Zdravím bikeri :). Mám problém (najskor v stredovom zložení, keďže kolesá, reťaz, kazeta, prehadzovačka sú nové)
Problém je taký, že ak šlapem tak jemne, skôr intervalovo nieje tam cítiť žiadny odpor. Ale ak sa dotoho postavím, alebo aj v sede začnem šliapať silovo. zrazu tomá mega odpor. čím viac šliapem silou, tým viac ma to brzdí. Keď chytím kluky a pomykám s nimi do boku (nie v smere/protismere otáčania) je tam malá vôla.
kluky mám tieto-> http://www.sram.com/truvativ/products/truvativ-firex-33-tm-crankset
A stred asi tento -> http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=19366
teraz ale neviem, či musím kupovať celý stred alebo iba dáke ložiská. kluky aj stred majú cca 10000km.
Ďakujem za rady. :handshake:
30.12.2011 - 23:38:20
00
Tie Firexy vyhoď a daj tam Deore (SLX). Alebo to ber z tej lepšej stránky - takto ťa to donúti jazdiť frekvenčne, čo nie je vôbec odveci. ;-) Netuším, čo spôsobuje "zmenu odporu". Asi sa tam bude ukrývať nejaký druhý rezistor a prepínač. :-D
31.12.2011 - 09:02:56
00
Tmax, teraz si mi veru nepomohol. Ale teraz som akurát dal dole kľuky. (konečne som prišiel na to ako xD ) Skôr potrebujem teraz typ na stredovú os. Akú, čo hladať...


Naposledy upravil MaRCy dňa 31.12.2011 - 11:01:20, celkovo upravené 1 krát.

31.12.2011 - 10:35:50
00
neni to sice moc dobre ale zhod kluky, daj dole tie krytky co su na loziskach potom opatrne dole tesnenie loziska a vycisti a daj novu vazelinu .alebo si nechaj vymenit loziska ale to bude uz drahsie
neviem isto ale mozno je kompatibilny - http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-stred-first-h-gxp-truvativ/1438
31.12.2011 - 10:42:23
00
Lenže ak sa nemýlim, MaRCy nemá sťahovák. Inak je to samozrejme najlepšia možnosť - demontovať a pozrieť sa, o čo ide.
31.12.2011 - 10:51:20
00
Ďakujem Large :). Aká je kvalita toho stedu čo si mi postol? Keď umyjem bike tak môžem vyskúšať vyčistiť, ak som správne pochopil priamo ložiská? No myslím si, že je lepšie/potrebné kúpiť nový stred. Ako som už spomínal, tento má už vôľu :?:

Ale ďakujem. Už len umyť bike, zhodiť, nahodiť a jazdiť :D a samozrejme kúpiť.
31.12.2011 - 11:45:08
00
Možno to pre Vás troch bude novinka, ale je normálne, že keď idete rýchlejšie tak sa šliape ťažšie. ;-) A to nie je všetko. Podobný efekt vzniká dokonca aj pri jazde do kopca! :)
31.12.2011 - 11:49:54
00
GXP stredove zlozenie ma jednu malu nevyhodu, na jednej strane je oska kluk ulozena do loziska priamo (kov na kov) na druhej strane je plastova prachovka zasunuta az do loziska - medzi osou kluk a loziskom je plast (u shimana je to na oboch stranach)
no a ak sa ti do lozisiek dostane voda (pri lacnych no problem) mozu sa trochu pridrhnut a niekedy sa osa zacne pretocat voci lozisku - trochu sa obrusi (a vznikne vakel ktory sa nevyriesi ani vymenou lozisiek)
takze ak slapes kedencne asi sa ti lozisko ani netoci iba oska sa pretaca v pridrhnutom lozisku, ak das do zaberu silu - pritlacicis osku o lozisko a to sa s velkym odporom pretoci
ten stred co dal large bude pasovat, ale vakel uz zostane
nemusi to byt ako som pisal, ale u mna to tak bolo :D (firex 3.3, a teraz tam mam ten stred z odkazu)
utesnenie samotneho zlozenia nemusi byt zle, mne sa tam voda dostala zo sedlovky - z vnutra
31.12.2011 - 12:31:48
00
nie nie, teraz som to mal rozobraté a ložiská sa točia. :) Len veľmi máálinko drhnú, skôr nechápem tej vôle :/


Naposledy upravil MaRCy dňa 31.12.2011 - 12:51:41, celkovo upravené 1 krát.

31.12.2011 - 12:40:30
00
a loziska si pozrel? staci dat dole prachovku a krytku z loziska
31.12.2011 - 12:44:21
00
Andrej25: Ja mám GXP tiež (STYLO) a "kov na kov" mám z oboch strán. Ale nerozumiem ako sa ti do stredu dostala voda od sedlovky. Celé stredové zloženie je predsa vložené do plastovej trubičky utesnenej o-krúžkom aby sa práve toto nemohlo stať.
31.12.2011 - 12:46:15
00
Nie nevydel som ložisko. Dal som dole iba prachovky. A tak to vyčistil. Spomenul som si že som to raz bantoval, a asi som slabo naspäť všetko doťiahol. Tak som to skúsil teraz iba doťiahnuť, a popri tom som to troška vyčistil. Ale dalej som sa nepúštal, to budem až keď bude bike umytý, lebo je celý od blata. Dúfam že to bude len stred, na kluky teraz nemám € :(
31.12.2011 - 12:55:27
00
mozno to bolo tym, ze som nikdy nevylieval vodu z ramu, ked mi zacalo pridrhat tak pri rozoberani stadial vytieklo znacne mnozstvo vody (ktora tam asi bola dlhodobo...), jednoducho cele zlozenie bolo pernamentne ponorene vo vode a na to tesnenie asi nebolo stavane, kluky som nasledne dal na stary bike s ktorym jazdim cesty + jemny teren, tak mi to nejak nevadi
31.12.2011 - 12:57:32
00
Takto vyzerá ložiská, obe sa točia bez problémov. Pravé má vakel, a nejde tak "maslovo" ako ľavé, ľavé je na tom dosť dobre ešte. Za všetko môže to pravé :devil: :punch:

Prílohy:

ložisko ľavé.png
ložisko ľavé.png 335.95 KiB thumb_up0thumb_down

ložisko práva strana.png
ložisko práva strana.png 330.53 KiB thumb_up0thumb_down

03.01.2012 - 19:10:55
00
Tiež som mal problém z ložiskami na deore kľukách,stačilo ich vyčistiť a namazať.(vôla ešte nebola).Odvtedy mám na nich 5000 Km a v pohode.(nové ložiská 6805 s krytkami sú pre istotu nachystané)

mozno to bolo tym, ze som nikdy nevylieval vodu z ramu, ked mi zacalo pridrhat tak pri rozoberani stadial vytieklo znacne mnozstvo vody (ktora tam asi bola dlhodobo...), jednoducho cele zlozenie bolo pernamentne ponorene vo vode a na to tesnenie asi nebolo stavane, kluky som nasledne dal na stary bike s ktorym jazdim cesty + jemny teren, tak mi to nejak nevadi


Tiež si myslím, že to bolo tou vodou(Predchádzajúce stredy som vyťahoval vždy hrdzavé).
Niekto tu na fóre radil vyvŕtať zo spodu rámu na stredovej mufni dierku Ø 3mm(väčšina rámov ju tam má) a odvtedy pokoj :rock: ...
04.01.2012 - 17:58:17
00
keyboard_arrow_up