Ahojte,

prave rozmyslam nad fully MTBikom od Cube.
Mam 1,63 a rozmyslam o velkosti 15".
Bojim sa ale, ze casom pridem na to, ze mi bike je maly.
Na moju vysku mam totiz dost dlhe nohy - 75cm :)
Bicykel chcem kupit asi pouzity, kedze chcem zistit, ci je to
to prave orechove pre mna.

dakujem za rady
28.10.2011 - 10:53:50
00
Vyska ramu je velmi individualna zalezitost. Dolezita je hlavne celkova dlzka posedu tvorena dlzkou ramu, dlzkou predstavca a priamou/zahnutou sedlovkou. Podla mna bude pre Teba vhodna skor mensia velkost (vyska ramu), lebo mensie ramy su aj kratsie a pravdepodobne potrebujes vzhladom na vysku a dlhe nohy co najkratsi ram. Nie je problem pouzit dlhsiu sedlovku ak by Ti nestacila ta originalna. Cize ziadna nevyhoda v mensom rame pre Teba nebude - skor vyhoda v tom, ze je o nieco lahsi. Ak uz nejaky bajk mas, tak sama najlepsie vies, aku vysku ramu potrebujes, takze sa rozhodni podla toho co mas teraz (ci je ten momentalny zbytocne velky alebo ci je OK).

P.S. A ako vidlicu Ti odporucam pouzit jedine RS SID - da sa velmi dobre nastavit aj na musie vahy vdaka dvom vzduchovym komoram. Snazil som sa nedavno nastavit pre holku FOX a neda sa, pre nizsie vahy je FOX uplne nanic.
28.10.2011 - 11:44:56
00
alebo RS rebu dual air..
28.10.2011 - 12:05:57
00
Jasne, proste treba vidlicu s oboma nastavitelnymi vzduchovymi komorami, nemusi byt zakonite SID. Ale cim mensi cloviecik, tym je dolezitejsie setrit gramy vsade kde sa da "at to jede" a netrapi sa. Takze bud lahsi a o trochu drahsi SID abo tazsia lacnejsia Reba Dual air resp. ina dual air alternativa.
28.10.2011 - 12:13:25
00
http://sport.bazos.sk/inzerat/11008834/cube.php

Neviem ci to nebude lopata, ale tento je uplne idealny :)
28.10.2011 - 12:29:21
00
Pred rokom som riesil podobny problem. Manzelka ma 163 cm a dost kratke ruky. Kupil som jej ram velkosti "S" a predstavec dlzky 70 mm. Ram (SCOTT Spark) ma vsak dovetok CONTESSA, cize je urceny pre zeny. Oproti muzskemu je ram kratsi. Sedlovka ma zahnutu, bola sucastou ramu. Uvazujem nad jej vymenou za sedlovku bez off setu. Pri vyske 163 cm by M-kovy ram bol podla mna velky, aj ked ma slecna (pani) dlhsie nohy.
S tou vidlou je to tak ako sa pise vyssie. RS Reba XX musi ist do Tunnigtestu na upravu, lebo pod 50 kg vahy manzelky vobec nefunguje ako by mala. Nepomohlo ani laborovanie s tlakmi v oboch komorach.
28.10.2011 - 12:38:39
00
Lakko potvrdzujem ohladom R XX a doplnam, ze nielen pod 50kg, ale ani pri vahovom rozmedzi do tych 55kg nieje mozne dobre nastavit tu vidlicu. ide, ale nie tak ako by som si to predstavoval.
28.10.2011 - 13:09:03
00
no presne ten som si chcela kupit, len sa mi zda dost maly.
nenasla som ziadnu specifikaciu na webe, len ze je vhodny
aj pre zeny pod 155.

- Vraj je dlzka rury 485mm (m / m)
staci to?
28.10.2011 - 14:01:26
00
P.S. A ako vidlicu Ti odporucam pouzit jedine RS SID - da sa velmi dobre nastavit aj na musie vahy vdaka dvom vzduchovym komoram. Snazil som sa nedavno nastavit pre holku FOX a neda sa, pre nizsie vahy je FOX uplne nanic.

Jezus, čo považuješ za nižšie váhy?
Mojich 65-70 kg je aká?
28.10.2011 - 14:54:37
00
@sisi007:

Tych 485mm neviem, ci nie je skutocna dlza hornej trubky, efektivna dlzka by mala byt 534mm a to je duolezity udaj(http://www.bike-magazin.de/?p=1613). Snad to cele nepletiem, bolo by super, keby to niekto potvrdil.

Poviem Ti v mene baby, ktora ma presne 155cm (a kratke ruky) a nedavno sme riesili novy bike (cisla udavaju efektivnu dlzku hornej trubky): 570mm bike dlhy, ale dako by sa to dalo jazdit, 555mm stale trochu dlhy, 542mm (+kratucky predstavec) uplne super a stastne ho jazdi!
Ak je teda pravdivy udaj s tymi 534mm , bude Ti skuor mensi.

