jfab, a ktore moje tvrdenie vyvracia Tvoja karta? Ved je to standardna embosovana VISA. Pisal som, ze neviem, ci je vseobecne pravidlo to rozlisenie podla DEBIT/CREDIT.

Palo to dobre zhrnul. To poistenie proti zneuzitiu je good a ten SKY je uplne super priklad. :y: A Wladixove doplnenie je tiez zaujimavy postreh. Ale ten bod "financna rezerva na necakane vydavky" ja osobne neuznavam - to je o tej zivotnej filozofii ci zit na dlh, abo nie. Niekomu to moze vyhovovat...
15.12.2011 - 11:08:30
00
Ked uz tocite s tymi kartickami, tak ohladom bezpecnosti a historie kariet je zaujimave video tu: http://vimeo.com/8869477
15.12.2011 - 11:26:09
00
Hned prve riadky, ale potom si to vsetko doplnil, takze uz nevyvracia nic. Ale aj tak ma zaujima rozdiel. Nie v popise, ale v rozdieloch, ked ich najdem na stole dve vedla seba.

Kreditku som nikdy nemal a ani som doteraz nikdy nepotreboval. Da sa nou skrabat namraza zo skla auta?
15.12.2011 - 11:29:27
00
mne jednu kreditku dali v csob aj s cislom pin s tym, ze sa karta zaktivuje az pri jej prvom pouziti, takze mozem potvrdit ze v krajnom pripade je vhodna aj na skrabanie namraze zo skiel :) ( ale klasickej skrabke na to urcenej sa urcite nevyrovna )
15.12.2011 - 12:23:14
00
zakladnou otazkou je : koho peniaze pouzivas ? ak pouzivas cudzie peniaze a dokazes ich splatit v termine, tak tie svoje vlastne peniaze mozes pouzit aj inak ako len na nakup cohokolvek (cize cista spotreba).

ale kazdy mame svoje preferencie, svoje zvyky a naroky, takze jednemu vyhovuje viac kreditna karta a inemu debetne. a z tohto pohladu pozerame a ocenujeme vyhody jednej alebo druhej moznosti.

moj pohlad na vec je blizsi JoKo-vi ako Jezus-ov...
15.12.2011 - 12:57:58
00
Moja otazka znie: na stole su dve karty. Jedna kreditka, druha debetka. Kolko je na nich rozdielov a ako ich najdem? Otazka je myslena fakt vazne. Vdaka.

Na mojej embosovanej MasterCard a neembosovanej Visa Electron nie su ziadne znaky naznacujuce, ze sa jedna o debetne karty.
15.12.2011 - 13:55:33
00
Peto, pre tu VISU Electron plati to co som pisal:

... pismenka nie su vystupene (3D), ale len vytlacene (2D). Logo na takejto neembosovanej karte je v pripade spolocnosti VISA tvorene logotypom VISA doplnenym o napis Electron, v pripade spolocnosti Eurocard/Mastercard je v logu napis Maestro (namiesto MasterCard). Electron a Maestro karty su pokial viem spravidla vzdy len debetne neembosovane karty...


Pre tu embosovanu MasterCard je to väcsi oriesok. Zaujimave by bolo, keby Ti jedna banka vydala embsosovanu debetnu aj kreditnu kartu s rovnakym dizajnom. :D
15.12.2011 - 14:48:47
00
osobne som mierne "prekvapený" nechuťou "mládeže" používat kreditnú kartu,
ja sa bez nej vlastne ani nepohnem.....
okrem toho, že v prípade akéhokolvek neočakavaneho prúseru mám vlastne "prachy pri sebe", nemusim nosit a ani nenosím zo sebou skoro žiadnu hotovosť, platím všetko kartou, kedže ako dlhoročný slušný (normálny) zakazník banky mám kreditku s dostatočne velkým limitom so splatnostou 45 dni, platím všetko len touto kreditkou
a 45 dni bezúročne používam cudzie peniaze - napríklad,
(je len samozrejme že sa dokážem kontrolovat pri kupovani a následne platení)
a 3 kartami 1x master credit 1 x visa debet a 1 x firemný kredit dokážem pokryť "celý obchodný svet" :-)
15.12.2011 - 15:04:47
00
Ten kto ma debetnu kartu tiez nenosi skoro ziadnu hotovost, ma v pripade neocakavaneho pruseru "prachy pri sebe" a plati vsetko kartou. ;) Cize vymenovane veci urcite nie su vyhodou kreditky. A ako som uz spominal - ked niekto vnima zitie na dlh a jeho nasledne splacanie v stanovenom case ako pohodlnejsi sposob fungovania tak je to OK, ale to nie je podla mna rozumny argument v prospech kreditky. To je prave len jediny rozdiel medzi kreditkou a debetkou - bud zijem na dlh a nasledne musim splacat (kreditka), alebo zijem za vlastne a nemusim splacat (debetka).

