Podla mna urcite 2012 s fit a kompresiami.
10.12.2011 - 19:58:31
00
No o niečo lepšia bude určite FITka. Kompresiu ani lock zvyčajne asi nevyužiješ, teda možno trochu stabilitzovať zdvih a to je všetko. Hlavne by som čakal, že tá FIT bude kvalitnejšie vyštelovaná t.z. citlivá (? nemusí byť vždy pravidlo).
11.12.2011 - 00:26:42
00
No pokiaľ sa dobre pamätám, tak práve FIT-ka dostala po svojom zavedení spŕšku kritiky, pretože oproti OpenBath sa rapídne zhoršila citlivosť... a u 36mm nôh to bolo ešte horšie, preto to Fox to začal "zachraňovať" Cashimou...
Výhodu a zároveň nevýhodou FIT je že ju nemusíš, ale ani nemôžeš doma servisovať. Takže na jednej strane menej starostí s výmenou oleja, no na druhej viac starostí a vyššia cena opravy ak sa niečo pokazí.
Veľmi dobré diskusie na témy FIT vs. OB a R vs. RLC sa viedli na českom fóre ...
http://www.bike-forum.cz/forum_index.html treba len pohľadať.
11.12.2011 - 07:10:44
00
Takto, samotná patróna bude možno o niečo necitlivejšia, čo sa však dá do určitej miery upraviť. Ale podstatný je vo veľkej miere nízky odpor v púzdrach. Ten bude (by mal byť) u vyššieho modelu menší. So servisovaním FIT patróny nevidím problém...
Je pravda, že RLC FITiek ešte nie je veľa a keď sa mi nejaká 36tka dostane pod ruky spravím si definitívny názor.
11.12.2011 - 11:42:21
00
ja jazdim 36 RC2 talas 2010. mal som moznost porovnat s talas R 2010, tiez uz rozjazdenou. pocitovo rovnaka "citlivost".

Float som neskusal nikdy, na Vane 2010 som jazdil len jeden den. Ani to nebol citlivostny zazrak, ale kazdy mame ine preferencie.

u mna rozhodol talas s RC2 fit. u 2012 je sice super, ze FIT patrona je otocena (teda stelovatko kompresie je hore) ale mne by tam chybala rychla kompresia a jedna uroven talasu. lockout je tu podla mna uplne chobotina. sice som tu vidlu nejazdil, takze veskere uvahy o citlivosti su len spekulacie, ale talas ma u nej o jeden stupienok menej a tlmic ma o jedno ***** kompresie menej - to sa moze rovnat lepsia citlivost. ta horsia citlivost u 36iek je prave kvoli patrone a talasom a nie kashima vs. klasika uprava noh.

@bobris: rozhodnutie zalezi od ceny a od preferencii. ak je dobra ponuka, tak aj 36 talas R open bath spravi dobru sluzbu. to, ci ti bude chybat stelovanie kompresie zavisi od teba a od toho co a ako jazdis.

@servisovanie FIT patrony: neviem co je pod tym pojmom myslene, ale vymena oleja na RC2 patrone je pre mierne zrucneho cloveka s potrebnym naradickom bez problemov. RLC som zatial nejazdil/nerozoberal, ale zrejme to bude o tom istom (az na otocenu patronu).
13.12.2011 - 14:47:31
00
zopar ludi ma oslovilo cez SS, tak ked to bude verejne, snad to pomoze viacerym, co si chcu olej vo fitke vymenit sami, podla mna je 36ka skonstruovana logicky a prehladne, bez zakernosti, dielnicku so zverakom, momentakom a kvalitnymi klucmi pokladam za samozrejmost. toto iste vlastne plati aj pre 40ku.

nazdar:

http://service.foxracingshox.com/consumers/Content/Service/Forks/36VAN/36VAN_RC2.htm

odporucam mat zverak a vyrobit si celuste bud z dreva, plastu, alebo ako maju na obrazkoch z hlinika. inak je to fuserina a riziko poskodenia. ako vidis, je to prehladne skonstruovane, ziadne zradne zavlacky a pod. :lol:

v kapitole "36 FIT RC2 Damper Service Disassembly" bod 3. opatrne a silou ale pomaly vyberat, inak je secko od oleja okolo teba :D a podla moznosti nepouzivat blicky tak ako je to na obrazku, ale len silu prstov. ked som rozoberal svoju 40ku z druhej ruky, tak ten umelec doskrkal zavit, sice nic dramaticke, ale proste opatrne - je to hlinik.