Pomuoct by Ti v celkovom virtualnom rozhodovani (ak nie je muoznost si na bike sadnut a dlhsie si ho odskusat) mohlo toto, zohladnuje to pomery dlzky nuoh, ruk a vsetkeho, co treba:
http://www.competitivecyclist.com/za/CCY?PAGE=FIT_CALCULATOR_INTRO
28.10.2011 - 15:00:03
00
no presne ten som si chcela kupit, len sa mi zda dost maly.
nenasla som ziadnu specifikaciu na webe, len ze je vhodny
aj pre zeny pod 155.

- Vraj je dlzka rury 485mm (m / m)
staci to?
podla toho aka dlzka...
pokial je to sedlovej truky, tak je to rozmer 18ky
ak je to dlzka hornej ramovej to uz je hodne kratke
28.10.2011 - 20:39:15
00
http://sport.bazos.sk/inzerat/11008834/cube.php

Neviem ci to nebude lopata, ale tento je uplne idealny :)

Keby to bol bajk, na krotom jazdila holka bezne vylety a predava ho sama za seba, tak poviem OK. Ale tomuto pravdepodobne nakladal nejaky "zjazdar" - to vidno uz podla tej sedlovky. Ved kto by na 15" rame zasuval sedlovku takmer na doraz dole? A povod bicykla je tiez otazny kedze sa inzerate nespomina doklad o kupe, zaruka atd. Takze urcite neodporucam kupu. To uz radsej poskladat - male velkosti FS ramov sa daju vo vypredajoch kupit za uplne smiesne peniaze (takmer za cenu tlmica), SID je relativne lacna vidlica, lahky set kolies na Novatec nabojoch stoji este menej ako SID, Deore kluky + radenie a menice, Avid 3 brzdy, nejaku lahsiu sedlovku, lahsie rajdy a pohodlne sedlo a je to...

Jezus, čo považuješ za nižšie váhy? Mojich 65-70 kg je aká?

Kaslat na hmotnost a na diplomaciu, napisem to teda priamo a snad to prezijes kedze mas FOX: FOX vidlice su nahovno. :) Nie, nie som odporca znacky, tlmic by som napriklad iny ako FOX nechcel kedze som bezvyhradne spokojny uzivatel dvoch kusov, ale vidlice FOX z mojho laickeho pohladu vdaka absencii nastavitelnej negativky tak strasne zaostavaju, ze nema zmysel za ne vyhadzovat tolke peniaze. Tu som o tom pisal viac: post514465.html#p514465.
28.10.2011 - 20:44:26
00
Takze je zle ked pri nizsej vahe sa fuka nizsi tlak a vidlica je vdaka stale rovnakej negativke viac citlivejsia? ja som myslel ze je to prave nahovno naopak ked to chce pouzivat mastodont.

Uz citam co si pisal v inom threade, s tym suhlasim pokial neni vzduchova foxa vybavena nastavitelnymi kompresiami tak sa strasne prepadava.

Moje skusenosti boli z floatu36rc2, bez problemu 45psi a ziadne prepadavanie ale za pomoci utiahnutia hi a low speed kopresii.
28.10.2011 - 20:58:52
00
Uz citam co si pisal v inom threade, s tym suhlasim pokial neni vzduchova foxa vybavena nastavitelnymi kompresiami tak sa strasne prepadava.

Ano, pisal som o klasickej RL verzii. Väcsina ludi ma na XC bajku uz z vyroby osadenu verziu R alebo RL, RLC je naozaj extremna vynimka a ako OEM s bajkom sa snad ani nedodava. RLC verzia FOXy sa asi moze porovnavat so SIDou (ja som RLC v rukach nemal), ale cenovo su kazda niekde inde. Co som len teraz pozrel cez Google najlacnejsie kusky tak SID RLT 100 + poplock 9000 CZK a FOX F100 RLC FIT 14700 CZK. To je trochu silna kava...

Reklama a image robia svoje a ked je na vidlici nalepka FOX, tak vela ludi je ochotnych zaplatit premrstenu cena za priemernu vidlicu v domneni, ze FOX musi byt super. Kym nemaju s cim porovnat, tak v tom dojme aj spokojne ziju. Ja som zas nikdy nemal FOX a ked sa mi dostala do ruky ta spominana v druhej teme, tak som zostal velmi neprijemne prekvapeny, lebo tiez som si vzdy myslel z toho co sa popisalo tu na fore, ze FOX je super. O to väcsie bolo moje rozcarovanie. Treba ludom otvorit oci - nie je dovod kupovat predrazeny priemer, ked sa da kupit lacnejsi nadpriemer.
28.10.2011 - 21:34:57
00
Epikóóón, Epikóóón!
28.10.2011 - 21:45:43
00
keyboard_arrow_up