Nuz moja prvotna mysliemka bola trasa aku spomina Racho ale urcite zaujimavejsia by bola z Podlesku po Glackej ceste na Geravy - Certovu hlavu - Novovesku hutu - Gretla - Bindt - Zavadka - Porac - Slovinky. Tato trasa by bola urcite zaujimava ma vsak jeden hacik a tam je usek medzi Geravami a Certovou hlavou kde nieje legalna cyklotrasa ale iba znacena TZ. Tam by organizator musel vybavit povolenie na prejazd. Ak to bude nepriechodne neostava nic iba varianta c 2.
05.12.2011 - 09:55:33
00
Ale je tu predsa AHS ktori citujem: "AHS v úzkej spolupráci so Správou Národného parku Slovenský raj sa postupne formuje nový produkt pre vyznávačov cykloturistiky – cyklotúry mimo značených trás, avšak s nutnosťou doprovodu odborne školených sprievodcov" - A glacka cesta je medzi tymito trasami. Doprovod chce 8 EUR na osobu. :P :rofl:
Takze ak je sprava NP naklonena tejto aktivite, preco nie aj inej, najma ak ide tou istou cestou. Alebo ide o nieco ine ako ochranu prirody? Biskupske chyzky su dokazom toho ze asi ano.
05.12.2011 - 10:20:10
00
Som clenom AHS a fakt neviem ci niekto platil za prejazd cez Glacku cestu. Podmienka aby cyklistov sprevadzali clenovia AHS padla z inych dovodov, takze je to tu nepodstatne.
EDIT : to co si tu citoval sa datuje na rok 2007 takze je to viac menej nerelevantne lebo niektore veci sa zmenili. Stranka nieje aktualizovana cele storocie :-)
05.12.2011 - 10:59:40
00
Prečo cez Geravy,ved to už každý pozná,ja navrhujem cez Mariansku huru,Uložu,Rurky,cez Olšavicku planinu,Javorinku,nádherný zjazd do Tichého potoka a napojiť sa na Čergov až do Prešova a cez Slanské vrchy až na východ,levočské vrchy nie su celé v byvalom vojenskom pásme, tie lokality,ktoré tu spominám nie su a su všetky v teréne mimo civilizácie
05.12.2011 - 16:55:07
00
Je jedna možnosť asi len teoretická a najnáročnejšia. Z Levoče do Lipan, výstup popod Kamenický hrad na Minčol (neznačené), Malý Minčol, Obručné a potom kopírovanie hranice z našej alebo poľskej strany až do N. Sedlice. (za Minčolom to nemám prejdené)

