zdravim

idem kupovat novy ram a je dost mozne ze nejaky ten ceni-2 tam bude chybat na krku vidlice. cital som nieco na nete ze existuju nejake predlzovaky. Pytam sa teda ci je to tak a ci su tieto predlzovaky bezpecne.

ake su dalsie moznosti predlzenia??

dakujem
06.12.2011 - 00:16:25
00
http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?products_id=102085
06.12.2011 - 10:00:46
00
Ja by som radšej zohnal nižšie hlavko, vyhodil podložky, ak sa dá...
06.12.2011 - 11:10:42
00
Ja by som radšej zohnal nižšie hlavko, vyhodil podložky, ak sa dá...



no ono podla nakresu to je o 2.5cm dlhsie. doteraz som tam mal 2*1cm podlozku takze chyba stale 0.5cm, co by sice uz az tak vadit nemuselo.. ale uvidime..

dalsia vec je ze ci nebudu tie riaditka moc nizko ked odoberem tie podlozky.. toto je ten ram: http://www.bike-discount.de/shop/k325/a58908/ltd-ams-125-pro-2011-white-n-black-n-blue-inkl-fox-float-rp23-bv.html ma 150mm dlhy krk, ja ho mam 125mm. mozno by sa spominany problem dal riesit tak ze by som kupil vysie vlastovky.
06.12.2011 - 11:34:51
00
Taký extender je podľa mňa dobrý len pre ľudí, ktorý potrebujú "chopper" posed a vozia sa po asfalte. Vyšší zdvih lastovičiek a vhodný predstavec by tomu pomohli. 5 mm by nemalo vadiť, lepšie o niečo menej ako viac. A dosť spraví aj to hlavko. Neviem, aké tam máš teraz. Niektoré sú naozaj nízke a môžeš mať predstavec prakticky na hlavovej rúre alebo pridať podložku/y a budeš aj tak nižšie, než na nejakom inom... Aj tak ten rám ešte nemáš. :-D
06.12.2011 - 11:42:15
00
pred dvoma rokmi som riesil nieco podobne...
1. riaditka by nizko nemali byt, aspon nie nizsie ako si mal predtym. Len namiesto podloziek budes mat dlhsiu hlavovu trubku.
2. ak ti chyba len pol centimetra, tak najlepsia najjednoduchsia cesta je nizke hlavove zlozenie. Lacna volba napr.:

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=24985

je nizke, lahke, v tejto zlave o polku lacnejsie ako som ho kupil ja. Ale kvalita nic moc, po dvoch rokoch sa rozpadlo. Ale za tu cenu by mi to nevadilo...
3. ten extender, co si postol, to je riadna cinka ak trochu pozeras aj na vahu. To by som pouzil len v uplne krajnom pripade.
4. moje riesenie bolo (tusim mi chybalo cca 1,5cm nepamatam si presne - co je dost), ze som pouzil nizke hlavove zlozenie kde som ziskal mozno 0,5cm a vyrobil som vlastny extender. Mal som cast krku, ktoru som zrezal ked som tu vidlicu pouzival este na predchadzajucom rame. Z tej casti som odrezal chybajuci 1cm a nadstavil som ho na krk pomocou trubky s priemerom, ktory sa rovnal vnutornemu priemeru krku vidlice. Tu "uzsiu" trubku som ziskal z krku vidlice co bola na nejakom starom cestaku (asi favorit) a este som ju pozdlzne narezal, aby som ju tam vedel vtlacit... Viem pisem hrozne, ale snad sa to da pochopit. Jednoducha, lacna uprava. Jazdil som tak dva roky ("hobby XC"), mam 85kg a nemal som ziaden problem. Samozrejme je to na vlastne riziko.
06.12.2011 - 18:29:22
00
pozor na takéto predĺženie, mal som veľký problém to dostať do reby, vnútorný priemer krku vidly bol do kónusu, musel som jemne ručne s výstružníkom zväčšiť vnútorný priemer, ináč som nemal šancu to použiť, keby som to vedel pred kúpou tak do toho neidem, trošku som sa zapotil pokiaľ sa mi to podarilo

