Ahoj, rád bych si nechal poradit:
Mám Garmina Dakotu 20, prostudoval jsem si tady všechny návody, nahrál jsem tam jnx mapy a používám to bez větších problémů k plné spokojenosti. Respektive nikdy jsem neměl možnost to s něčím srovnat.

Teď jsem si ale pořídil HTC Desire, zkusil jsem si Oruxmap, Locus Pro, a vidím, že potenciál tohoto zařízení je velmi zajímavý (větší display, rychlejší odezva, otevřená platforma,...) Pořídil jsem si tedy silnější baterii, držák na kolo a rozhodl jsem se, že tímto zkusím Garmina nahradit.

Asi je to o zvyku, nebo to se smartphonem ještě neumím, ale v něčem neumím Garmina nahradit, ať už jsem zkoušel Locus nebo Oruxmaps, přes všechny pokročilé možnosti těchto programů se mi nepodařilo navigaci nastavit tak, aby to bylo rychlé a jednoduché, jak jsem zvyklý z prostředí Garminu.

Můžete mi prosím poradit, jestli to jde nastavit tak, abych mohl klepnutím na kterékoliv místo do mapy ihned vidět, jak je to daleko od mé současné pozice, jaká je nadmořská výška v daném bodě, případně abych mohl rychle přikázat navádění k tomuto bodu.

V Orux i Locus jsem si vyrobil offline mapy, rychlost posunu i přehlednost je úžasná, jenom to prostě není ono, pokud jde o jednoduchost ovládání. Existuje nějaký vhodnější software?
Případně nejdou tyhle programy nějak nastavit, aby se daly ovládat jednodušeji a rychleji ala Garmin?

Díky za rady
02.12.2011 - 00:37:27
00
Pozerám, že sa doteraz neozval žiaden aktívny používateľ Locusu alebo Orux Maps. Ja tieto dva programy používam iba doplnkovo. Keďže jazdím v teréne, na riadidlách bicykla mám Garmin Oregon. Telefón je v ochrannom púzdre vo vaku.

... zkusil jsem si Oruxmap, Locus Pro... ...jestli to jde nastavit tak, abych mohl klepnutím na kterékoliv místo do mapy ihned vidět, jak je to daleko od mé současné pozice, jaká je nadmořská výška v daném bodě, případně abych mohl rychle přikázat navádění k tomuto bodu. Existuje nějaký vhodnější software?


Ide to, ale na viac dotykov a pri aktívnom internetovom pripojení (kvôli stiahnutiu nadm. výšky). Jedným dotykom sa to nedá. Čo sa týka aplikácií, mojím favoritom je Locus (je tu o ňom téma). Vhodnejšiu aplikáciu nepoznám. Menu Locusu je intuitívne a pri dlhšom podržaní nejakého tlačidla sa objaví jeho popis. Ľahko sa dá vyskúšať, čo dokáže.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 54.4 KiB thumb_up0thumb_down

13.12.2011 - 15:44:26
00
keyboard_arrow_up