asi to tak ma fungovat a ty si cakal len nieco viac. Lebo ked ludia nieo napisu nemusi to byt hned pravda. Ja mam longusku z exisportu za 20e a tiez to ide od tych 4-5 barov tazko ale fukat to nafuka len treba trochu viac namahy :)
24.10.2011 - 14:27:37
00
Alebo to chce mat silnejsie ruky. No tie na cestaku len chabnu :D
24.10.2011 - 14:44:53
00
Ja som isiel do cykloobchodu, spytal sa na servisnu pumpu na cestak, chlapik mi povedal ze oni v servise pouzivaju BBB BFP 22 Airstorm, tak som ju zobral. Sice ma max 145 psi / 10 barov ale tych 8 barov natlacim, lacnejsia ale staci ;-). Na plastoch mam napsiane 100-120 psi (6-8 bar). Aj ked od 6 ide tazsie a od 7 sa na nu musim vesat, kedze som dost nizky a aj lahky. Ak by som vsak musel tak s nou dam aj tych 10 barov ;-) Prirucnu pumpicku mam Blackburn Air Stick SL na ktorej pisu 160 psi / 11 barov. Samozrejme som necakal, ze to snou pojde lahsie ako so servisnou, ked som ju skusal, tak viac ako 5 barov som z nej nedostal. Ako nudzovka vsak dobra :-) Nechapem teda odkial vyrobcovia beru tie tlaky, asi to znamena aku zataz vydrzi ta konstrukcia bez toho aby sa roztrhla...
Cize urcite je ta tvoja pumpa v poriadku.
24.10.2011 - 14:55:39
00
Ja mám malu príručnú pumpičku na cestak a v pohode snou dam 10bar. Ide o Topeak s hadičkou so zaistovacou hlavicou.Zabrala sice cele miesto pre flašu ale je super.
24.10.2011 - 15:31:24
00
baltimora a odkial si kupoval tu pumpu?
24.10.2011 - 16:48:25
00
uwww: Prečo ? kúpil som novú z jedného nemenovaného obchodu :)

Pumpa je to parádna veď posúď: maximálny tlak 16 barov, telo z ušľachtilej ocele, liatinový podstavec, drevená rúčka s možnosťou výmeny, pogumované (oceľové pochrómované) nožné klapky, extra dlhá hadica 1,25 metra, precízny manometer, no skrátka kvalita, je vyrobená z poctivých odolných materiálov, žiadna umelina, tá pumpa získala kopec ocenení, a tento model (RENNKOMPRESSOR) sa vyrába od šesťdesiatych rokov, len akurát som predtým nefúkal so servisnou pumpou, tak som nevedel čo od nej očakávať, myslím tu silu, akú treba vyvinúť pri fúkaní, lebo aj ľudia po nete píšu, že sa ľahko fúka s takou pumpou, preto som sa spýtal, lebo som sa bál, aby som náhodou nepoškodil pumpu, ale mal som aj podozrenie, že môže byť chybná.

No a keď som vyskúšal tú požičanú SKS, tak tá moja (SKS RENNKOMPRESSOR) oproti nej išla ľahšie a to o dosť. :)
24.10.2011 - 18:43:53
00
Moc ju nevychvaľuj, asi by som ju nebral... Musí byť riadne ťažká (ušľachtilá oceľ, liatinový podstavec) - nosiť ju z druhého poschodia do auta, tak idem jeden raz dole len s ňou. Nič takého, že si ju strčím do cestovnej tašky k ostatným haraburdám (tretry, prilba, oblečenie,...).

Extrémne dlhá hadica 1,25 m je skôr nevýhodou - ak chceš len trochu prifúknuť, tak dva-tri krát tlačíš naprázdno, aby sa vyrovnal tlak v hadici s tlakom v kolese.

A ani taká superkvalitná ti nevydrží viac ako 5-10 rokov - presne taká je životnosť gumového tesnenia medzi valcom a piestom. A hoci je to len párcentová záležitosť, presne taký rozmer ako potrebuješ do pumpy, nikde nezoženieš. Okrem toho, ak sa na nej dá reálne natlačiť 16 barov, tak to malé tesnenie dostáva viac zabrať a skôr sa odporúča - mám také skúsenosti s dobrou pumpou z Talianska, tesnenie vydržalo 7 rokov a kupoval som novú.

