Chcem sa spytat zacal som s cyklistikou pred rokom teraz mam 16 a mam stary favorit ale je zrenovovany a ide jak hodinka ale v kopcoch to nie je ono prevody su velmi tazke a najviac deprimujuce je to ze do kopca ma obehuju aj na horskych aj na daktorych fulloch.Chcem dajaky tip na trening do kopcov? Budem vdacny za kazdu odpoved :)Staci kupit väcsiu kazetu aspon 7 prevodovu?
14.12.2011 - 20:53:57
00
Treba trochu potrénovať, to je všetko. Prevodmi to nebude. :-D Tie máš predsa ťažké dosť.
14.12.2011 - 21:09:34
00
Čo najvyššie to pôjde, dajme napr.: Okolo slovenska,, alebo ešte Giro, Vueltu. možno Tdf šanca je asi mizivá :/ neviem budem makať ako to len pôjde

Sebavedomie ti nechýba chlapče. Treba byť trocha realistickejší.
Jediná šanca je ak si doteraz tvrdo trénoval nejaký iný šport keď píšeš že začínaš s cyklistikou. Sagan či Velits už v tvojom veku tri až päť rokov vyhrávali celoslovenské súťaže a tvrdo makali tri až päťkrát do týždňa s trénermi. Ak začínaš odteraz, musíš v nejakom cyklistickom klube päťktát týždenne trénovať a dostať sa do reprezentácie aby si to niekedy dotiahol na Okolo Slovenska.
Dôležité je tiež to odkiaľ si, ktorý klub ťa vezme, či budeš musieť dochádzať atď. veľa faktorov.
15.12.2011 - 12:57:18
00
duo tam ti moc niet co poradit musis proste mat za sebou km takze vozit vozi vozit. a hlavne tie kopce tie ti pomozu viac. ze ta obiehaju na MTB-ckach je len dokaz ze si na tom fyzicky horsie ale v ziadnom pripade nech ta to neodradza jedoducho si to nevsimaj. ked zamaknes casom sa to otoci ;) ono ten uspech dost boli, ale z neba to nikomu same nepadne :)
15.12.2011 - 14:54:14
00
OK takze staci iba tocit kilometre a aj jazdit v kopcoch diki velmi si to cennim .Niekedy ked je strmy kopec a idem ho bez zosadnutia ma na konci ked ho vyijdem strasne bolia kolena myslim si ze to nie je dobre mam v takom pripade zosadnut a radsej tlacit?
15.12.2011 - 18:06:05
00
Na to môže mať vplyv opäť viacero faktorov, o.i. aj posed a kadencia.
15.12.2011 - 18:15:08
00
No tak posed mi vyhovuje a je celkom dobri som skusal aj podla rad na internete a kadencia ta je v kopcoch pomala kedze mam tazke prevody ale podla toho aj v akych kopcoch v tych dlsich celkom viemm aj drzat rovmomerne tempo take trosku rycheljsie ale kratke stupania(1km) a strme to je najvedsi problem vzdy idem do nioch s co najväcou rychlostou ale v polke mi uz cyhba energia a potom zacinam uz cuvat.
15.12.2011 - 18:51:03
00
... kadencia ta je v kopcoch pomala kedze mam tazke prevody...

To nie je prevodmi, opäť opakujem. Chce to však veľa rokov a kilometrov. Keď sa pozriem späť, ako som kedysi jazdil a kde som zdochýňal, je mi do smiechu (nie že by to teraz bolo nejaké slávne :-D ). Časom kopce začnú miznúť a ostane len rovina. Ja sa v tréningu absolútne nevyznám, jazdím, ako ma to baví, však o nič nejde. Počul som však, že treba mať najazdené objemy, tj. pekne rovina a rovnomerné tempo na vytrvalosť. Postupne pridávať kopčeky a kopce, neskôr dynamiku. Nejako podobne som začínal aj ja. Hoci som vždy mal rád kopce, ale bicykel bol (a stále je) pre mňa prostriedkom na spoznávanie nových a vzdialených kútov (začínal som ako cykloturista). A bla bla... Koho to zaujíma, že áno. Záver: jazdi, jazdi, jazdi, no nech sa nestane bike nutnosťou, spĺňaním plánov a pod. To podľa mňa cesta nie je. Len do záhuby. :-)
15.12.2011 - 20:49:57
00
Dobre dakujem za nazor a este jedna drobnost mam aj horsky a cez zimu by som chcel na nom trenovat bude to mat velky vplyv potom na Jar ked sadnem na cestak,tym myslim zmena posedu,ina geometria atd...
15.12.2011 - 21:35:49
00
Príliš špekuluješ. Ako myslíš, že trénuje väčšina profíkov z oblasti MTB? Prvých pár jázd to bude "zmena".
15.12.2011 - 21:40:33
00
no geoska je ina ale aj povrch je iny :), inak aspon sedlo si zozen to iste kamos to ma tak a je to fajn zadok resp sedacie kosti sa nemusia furt prestavovat na ine sedlo....
15.12.2011 - 21:56:49
00
duo podla tvojich slov ma napadla este jedna vec. ty sa pred stupanim jednoducho vyhecujes a neodhadnes rozlozenie sil a taktiez si myslim ze aj prevody ked to v polovici kopca vypustas. to je presne moj problem na zaciatkoch. tazsi prevod a myslel som si ze to stupanie rychlejsie zvladnem. u mna to bol omyl taktiez som v urcitej casti zdochol a vacsinou som to vzdal a dokonca tlacil. moj handicap je ze mam slabe tenke nohy a 97kg takze dopravit sa niekde na vrchol je pre mna "utrpenim" :D
ale casom som to upravil a musim pouzivat malu pilu a tym padom vacsiu kadenciu aby som to zvladol. poniektori bikeri malu pilu ani nepouzivaju je im viac na zataz :D ale to je o proporciach cloveka a jeho stylu jazdy. tiez ma v kopcoch obiehaju :$ ale v prvom rade sa snazim nezosadnut. aj ked pomalsie ale vyslapat.
v tvojom pripade by podla mna bolo vhodne keby si bikoval s niekym skusenym ktory by ti poradil kde robis chyby. rychlejsie by si to zvladol. sam na to prides tiez len to potrva na to potrebujes mat najazdene km nez pochopis kde sa stala nejaka zmena a ako mas pokracovat dalej.
si mlady ked ta to neprestane bavit budes rychlo napredovat neboj. ;)
15.12.2011 - 22:21:16
00
podla toho jake otázky tu dávaš bud máš 11 alebo treba včely hľadať
16.12.2011 - 21:24:13
00
maxipayne celkom dobra rada... kolko si nad nou zozmyslal nez si mu ju dal? dlho?
17.12.2011 - 13:34:47
00
DUO V8, horský na zimu je výborná voľba. Je to univerzál.
04.01.2012 - 01:45:13
00
keyboard_arrow_up