zaujímavá téma...ja osobne tiež nie som zástancom kreditnej karty, ale mnohé argumenty sú dosť presvedčivé...ja osobne mám klasiku debetku Maestro v ČSOB a druhú debetku Mastercard v SLSP pre nákupy na net a podobné blbosti...
priznám sa poplatky za pohyby v SLSP sú fakt vtipné, ale to je aj tým, že na tom účte mám minimum peňazí a žiadne príkazy ani inkasá, takže to celkom chápem...karta MC ma stojí ročne 8 €, k tomu asi 4 € mesačne za vedenie účtu a pod..., ale zase sa mi ešte nestalo, že by sa ňou nedalo zaplatiť (v Rakúsku sa mi stalo, že kartu Maestro jednoducho terminál neakceptoval a keby som nemal MC tak neviem, ako by som bez hotovosti zaplatil za naftu na pumpe...)
takže otázka znie, dá mi ČSOB kreditku, ktorá mi poskytne tú istú službu (paypal, klasické kupovanie na nete, rezervácie hotelov a pod?
16.12.2011 - 08:27:08
00
http://www.imagekarta.sk/
16.12.2011 - 08:35:35
00
keby som chcel kartu na úrovni tej čo mám teraz, mal by som úverový limit min. 450 € mesačne, na nákupoch na nete toľko neminiem, ale zase by som si asi musel zvyknúť platiť ňou aj za iné bežné výdavky...iný háčik v tom asi nebude...len si ustrážiť koľko som na nej v daný mesiac minul a potom to prehodiť z osobného účtu...
16.12.2011 - 08:41:09
00
takže otázka znie, dá mi ČSOB kreditku, ktorá mi poskytne tú istú službu (paypal, klasické kupovanie na nete, rezervácie hotelov a pod?

To nepotrebujes riesit. Nechaj si debetku (ta byva vacsinou k uctu zadarmo) a pridaj si kreditku. Za kreditku nieco zaplatis bez ohladu na to, ci mas debetku.
Btw. kreditku mozes mat aj ked nemas bezny ucet v banej banke. Je to skor uverovy produkt.
16.12.2011 - 08:42:35
00
ak sa chceš "zbaviť" starosti...zadaš automatický prevod na kreditný učet v den splatnosti a zadaš napríklad obmedzenie jeho maximalnej vyšky
potom ti už ostáva len kontrolovat na nete (v mobile) čo sa na učte deje
16.12.2011 - 08:43:37
00
mne skôr ide o to aby som nemal k bežnému účtu embosovanú debetku, pretože jej zneužitie je o dosť jednoduchšie ako pri neembosovanej, pri kreditke mi to môže byť jedno, ako bolo spomenuté, moje peniaze to nie sú a pri zneužití sa banka o to bude zaujímať viac...

jediný háčik vidím v tom sledovaní spodného limitu, ostatok je v pohode aj s tým prevodom...
16.12.2011 - 08:49:55
00
ak sa chceš "zbaviť" starosti...zadaš automatický prevod na kreditný učet v den splatnosti a zadaš napríklad obmedzenie jeho maximalnej vyšky
potom ti už ostáva len kontrolovat na nete (v mobile) čo sa na učte deje

Odborne sa tomu hovori 100% inkaso kreditneho uctu. Mne to ponukli uz pri uzatvoreni zmluvy o kreditnej karte
16.12.2011 - 09:11:54
00
ešte otázočka, pri sms notifikácii asi info o aktuálnom čerpaní za mesiac nebude či?
16.12.2011 - 09:13:16
00
Info 24
So službou Info 24 môžete získavať informácie k účtom, k platobným kartám a doplnkové informácie prostredníctvom SMS alebo e-mailu. Službu možno používať samostatne alebo si ju môžete nastaviť priamo ...

http://www.csob.sk/podnikatelia/slobodne-povolanie/elektronicke-bankovnictvo/info-24
16.12.2011 - 09:22:50
00
no tak už mi ostáva len zrušiť účet v SLSP a požiadať o kreditku... :)
16.12.2011 - 09:33:56
00
Ešte môžeš zriadiť v princípe rovnaký účet ale napr. v mBank kde budeš mať rovnaké služby ale bez poplatkov.
16.12.2011 - 10:10:22
00
no len ja chcem mať embosovanú kartu vyššieho štandardu a tú mBank k bežnému účtu neponúka, teda som ju tam nenašiel...
16.12.2011 - 10:21:56
00
ešte otázočka, pri sms notifikácii asi info o aktuálnom čerpaní za mesiac nebude či?


toto umoznuje bez problemov vacsina bank.. mne chodi po kazdom pohybe mail, kde mam napisane co sa stalo - ci je tam debet alebo kredit a aky mam aktualny "zostatok" k cerpaniu... len si musim pamatat aky mam vlastne uverovy ramec aby som vedel kolko som minul.

v AT je obcas problem, pretoze nie kazdy terminal akceptuje VISA alebo MC... a na pumpach s tym byva problem, hlavne niekde "pod lesom". tam treba mat v prirucnej batozine nejaku hotovost.
16.12.2011 - 10:26:18
00
mne práveže MC vždy akceptovalo, problém je s kartou Maestro...
16.12.2011 - 10:28:10
00
Iba otázka koľko si si nadstavil debet na karte k bežnemu učtu?Respektive koľko sa až dá nadstaviť ten debetný limit.

