Mne postarka priniesla platobnu kartu po asi dvojrocnom obdobi bez karty. A s bajkom to suvisi - vybavil som si ju len preto, aby som si mohol objednat nejake somariny z DX, kedze ine vyuzitie karty mi nenapada. :)
14.12.2011 - 14:19:08
00
ty si doteraz dostával výplatu naruku?
14.12.2011 - 14:22:23
00
asi myslel kreditnu kartu...
14.12.2011 - 14:27:53
00
na kupovanie cez net nepotrebuje kreditnú :) a ja jezuskoiv verím že myslel to čo napísal :) on je preca šikovný
14.12.2011 - 14:30:43
00
Vyplatu dostavam na ucet, ale to neznamena, ze bez platobnej karty sa neda k tym peniazom dostat. A samozrejme som sikovny a myslel som debetnu kartu. :)

Inak doteraz mi nikto nikdy (ani ziadny "fundovany" bankovy pracovnik) rozumne nezdovodnil, na co je pre fyzicku osobu dobra kreditna karta, ktoru sa cloveku snazia natlacit z kazdej strany. Stale nechapem jej vyznam...
14.12.2011 - 15:14:40
00
:-D holt srdcom vychodniar veru nejsom

Šak ale okúsiť možeš, v najhoršom prípade sa zoserieš, nič horšie sa stať nemôže ;)
14.12.2011 - 15:17:30
00
...
Inak doteraz mi nikto nikdy (ani ziadny "fundovany" bankovy pracovnik) rozumne nezdovodnil, na co je pre fyzicku osobu dobra kreditna karta, ktoru sa cloveku snazia natlacit z kazdej strany. Stale nechapem jej vyznam...

No predsa aby si bral na dlh za vyssie uroky ;) .
14.12.2011 - 15:18:57
00
Vyplatu dostavam na ucet, ale to neznamena, ze bez platobnej karty sa neda k tym peniazom dostat. A samozrejme som sikovny a myslel som debetnu kartu. :)

Inak doteraz mi nikto nikdy (ani ziadny "fundovany" bankovy pracovnik) rozumne nezdovodnil, na co je pre fyzicku osobu dobra kreditna karta, ktoru sa cloveku snazia natlacit z kazdej strany. Stale nechapem jej vyznam...


Ak chces pocestovat ine kontinenty, bez kreditky je to tazsie. Napr ked si chces rentovat auto z pozicovne - bud das kreditku alebo velmi vysoku zalohu v cash. Niekedy az tak vysoku ze ti nezostanu prachy na dalsie cestovanie.

Moj byvaly kolega si bral kreditku aby mohol kupit zasnubny prsten. Potom po case bral dalsiu kreditku z inej banky aby mohol splatit tie predosle dlhy :-D
No a nakoniec dal vypoved a rozisiel sa so snubenicou.

@peterg - znie to slubne,ale nebudem si radsej kazit sviatocnu pohodu :)
14.12.2011 - 15:37:19
00
Jezus: takze bezodny suflik nechas uz na pokoji, co? :-D
14.12.2011 - 15:54:52
00
Ak chces pocestovat ine kontinenty, bez kreditky je to tazsie. Napr ked si chces rentovat auto z pozicovne - bud das kreditku alebo velmi vysoku zalohu v cash. Niekedy az tak vysoku ze ti nezostanu prachy na dalsie cestovanie.
...

Nie je karta ako karta. Ludovo sa hovori kreditka (kreditna karta) k uctu, ale v skutocnosti sa jedna o debetnu kartu (t.j. ktora je kryta peniazmi na ucte). Kreditna karta nie je kryta vlastnymi peniazmi ale zmluvou s bankou, podla ktorej sa zavazujes splatit pozicane vybrate peniaze do isteho casu za isty urok. Neviem, ci som to povedal celkom presne, ale malo by to vystihovat obsah.
14.12.2011 - 16:01:55
00
Urok neplatis ziadny pokial tie peniaze vratis do tusim 30 alebo 40 dni. Az po vyprsani tejto lehoty ti zacnu naskakovat uroky s velkym U :)
14.12.2011 - 16:10:39
00
Ja to info o "kreditke" trochu rozviniem, aby sa to vyjasnilo:

Takze na co sluzi kreditna karta, resp. jej "light" ekvivalent nazyvany povolene precerpanie na ucte?

"Je to nastroj banky, vdaka ktoremu banka velmi jednoducho nauci klienta zit na dlh. Z toho perspektivne pre banku vyplyva sanca, ze ak dlh nestihne klient splatit do urciteho casu nazyvaneho bezurocne obdobie, tak bude klient platit za nesplatenu ciastku slusny urok, cize banka v takom pripade zarobi. Ak dlh klient splatit stihne, tak bude za moznost zit na dlh platit "len" rocny poplatok za kreditnu kartu, uroky nie. Stale je vsak banka v zisku vdaka tomu rocnemu poplatku za kartu. Za urcitych okolnosti kreditnu kartu moze klient ziskat dokonca aj bezplatne, takze za urcitych okolnosti moze zit na dlh a nic ho to nestoji (samozrejme ak neratame stres z neustaleho strazenia bezurocneho obdobia a splatenia celej dlznej ciastky v nom)."

To boldom je prave predajny argument kazdeho bankoveho pracovnika, ktory musi predavat klientovi vsetko a za kazdu cenu ci chce alebo nechce, aby nebol posulozeny svojim nadriadenym na konci mesiaca pri vyhodnoteni splnenia stanovenych predajnych cielov. No a vzdy ked mi kreditku takyto bankovy pracovnik ponukne, tak ja sa vzdy znovu pytam na to rozumne zdovodnenie, preco je pre mna kreditka vyhodna. Zatial som odpoved nedostal a viem, ze nikdy nedostanem, kedze moznost "bezplatne" zit na dlh nie je rozumna odpoved - proste perpetum mobile. :)
14.12.2011 - 16:12:55
00
pekne rozvinute a hlavne vystizne :clap:
ja som tu kreditku zrusil po mesiaci. tiez ma zacala tlacit babenka a motala ma a motala ale ja som nemal vtedy asi takeho filipa ako ma JEZUS. pozeral som ze babenka vypada k svetu ze si aspon pokecame :D a to bola moja osudova chyba :D . na moju otazku ci ta karta je nejak spoplatnena mi bolo povedane ze nie, ze je uplne zdarma a mozem ju zrusit kedykolvek. tak som na to pristal. ked mi prisiel vypis tak namiesto myslim 2,50 mesacneho poplatku mi prislo 5,-€. clovek si povie evro hore dole ale tu islo o princip. zrusil som to a hotovo. samozrejme poplatok sa naspät uz nedal dat lebo som mal nejaky stary balik ktory sa teraz uz neposkytuje takze udajne spät na stary poplatok sa neda prejst. a citat tu zmluvu na tri strany s mikropismom sa mi fakt nechcelo.
zhrniem jednou vetou: treba na tych sku*vencov bankovych Ficovu politiku. zdanit ich a budu mat vymalovane.
14.12.2011 - 19:15:16
00
ta ficova politika je taka jak cely fico. primitivna a na hovno. ak zavedu tu tzv bankovu dan co spravia banky ? od huby si urcite neutrhnu, zvysia poplatky. jednoducha matematika.
14.12.2011 - 19:27:39
00
nemôžu si dovoliť až tak zvýšiť poplatky, lebo by sa znížil dopyt po ich produktoch a sami by si uškodili ;-)
14.12.2011 - 19:36:20
00
keyboard_arrow_up