No a ešte malé doporučenie - keď uvoľníš ventilok na fúkanie, tak odfúkni trochu vzduchu z kolesa. Také maličké kuželíkové tesnenie vo ventilku sa občas prilepí na dosadaciu plochu a potom tlačíš a tlačíš a nič sa nedeje...
25.10.2011 - 00:18:29
00
Prečo by som ju nemal pochváliť ? Tie ocenenia a víťazstvá v testoch ktoré získala, hovoria za všetko, je to kvatlitná pumpa. Inak to máš problém takú pumpu zniesť z poschodia ? ja nie a to ju znesiem zo šiesteho, veď namá 20 kg :D a do cestovnej tašky sú určené iné pumpy a nie veľká profesionálna servisná pumpa, ktorá má mať miesto v dielni.
A keď ti nevyhovujú kvalitné materiály, tak preferuj umelinu a podobné, akože každému poďla chuti, no ja mám rád poctivé kvalitné spracovanie ;) A ešte to je problém pre teba stačiť 2 -3 razy na prázdno ? pre mňa nie a beriem dlhú hadicu rozhodne ako výhodu, lebo tú pumpu si môžem dať ďaleko od bicykla a označiť dlhú hadicu za nevýhodu tak to už zaváňa demagógiou. :)
A preto 16 barov, lebo je to profesionálna pumpa na fúkanie galusiek, ktoré sa fúkajú aj na 15 barov, ja s ňou fúkam momentálne max. 8 barov, no nie je vylúčené, že časom to bude viac a určite je tá pumpa odolnejšia a mala by mať aj dlhšiu životnosť pri mojom fúkaní, ako keby som mal nejakú slabšiu do 10 barov, už len tá konštrukcia a maximálny tlak aký dá (16 barov) ju k tomu predurčujú.
A oni dobre vedia prečo to tesnenie neponúkajú ako náhradný diel, hm to aby človek kupoval stále novú pumpu, každý chce dnes len zarobiť. :(

Takže nič v zlom a inak dík za doporučenie ;)

Pozn.: Tenší a vyšší valec rovná sa ľahšie fúkanie a to je prípad mojej pumpy, keď som fúkal s požičanou SKS, ktorá mala širší, ale kratší valec, tak to fúkanie išlo dosť ťažko oproti mojej pumpe.
25.10.2011 - 12:12:12
00
ja len tak keby sa niekomu zapacila tak tu ju maju za dobru cenu

http://www.kupkolo.cz/produkty/Hustilky_62/Hustilky-dilenske_134/Pumpa-dilenska-SKS-Rennkompressor-New_1508.html
25.10.2011 - 15:12:43
00
uwww: Áno za tú cenu super pumpa a dá sa výhodne kúpiť aj na sloveských e-shopoch :)

ZÁVER: Takže s pumpou SKS RENNKOMPRESSOR sa fúka normálne a má to tak ísť, dokonca to ide celkom ľahko až veľmi ľahko, oproti lacnejším pumpám, čo som si mal možnosť vyskúšal. Takže bol to len planý poplach ospravedlňujem sa diskutujúcim a taktiež pumpe :)

(A pravda je že keď som napísal že to ide tažko, tak aj ťažko si to vedia diskutujúci tu vo fóre predstaviť, tak ako si ja viem ťažko predstaviť, keď niekto napíše, že sa fúka ľahúčko s takou pumpou. Takže pumpa výborná odporúčam.)
25.10.2011 - 16:14:04
00
cize zaver : dobra reklama :D
25.10.2011 - 18:09:46
00
Čo som ale neplánoval :) ale zasa môže byť aj negatívna, keď niekto prečíta len nadpis, možno ešte prvý príspevok autora a potom kašle na to, tak sa tu ani nedočíta že pumpa je OK.
25.10.2011 - 18:24:28
00
jasne pohodka ja mam taky lacan od bbb a posledne atm musim doslova vysiet na rukovati, bo to uz silou nepretlacim, kedze som trosku lahsej konstrukcie :)
25.10.2011 - 18:32:01
00
Prečo by som ju nemal pochváliť ?
Pretože si na smiech... Kúpiš si prvú poriadnu pumpu, najprv sa sťažuješ, aké máš s ňou problémy a nakoniec ju tak vychváliš, že vzniká dojem, že si sa pri písaní neudržal a vystrekol si...
Si uvedom, že sú tu ľudia, čo s veľkými pumpami fúkali, keď si ešte nebol na svete a už sa čosi nafúkali. Nielen do 8 barov, ale pravidelne 10-12 a mali galusky, ktoré fúkali až do 16 barov...
25.10.2011 - 21:23:13
00


fakt dobra cena. len skoda ze na slovenskom eshope ju maju za 42,90 :?:
25.10.2011 - 22:01:10
00
keyboard_arrow_up