Mozem si ho nastavit on-line v danom momente podla toho kolko potrebujem:
Vybery z bankomatov: denne max. 2 000 €, mesacne max. 10 000 €
Platby kartou: denne max. 4 000 €, mesacne max. 20 000 €


takze co spravis ke budes na dlhodobej pn a budes mat pred sebou vyplatenie kreditu dajme tomu 8OO€ a vies ze PN-ku v buducom mesiaci dostanes si vymyslim 250€. tvoj mesacny plat je 900€. bud vyplatis dlh s tym ze budes zivorit nasledujuci mesiac alebo druha moznost ze ho nevyplatis aby si mal aku taku istotu a rezervu ale budes znasat nasledky urokov pretoze si nezaplatil banke do 45 dni

K tomuto len jedna reakcia - sice nie som zastancom kreditky, ale zas si treba uvedomit, ze ak sa Ti nahodou stane, ze jeden alebo dva mesiace nevyrovnas dlh, tak Ta to nezabije ak pristupujes k financiam zodpovedne. Urok na beznych kreditkach je v rozmedzi 15-20% p.a. a bezurocne obdobie 40-50 dni, cize ak kreditkou vytvorim dlh 1000 € a kvoli nestandardnym okolnostiam ho nesplatim do tych cca 45 dni a budem ich dlhovat dalsich 30 dni (dokopy 75 dni, cize 2 a pol mesiaca), tak na uroku zaplatim z tych pozicanych 1000 € za 30 dni uroceneho obdobia cca 15 €. Myslim, ze to clovek dokaze prezit ked si tie peniaze naozaj potrebuje pozicat.


mne práveže MC vždy akceptovalo, problém je s kartou Maestro...

Maestro je problem, to je to co som pisal v zaciatkoch - Visa Electron a Maestro su najzakladnejsie neembosovane karty, ktore v zahranici velmi casto neakceptuju. Su vhodne len na domaci platobny styk a platby cez net.


Katko, pre Teba jednoznacne nema vyznam prevadzkovat spoplatnovany ucet s embosovanou debetnou kartou, ak ho pouzivas len na nakupy cez net a pritom zan musis platit mesacne, musis platit za uctovne polozky + este musis platit rocne za kartu. To je fakt drahy luxus (cca 60 € rocne ak dobre pocitam). Pre Teba bude fakt kreditka ako doplnok k debetke vhodnejsia a aj lacnejsia. Alebo potom mozes pouzit to riesenie co ja, akurat s tym rozdielom, ze nic za ten ucet platit nebudes:

Bankove sluzby vyuzivame v principe rovnako - mam bezny ucet z ktoreho fungujem, ale kvoli nakupom cez net som si zriadil ucet v Zuno banke:

ucet mesacne 0 € - neobmedzene mnozstvo uctovnych poloziek for free, do ktorych spada uplne vsetko na co si clovek zmysli - platby kartou doma aj v zahranici, prichadzajuce/odchadzajuce SEPA platby (platby v ramci EU), trvale prikazy, inkasa...
karta mesacne 0 € - embosovana debetna VISA (limity nastavitelne v realnom case on-line, pozri co som pisal Rastovi vyssie)

A ako fungujem: Na ucet v Zuno prevediem z mojho hlavneho uctu len tolko penazi kolko potrebujem na zaplatenie tovaru nakupeneho cez net, cize mi nehrozi zneuzitie mojich penazi ani keby som cislo karty rozvesal po nete (povolene precerpanie zatial Zuno neponuka a ked ho buduci rok spusti, tak by som si ho musel aktivovat co samozrejme nie je moj pripad).

A niezeby som chcel robit reklamu :D, ale podla mna je to momentalne bezkonkurencny produkt na trhu. A este aj maju dobry motivator naviac: Ked by ste si niekto chceli tiez zriadit takyto ucet v Zuno, tak dajte vediet a zarobime obaja doslova bez namahy - totiz ak vas odporucim, tak ja za vas ziskam 10 € na ucet a vy ziskate 10 € na ucet za to, ze si ho zriadite na moje odporucenie. Nie je o com. 8)
16.12.2011 - 10:40:12
00
keyboard_arrow_up