Ahojte, jazdite ktosi tento bike, abo poznate niekoho kto ho jazdi?

skusenosti

dakujem
31.10.2011 - 16:17:09
00
Skús kontaktovať ice29 ten ho myslím jazdí.Pár krát som s nim bol na výjazde ale na ceste.Mal problémy s radenim vpredu riešilo sa to tu, menil velký prevodník- myslím.
31.10.2011 - 17:48:11
00
ja jazdim staru meridu cyclocross 4, neviem kolko to ma spolocne s tohtorocnym modelom, ale asi malo...
moj mal kupeny 9,6 kg, tohotorocny ma vdaka kotucom vyse 10 kg, moj ma kola mavic cxp22, tento ma nejake poskladane od meridy. brzdy som menil za frogglegs-y - su lahsie a ucinnejsie
rovnake je asi len shimano 105 a kluky od FSA..
ja som na nom menil sedlo za ssm concor, inak je to pohodlne vozitko - pouzivam to ako zimak a musim povedat ze na jesen sa aj vdaka tomuto bajku na zimu vyslovene tesim..
ale s kotucami by som ho asi nebral
31.10.2011 - 20:43:42
00
vikino - ja mam tu starsiu, bez kotucov :) kotuce by som bral, ale asi nie na tejto novej CC meride... Drahsie, o kilo tazsie, kotuce super ale stracas karbonovu vidlu a prevodniky tam su cyklokrosove 36-46, co na cestu uz nie je to prave.

ferenc - ucinnost tych froglegsov je poznat? nie je to len vymenou za kvalitnejsie dosticky? lebo co som cital tak sa naopak spomina, ze sklon tychto shimanackych brzd ma lepsiu ucinnost ako froglegsy, ktorych hlavna vyhoda je tyre-clearance (neviem ako sa to preklada :) - ze ti prejde vidlou/brzdami viac blata nalepeneho na plasti)
31.10.2011 - 23:10:12
00
No zvazujem aj dalsie alternativy. Giant TCX 1 (0), Cannondale CAADX a super krasavec Felt F65X.
Merida najdostupnejsia v najleosej vybave povedzme, Giant +/- ma vsak cantilever brzdy ale aj karbonovu vidlu, Cannondale je srdcovka - jazdim prestavany CAAD10 a Felt? Otazka ci sa vobec dany model bude vozit do EU. Vediem o tom s predajcom diskusiu asi tak mesiac...
01.11.2011 - 13:36:02
00
a klasicke znacky zo sveta krosu si preco vynechal ?
urcite by som sa popozeral po focusoch, stevensoch a hlavne nezabudni na ridley..

frogleggsy som vzal za dobru cenu z ebayu, su velmi lahke a velmi jednoducho sa nastavuju - je mozne ze ta ucinnost je sposobena inymi gumickami, ale na shimanach som mal tiez vymenene gumy za nejake od bbb..
01.11.2011 - 13:54:51
00
ferenc Stevens ma zaujal, ale kde je tu nejaky dostupny normalny predajca?
01.11.2011 - 13:57:13
00
na stranke http://www.stevensbikes.de mas vyhladavac dealerov v tvojej blizkosti
najblizsie mas dvoch dealerov vo viedni
01.11.2011 - 19:18:05
00
keyboard_arrow_up