zatial tiez spokojnost.
Myslim, ze value for money je u Haibiku hodne vysoko :y:
25.10.2011 - 14:37:46
00
patrik, sranki :y:
sranki, to mas na tom celkom hodne, ja mam trailstar od konca 2010, dlho som vahal medzi reignom a trailstarom, kedze mam tranca, cize maestro relativne dobre poznam.
Na trailstare mam najazdenych do 1500km, vzhladom nato, ze som dost behal na HT. Zatial som mal prblemy len s komponentami, rp23 mrtvy zdvih cca 10mm, uz odstraneny a s foxou vpredu.
25.10.2011 - 14:41:01
00
4jogcar: ak sa ti tu ešte chce ,,vyjadrovať" zaujímala by ma komplexnejšia recenzia modelu heet, keďže vyššie spomínaš, že si ho skúšal a si ním nadšený. Ď.
25.10.2011 - 14:44:34
00
keyboard_arrow_up