skontroluj ten gumeny bazmeg "bladder", ci nieje zvetrany. ak si das pozor a das tomu cas na vybublinkovanie, plus poctivo pohybat tlmicom zoparkrat, mas to bez vzduchu a kroky 24 az 26 mozes vynechat.

k ostatnemu myslim uz viac dodat netreba.

jaj este som zabudol, tie spongijky pod prachovkami sa oplati poriadne nasiaknut, da sa experimentovat s roznymi "zazracnymi" olejcekmi (google it) a odstaveny bike sem-tam otocit hore nohami ;)
14.12.2011 - 11:18:32
00
este verzia s talasom. samozrejme do utrob talasu sa pustat len tak mirnixdirnix je trochu riziko :)

http://service.foxracingshox.com/consumers/Content/Service/QuickTech/36_TALAS_II_Spring_Service.htm
14.12.2011 - 11:33:29
00
Starší Talas II nerozoberať, treba špciálny IFP ventil. ;)
14.12.2011 - 22:58:17
00
Starší Talas II nerozoberať, treba špciálny IFP ventil. ;)


tak, tak. i ked som pocul o odvazlivcoch ktori to spravili s ihlou na fukanie lopty :lol:
16.12.2011 - 13:56:56
00
chalani ak by som sa mohol pripojit, rozmyslam ci sa mam pustit do vymeny oleja v mojej Sektor TR R. nevie mi niekto povedat ci ma tam nebudu cakat nejake prekvapka v podobe specialneho naradia? vidla ma za sebou cca 1200km len ked bola nova na vnutornych nohach bol stale olejovy film a teraz nie je. pocul som ze od novoty tam toho oleja moc nedavaju. inac chodi super len sa neviem zbavit pocitu ci tam nie je malo oleja.
16.12.2011 - 14:50:57
00
matvej, žiadne záludnosti tam nie sú ... RockShox je v tomto zhovievavý.
V podstate ti tam stačí vymeniť, resp. skontrolovať olej v spodných nohách ktorý maže ... ten čo je v tlmení nemá dôvod byť už zlý, na to má tá vidlica málo najazené... ak, ako sa stalo kamarátovi, ktorý nemal od výroby dobre dotiahnutú maticu MotionControl a dnu sa dostával prach ...
16.12.2011 - 17:53:26
00
Pribeh kupi pokracuje, (uz ma to nebavi). Kedze u nas nema nikto lyrika tak by som sa rad sa vami poradil. lyrik 2 step 2008 alebo 2009, 2step bol opravovany a funguje, predavajuci aj video spravil, ale posudit z neho to neviem http://www.youtube.com/watch?v=O_Lf6IgIFRc&feature=youtu.be Jazdena 3 sezony, 250€ s postou. Hodna ceny?
28.01.2012 - 20:54:00
00
To video vypovedá len o tom že systém momentálne funguje, či a ako dlho bude funkčný na biku uvidíš len ak ho budeš jazdiť.
Ja by som ho zobral. Stál je tu možnosť, že ho prerobíš na SoloAir alebo na strunu ...
29.01.2012 - 05:58:35
00
Ako laco povedal, teraz to funguje ale po dvoch vyjazdoch to znovu moze rupnut. Je to taka loteria. Cize ak by si ho kupil hned uvazuj o vykuchani 2stepu alebo prerabky na strunu.
Mne to zrobili v susp clinic a lyrik ide jak hodinky. Svajciarske. Foxy sa mozu pichnut :-D
30.01.2012 - 10:03:28
00
Uz je objednany :) KOlko sa ta vysla prerabka v susp klinik? Som sa obzeral po ebayi a nasiel http://www.ebay.com/itm/Lyrik-U-Turn-Spring-Soft-Yellow-/400271431437?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item5d3209570d bude stacit iba to, alebo este treba ine serepeticky k tomu?


Naposledy upravil kamov dňa 30.01.2012 - 15:01:13, celkovo upravené 1 krát.

30.01.2012 - 12:42:14
00
keyboard_arrow_up