http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?products_id=102085
06.12.2011 - 18:42:52
00
Ono naj by bolo vymeniť s rámom aj vidlu a nemuseli by sa riešiť kadejaké extendery, nízke hlavové zloženia...
06.12.2011 - 18:59:29
00
Moznost predlzenia = kupa novej vidlice.. pripadne plastika tvare a rekonstrukcia ramennych klbov...
06.12.2011 - 22:54:46
00
zaujimava rovnica, este si mohol dat staticky/dynamicky vypocet, al. aspon skusenost na zaklade ktorej takto uvazujes... Ja v tom nevidim az taky problem, ked pouzijes na predlzenie jednej rurky inu, ktora bola dokonca pouzivana na podobny ucel. Co sa tyka toho predlzovaku, tak by mal fungovat na podobnom principe ako stare 1" predstavce, ktore sa zatahovali pomocou konusu do krku vidlice a fungovalo to... Riziko je vzdy, ale to aj pri ultra lite predstavci, riaditkach... zalezi aj od sposobu pouzitia.
Kupit novu vidlu je urcite najlepsi, ale aj najdrahsi sposob a ked sa pyta na predlzovak, tak ju asi vylucil alebo hlada aj iny sposob, ci?
07.12.2011 - 09:10:11
00
Ono naj by bolo vymeniť s rámom aj vidlu a nemuseli by sa riešiť kadejaké extendery, nízke hlavové zloženia...



a preco uz nekupit novy bike ked sa ide kupovat novy ram??
(na tomto fore sa vzdy doskam nejakej megavychytanej odpovede na otazku)
07.12.2011 - 11:31:09
00
kkk5, tak si odrez krk a daj si tam nadstavec, preco to tak nepouziva OEM ako trek? preco je to v jednom kuse? Preco je to dole zalisovane? Lebo ty v tom problem nevidis? Ani ja v tom problem nevidim, kvoli vidliciam vyhasol uz nejeden zivot. Niekde v nemecku bolo par zaujimavych clankov.. starsie datumy
08.12.2011 - 20:17:15
00
Nemusime ani chodit do Nemecka. Aj 18 rocny Ondrej Papanek zomrel po pade zapricinenom zlomenim krku vidlice, s ktorym bolo neodborne manipulovane a bol zoslabeny. Najväcsia zrada je v tom, ze ked vam neocakavane "zmizne" predne koleso resp. opora pod rukami a letite dopredu, tak nestihate ruky dostat pred seba ani reflexivne. Zazil som, viem co pisem. Niekedy zasnem, co vsetko su ludia ochotni riskovat kvoli tym par euram...

Extender je bezpecne pouzitelny len pre bicykle urcene na rekreacnu jazdu po rovine a na presun po meste na nakupy, urcite neodporucam pouzit ho na MTB full. Staci sa trochu zamysliet a uvedomit si, ake sily posobia v oblasti predstavca v terene vseobecne a obzvlast napr. pri nepodarenom dopade alebo najazde do protisvahu a pod. Triezvo uvazujucemu cloveku musi byt jasne, ze mat na mieste, kde sa tieto sily koncentruju zoslabenu konstrukciu nie je bezpecne.

Svejk, ak bude rozdiel medzi hornym okrajom krku vidlice a hornym okrajom predstavca aj po vymene za nizsie hlavove zlozenie viac ako 6 mm, tak najdi radsej iny ram alebo predaj povodny aj s vidlicou a kup k tomu novemu aj vidlicu. Alebo este skus zohnat predstavec s nizsou upinacou vyskou. Upinacia vyska predstavcov (clamp height) variuje v dost velkom rozptyle (cca 15 mm).
08.12.2011 - 20:35:34
00
Ahojte toto sa tuž riešilo a z tohoto si možeš vybrať : http://www.skprofibike.sk/bbb/katalog.php?podkategoria=36&produkt=394 sú tam tri typy predĺženia krku. Jeden vyskúšany na synovom biku bez problémov na zjazde. Je to na to vyrobené takže niečo to vydrží. Extender vkladáš do pôvodného krku a tým ho vlastne spevníš. A podobným systémom bývalo riešené hlavové zloženie pred ahead. Samozrejme predĺženie len v rozumnej miere.


Naposledy upravil Scorpi dňa 13.02.2012 - 14:52:14, celkovo upravené 1 krát.

08.12.2011 - 20:55:03
00
nemyslim si ze je na mieste tu spominat nejake zabitie sa... mne tam bude chybat tak 0.5-1cm, co znamena ze ajtak vecsinu vahy bude drzat povodny krk. ten extender bude len na taku podporu, myslim si ze by to mohlo vydrzat...

pocul som este nieco onavarovani a vybruseni, to by tiez predsa muselo drzat...
09.12.2011 - 01:39:40
00
keyboard_arrow_up