Za Mincolom na Obrucne je zopar kratkych tazkych usekov (nic strasne, problem su kamene a konare na zemi zakryte vegetaciou) Na dalsej trase mas smerom hore nezjazdnu Lackovu (1km riadna stena, kde sa bike netlaci ale nesie), Lackova dole sa da, ale je to taky AM/EN rovnako aj zjazd z Ostreho vrchu na ktory sa predtym znova len tlaci(200 m). Zjazd zo Stavisk daju len downhilaci, dalej je to zjazdne az po Jaworzynu na ktoru sa tlaci a z ktorej znova zjazduju len velmi odvazne duse. Dalsi usek az za Duklu nad Prikru je vacsinou zjazdny, sem tam nieco kratke prudke na tlacenie, sem tam tazba. Hranica nam ale postupne zarasta odkedy je schengen, poliaci uz nechdia na stvorkolkach a ani sa tak neudrziava ako v minulosti. :worried:
Potom mam uz prejdeny len usek od Ruskeho sedla do Novej Sedlice - znova zopar narocnych kamenistych relativne dlhych stupani tak na tlacenie. Tiez je tam na konci zjazd cez Narodny park Poloniny, takze dalsie komplikacie. Pri tak dlhej streke akou je 1000 mil by som az to takych narocnych nezjazdnych a tlacenkovych usekov nesiel. :smirk:
Ale ak sa tak rozhodne, informacie a GPS zaznamy dodam. ;)
BTW: Pochybujem ze by takuto trasu organizatori schvalili, kedze to zdaleka obchadza Hresnu.
05.12.2011 - 17:20:23
00
Minikin tou poslednou vetou si povedal vsetko :-)
TO Milos : pochybujem ze cesky jazdci ( tych je na preteku vecsina ) poznaju Geravy, kedze tam za cely rok nestretnes okrem domacich nikoho. A dalsia komplikacia je prechod z Podleska do Levoce kde sa neda rozumne vyhnut hlavnej ceste.
05.12.2011 - 18:57:55
00
Cez Dravce sa to dá
05.12.2011 - 19:53:26
00
Som tu doma takze to poznam ;) ale Podlesok - Dravce ? :( bud je to po ceste alebo po poliach. Aj jedno aj druhe je naprd. Polne cesty v tejto lokalite ( Ukrajina ) po nejakom vydatnejsom dazdi su jednoducho neprejazdne. Tento rok mali vsetci stastie ze bolo sucho.
05.12.2011 - 20:34:42
00
Dravce - Vlkovce -Hradisko,označená cyklostezka až na Olšavicku planinu
05.12.2011 - 20:50:26
00
Milos asi zle citas :-) Toto je vseobecne zname. Podlesok - Dravce je problem nie Dravce - Olsavica.
05.12.2011 - 21:30:05
00
BTW: Pochybujem ze by takuto trasu organizatori schvalili, kedze to zdaleka obchadza Hresnu.
Laco má niečo odrobené z prvého ročníka, zaslúži si druhý. :y: Aj v druhom sa angažuje.
Ponúknite alternatívu zázemia.
Nech si to prečíta organizátor a rozhodne čo chce. My sme tu len kibici.
Otvorená diskusia.
06.12.2011 - 01:31:06
00
Suhlasim s boris.kom. Poznam obe navrhovane alternativy a aj ked ta severna po hranici je v mojom domacom reviri tak juzna okolo Kosic sa mi pozdava viac. Je 100% zjazdna, pekna a v pripade dazda zjazdnejsia. Ja organizatorom odporucam juznu.
06.12.2011 - 07:21:35
00
Pridám organizátorom na zváženie ešte jednu alternatívu na diskusiu, ktorá ale znova obchádza Hrešnu. Z Minčola hrebeň Čergova na chatu Čergov (značená tur. trasa). Zbehnúť po červenej na Hradisko, pár km asfaltu do Podhradíka (Záhradné, Fintice). Pokračovanie popod hrebeň Slánskych po značenej cyklo trase Alžbeta, ktorá začína v Prešove a pokračuje cez Podhradík, Zamutov až na Izru. Z Bánskeho pokračovanie v protismere tohtoročnej trasy.
06.12.2011 - 07:47:51
00
Preco Zahradne a Fintice? Ternu obist zlava vratit sa za Ternou na cervenu a pokracovat pod Lysu straz a po chodniku medzi Kanasom a Strazou na zelenu a na Sidlovec je to pekne zjazdne.

Ak bude zaujem o byvale vojenske pasmo tak v tomto asi nepomozem kedze tak nechodim.
My ano. Ak treba, staci napisat. Ale Drotar ma pravdu v tom, ze zapadna strana Levocskych je totalne vyplienena. A mor sa siri aj na severovychodnu. Co sa mi tam paci je prechod levocskymi planinami z Levocskej doliny do Ticheho Potoka.
Príloha:
Levocske Vrchy.jpg
Levocske Vrchy.jpg 261.41 KiB thumb_up0thumb_down

06.12.2011 - 08:26:59
00
Ahojte, mame novu trasu od českých hranic po Liptovskou Tepličku - odkaz http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=72086.
Na tuto trasu sa napojime smer Poprad a Spisska NV. Od Spisskej NV potrebujeme GPS fromat trasy pripadne aj s previsenim.
Skuste si pozriet aj clenenie uzemia jednotlivymi Spravcami, ktorych budeme ziadat o povolenia. http://www.sopsr.sk/dokumenty/alter-11_2007_2_6_vchu.png.
Prosim o Vase prispevky este v decembri. Dakujem Laco + Honza


Ahoj Laco,

Je mozne este raz uverejnit trasu:?

odkaz http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=72086.


momentalne tento odkaz nefunguje.

Dakujem

Martin
03.01.2012 - 18:42:43
00
keyboard_arrow_up