Ja Zanelliho chapem. Ono to nie je len o peniazoch, vyhodnych kupach ale aj o emociach. Terazky som tiez tuho zvazoval, ale nakoniec emocie zvitazili. Ono ked travis na biku denodenne skoro cely rok, tak preco si raz za cas nedopriat. Casom si potom bude vycitat, preco nezobral ten ci onen. Plati to samozrejme pre aktivneho bikera. Na to aby mal zapadat prachom v pivnici, staci aj obyc. plecka.
30.11.2011 - 17:08:20
00
Pointa pretekania ... nepretekania... je ta ze pretekat neprestanem lebo som tym posadnutny... doma si zo mna robia srandu ze kym to u mna nieje zavod tak sa to ani nerata (a je jedno o co sa jedna ci uz kosenie travnika rylovanie hrabanie lista ci umyvania riadu). Som taka povaha. Problem je len ten ze po 30-40km v sedle som stale fit ako tycinka :D ... horsi sa to ked prichadzam na ten 50- enty km. Jasne ze je to o tom co mam najazdene (nemam pocit ze by som jazdil v ramci svojich moznosti popri skole malo ;) ) ale je to aj o urcitom komforte ktory by mi podla mna stacil aj na urovni 29ht... 26 s brainom sa mi zda horsie riesenie kedze iba pribudne servis nie vsak zle. A divite sa ze sa neviem rozhodnut...

k veci: viem ze spesl mal problemy s tlmicmi este v roku 2009 cize model 2010 by mal byt ok. Ked sa tlmic doserie je mi viac menej fuk kam to poslu. I ked ako casto treba tlmic servisovat? Mam fox vidlicu a chcem prejst na SID len kvoli servisu (zehli inac vynikajuco) kedze ma nebavi posielat ju kazdy rok niekam do.....

V prepocte 2500euracov za toto sa mi nezda ako zly pomer cena-vykon.

http://www.bradsky.cz/specialized-epic-expert-carbon-2010-p-2781.html?number_of_uploads=0&currency=EUR

Staci na tom vymenit kluky a kolesa? Ci este treba rozsirit zoznam?
30.11.2011 - 17:35:43
00
To chodíš vidlicu každý rok servisovať...
30.11.2011 - 17:47:15
00
zhruba kazdy rok a pol bola v servise na klasickej vymene naplni a tesneni
30.11.2011 - 17:55:45
00
No ja som ju mal servisovanu v 08,sice si účtovali viac ako za klasiku,ale aj tak.Sa mi to zdalo byť dosť často tá tvoja.
30.11.2011 - 17:57:55
00
http://www.superior.cz/cz/kolekce-2012/big-wheels-29/469-team-29-elite.html kup si toto a budeš mať pokoj, po sezóne možno po dvoch budeš zas špekulovať nad fullom a keď kúpiš toho tak po sezóne po dvoch budeš špekulovať zas nad niečim iným a tak dookola a dookola ...... :) :) :)
30.11.2011 - 18:02:20
00
cize model 2010 by mal byt ok.

Ako som pisal .. videl som vyteceny brain model 2011 po 1000km :) ..cize Spesl ma s tym stale problem. Neznamena to samozrejme, ze vsetko ostatne je bez problemov, ja som tym chcel povedat len tolko, ze si to treba zvazit a spocitat. Ak mam dobre vztahy s predajnou, kupim si nahradny tlmic, alebo mam zalohu, tak preco nie.
30.11.2011 - 18:24:12
00
ja asi naozaj ostanem pri tom HT. Nejak to snad svojej prdelke vysvetlim...
30.11.2011 - 18:46:05
00
Ako som pisal .. videl som vyteceny brain model 2011 po 1000km :) ..cize Spesl ma s tym stale problem. Neznamena to samozrejme, ze vsetko ostatne je bez problemov, ja som tym chcel povedat len tolko, ze si to treba zvazit a spocitat. Ak mam dobre vztahy s predajnou, kupim si nahradny tlmic, alebo mam zalohu, tak preco nie.