Rozumny argument v prospech kreditky je to co s cim sa stretol Roman v Indii (rezervacia nejakeho Orient expresu :D), poistenie karty proti zneuzitiu a ta istota vratenia penazi za zaplatenu ale neposkytnutu sluzbu (letenky Sky Europe).
15.12.2011 - 15:14:21
00
som za jezusovu teoriu. zivy priklad ludi v usa. troska sa im ten zivot na dlh vymkol spod kontroly a urcite ich vela tvrdilo ako to maju pod kontrolou. kupit si ranajky v potravinach na dlh aj ked ho clovek vcas vrati u mna normalne nie je a ani tvrdenie ze to ma niekto pod kontrolou.
15.12.2011 - 15:22:25
00
nestačim sa divit:
:-)
ak TOTO nie je vyhoda, tak potom neviem čo by ste chceli....
mám kreditku s dostatočne velkým limitom so splatnostou 45 dni, platím všetko len touto kartou
a 45 dni bezúročne používam cudzie peniaze

čiže polopatisticky, moje vlastne peniaze ležia pekne na mojom účte nedotknuté 45 dni a aj mierne-mizerne uročené a "cudzie" za mňa pracuju a platia :-)
alebo je lepšie IHNEĎ pri každom nakupe prísť o prachy na svojom učte - HLAVNE KEĎ nemusím,... ale asi ÁNO.....
žitie na dlh je niečo celkom iné....kupujem si niečo na čo nemám a potom to splácam
je len použitím kreditky ZÍSKAM na každom TOVARE a SLUŽBE splatnosť 45 dní
:?:
divím sa ešte viac,
hlavne ked sa predpokladám nebavíme "v klube blondínok" tzn mám kartu: HURÁ kupujem čo vidím a nič iné ma nezaujíma ...

matvej nehnevaj sa:
ale skoro som spadol zo stoličky, ked som si prečital TVOJE argumenty, (neprdpokladám, že si skončil školu v 7. triede)


Naposledy upravil LL dňa 15.12.2011 - 15:42:26, celkovo upravené 1 krát.

15.12.2011 - 15:35:50
00
[quote=""]nestačim sa divit:

žitie na dlh je niečo celkom iné....kupujem si niečo na čo nemám a potom to splácam
je len použitím kreditky ZÍSKAM na každom TOVARE a SLUŽBE splatnosť 45 dní
:?:
tak to si dost mimo lebo aj ked mas svoje peniaze to neznamena ze nezijes na dlh. ved pouzivas cududzie ktore musis aj tak vratit. je jedno ci peniaze nemas, splacas, alebo mas a splacas. stale to je na dlh.

ja netvrdim ze to je nevyhodne tvrdim ze to je riskantne takto zit.
15.12.2011 - 15:41:31
00
neviem ako to mám napísat snáď po vychdňarsky ?

KUPUJEM TO NA ČO MÁM .....a mohol by som to zaplatiť HNEĎ.....
ale nezaplatím to na mieste ...
ale až za 45 DNÍ
15.12.2011 - 15:47:14
00
LL ja som mal kreditku viem ako to funguje. presne tak ako pises.
ale aj tak tvrdim ze zijes na 45 dnovy dlh. nic na tom nemeni ze mas nedotknute svoje peniaze na ucte.
15.12.2011 - 15:59:35
00
Nedavno mi prisli od toho papiere domov, http://www.o2.sk/pre-firmu/nase-sluzby/bonusova-platobna-karta-o2 , jedine co je tam zaujimave tak su tie 2 % z nakupu, ale potom robit prevody doma z uctu na kartu, nechcelo by sa mi.
15.12.2011 - 16:02:22
00
keyboard_arrow_up