Mám Stumpjumpera 2010.
Najazdené na ňom zatiaľ asi 5.900 km za dva roky. Brain som dal po roku na servis (takisto aj Foxu Talasku som dal po roku do servisu). Nemal som s brainom doteraz žiaden problém.
30.11.2011 - 18:55:43
00
Zanelli: k problemu, ze ti dojde stava pri cca. 50 km zavodu len jedno. Mas prilis malo rokov a ako si spominal aj najazdene na to, aby si mal vybudovanu dobru vytrvalost. Ta pride s vekom. ;-)
30.11.2011 - 19:09:34
00
Zanelli, pises, ze chces dat za bajk pomaly 3000eur, kopa penazi, nezarobil si ich lusknutim prsta ... Tak len doplnujuca otazka, kolko bajkov si uz realne vyskusal, jeden, dva, tri ...? Lebo kazdy ti poradime nieco ine. Asi zatial len naozaj dalej skusaj a premyslaj, vsak do zaciatku sezony mas podla mna este dost casu na kupu aj samotne vyjazdnenie sa s bajkom. Good luck!
30.11.2011 - 19:13:33
00
Inak s tymto uplne suhlasim, ze nove chrtitko ti v tom az tak nepomoze, nakolko este nie si vyjazdeny na tolko, aby si mohol podavat take vykony ake mozno ocakavas :muscle:

Zanelli: k problemu, ze ti dojde stava pri cca. 50 km zavodu len jedno. Mas prilis malo rokov a ako si spominal aj najazdene na to, aby si mal vybudovanu dobru vytrvalost. Ta pride s vekom. ;-)
30.11.2011 - 19:17:01
00
Ja Zanellimu nevičítam, že si chce dopriať a pod., ale s prepáčením pri jeho výkonnosti /tak ako ju popisuje a je zrejmá z príspevkov/, tak kúpa tak drahého biku bude pre neho úplne zbytočná. A vyhodiť v jeho veku resp. tak ťažko zarobené peniaze za bicykel len kvôli pocitu je totálna blbosť.
Ver mi viem o čom hovorím, a pravdupovediac som rád,že si "načal" takúto tému, pretože aj ja som si uvedomil /cca pred dvoma mesiacmi/, že nás ten marketing pekne zožiera a vyciciava len na tom, že niečo milujeme a je to naše hobby. Spatne som sa vrátil do minulosti a zistil som, že v začiatkoch som jazdil na biku, na ktorom by dnes nikto asi ani nešiel na maraton. A nebolo problém s ním zjazdiť čokoľvek /Martinky skratkami, Minčol,Chleb, Dolomity a pod./, prejsť pár dlhých maratonov v prevej dvadsiatke a pod.. Ale potom prišli novinky- "rýchlejšie", "pohodlnejšie", "ľahšie" a ja ešte neviem čo.... a človek kupoval, kupoval, kupoval , lebo chcel mať lepší pocit....ale poviem ti časy zostali viacmenej rovnaké, umiestnenia takisto, akurát tých penazí na účte ubúdalo.
Viem, že som totálne OT /prepáčte/, ale mal som potrebu to napísať, tak ešte raz sorry. Howg. ;)
30.11.2011 - 19:40:16
00
momentalne jazdim bike za ktory som nechal v roznych obchodoch (je to skladacka) dokopy asi 60 000 co je cca 2000euro. Ma svoje odjazdene a treba ho vymenit. Hoci mam len 19 pretekam uz stvrtu sezonu z toho 3 roky na tom Giante. Minuleho roku som uz bol este medzi juniormi kde som sem tam stal aj na bedni (viem ze sa pochechtavate az sa vam pivne brucha natriasaju :D no na bednu v junioroch trebalo prist cca v prvej 15 co pre mladasa dostatocna makacka- dohodnime sa ze Lamiho ratat nebudeme). Maratonov mam za sebou rozhodne viac ako 30 cize na jednej strane suhlasim ze vytrvalost na stovky pride o take dva tri roky no doplnujuca otazka je viac menej bezpredmetna kedze rychle 50 mi idu bez problemov kym rozbite trate sa podpisuju na vydrzi bez ohladu na vek.

Pretekanie potrebujem k zivotu :D takze presedlavanie z jedneho dvojkoveho biku na dalsi dvojkovy-trojkovy bike je vec ktoru beriem ako nutnost no neberiem to na lahku vahu :)

Realne som skusal .... hmmmm neviem kolko ... ale vela bikov ;) a z kazdeho rozku trosku... i ked netvrdim ze ich nemohlo byt viac :D
30.11.2011 - 19:55:38
00
neboj, nikto sa nepochechtava a nemyslime to v zlom. Bolo to len suche skonstatovanie.
Ja Ti fandim, treba mat urcitu viziu ;-)
30.11.2011 - 20:03:53
00
keyboard_arrow_up