Caute mam novy bike ktory ma tieto brzdy, doteraz som hydrauliky nemal viem ze nie su tieto ziadna extra trieda ale o to tu nejde.
Mam problem s piskanim prednej brzdy zadna brzdi uplne super ..... vie mi niekto poradit cim to moze byt a ako to odstranit? ... pri stisku packy to je rovnako ako na zadnej brzde s tym rozdielom ze predna brzda slabo brzdi a piska pritom ..... olej som nevidel ze by niekde tiekol tak neviem. ..... Dakujem za radu.
31.12.2011 - 17:35:43
00
bude to najskôr nejaká mastnota, asi sa ti dostala na kotúč nejaká mastná špina, neokvapkal/ostriekal si kotúč pri olejovaní vidly? odmastiť kotúč a vyvariť platničky, ale s mastnými platničkami už asi neurobíš nič aby sa dostali do pôvodného stavu
ak to robí už od novoty, tak najlepšia je reklamácia, nech vyčistia kotúč a dajú nové platničky, mohlo sa to zašpiniť aj v obchode

inak, nazdar Kajo :)
31.12.2011 - 17:50:26
00
mozes este vyskusat jazdu v blatovom prostredi. blato by mohlo tu mastnotu dostat dole z platniciek.
31.12.2011 - 18:43:33
00
ak to robí od novoty tak nie, lebo potom mu už reklamáciu určite neuznajú :)
31.12.2011 - 18:53:45
00
Cize asi bude najlepsie sa s tym zastavit v servise podla toho ako vravis WT ze ?
31.12.2011 - 19:16:40
00
Ako sa vyvaraju tie brzdove dosticky ?
31.12.2011 - 19:17:59
00
ak to už máš od novoty, tak by som to určite reklamoval, lebo zrejme sa to už zašpinilo v obchode, ak sa to stalo už počal jazdenia, tak odmastiť kotúč a vyvariť platničky, alebo tiež servis, ale už samozrejme platený
problém je v tom, že zamastené platničky už väčšinou treba vymeniť za nové, väčšinou sa už nedajú riadne vyčistiť, záleží čím to je zamastené a nakoľko

vyberieš, dáš do misy a niekoľkokrát na to naleješ vriacu, ale osobne som to nikdy nerobil, tak si ešte počkaj na radu od skúsenejších

niektorí ich zvyknú aj vypekať

EDIT: inak, čo je za bike? daj si do profilu
31.12.2011 - 19:23:32
00
Vies co mam to z Vedory bike s tym ze viac menej su komponenty podla zelania mojho je uplne super ten bike a dnes odstupom dna som ho isiel pozriet ze co na to hovoru brzda ... a nasiel som ze je mastna od kvapaliny pri hadicke nejak sa zhromazduje ... v predu vidiet aj stekanec a v zadu len tak slzenie je vidiet okolo hadicky na pocit je to mastne cize to je zrejme hydro kvapalina a nie voda nazrazana ale tak male slzenie je vraj uplne normalne pokial nepreteka .. ale v predu preteka .... Co v tom pripade ???? .............. MENIA TU BRZDU ALEBO SA TO DA NEJAK OPRAVIT ?
01.01.2012 - 20:29:08
00
ale tak male slzenie je vraj uplne normalne


to mas od koho takuto informaciu....ked ti to povedal niekto v servise,tak rychlo zmen servis....
01.01.2012 - 22:53:49
00
to mas od koho takuto informaciu....ked ti to povedal niekto v servise,tak rychlo zmen servis....

No dobre tak teda pofotim prednu aj zadnu brzdu ze ako to vyzera a mi poradis aspon co si o tom myslis :) ja sa nevyznam takze moje vety neber nejak extra profesionalne :D
02.01.2012 - 01:08:58
00
tu sú tie moje prasce ako som ti včera sľúbil, zadné sice bolo okolo hadičky dosť zasvinené nejakou mierne mastnou špinou, ale podľa mňa olej určite nebude pochádzať z brzdy, lebo rovnako je zasvinená aj čiapočka odvzdušňovacieho ventilu, takže predpokladám že to bude iba nezotretý olej z čias skladania, alebo iba mastnota z prostredia, ale to by asi bolo aj inde, predná je okolo hadičky čistá, je tam iba trochu nachytanej špiny zpredu

Prílohy:

P1060496.JPG
P1060496.JPG 260.19 KiB thumb_up0thumb_down

P1060497.JPG
P1060497.JPG 240.91 KiB thumb_up0thumb_down

02.01.2012 - 12:49:28
00
No takze takto mi vyzera predna a zadna brzda ... na tej prednej je jasne vidno ze je tam mastnota a zrejme to stekalo z okolia hadicky alebo odvzdusnovacieho otvoru .... kto vie ... mozno to aj pri skladani hned mechanik zasvinil ... ........ Na zadnej brzde je vidiet tiez trosku mastnoty v okoli hadicky aj otvoru ale nie je vidiet ziadny stekanec podla toho usudzujem ze tam to tesni dobre nie ?.........
Co si o tom myslite je ta predna brzda chybna alebo len zle zlozena ?

Prílohy:

Komentár súboru: Zadna brzda
IMAG0422.jpg
IMAG0422.jpg 835.24 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Predna brzda
IMAG0423.jpg
IMAG0423.jpg 751.51 KiB thumb_up0thumb_down

02.01.2012 - 14:35:53
00
v prvom rade to poriadne do sucha poutieraj,jeden, dva dni pojazdi a uvidis ci to bude znova vlhke okolo hadicky.Ked to tam bude vlhke, hadicka v prasati poriadne netesni. Musi to byt uplne suche! Ked budes mat toto zistene,budeme moct pokracovat dalej v diagnostike piskajucich brzd.
03.01.2012 - 00:32:10
00
v prvom rade to poriadne do sucha poutieraj,jeden, dva dni pojazdi a uvidis ci to bude znova vlhke okolo hadicky.Ked to tam bude vlhke, hadicka v prasati poriadne netesni. Musi to byt uplne suche! Ked budes mat toto zistene,budeme moct pokracovat dalej v diagnostike piskajucich brzd.

Ok tak to poutieram do sucha a uvidi sa teda ci to pusta kazdopadne to beriem buduci tyzden do servisu na garancnu tak snad mi s tou brzdou nieco urobia, ked je problem len v tom ze to technik pri skladani zaspinil tak dufam ze aspon dosticky mi daju nove a rotor odmastia.
03.01.2012 - 01:35:34
00
poutieraj do sucha a dotiahni tu skrutku na hadicke ... a pojazdi
03.01.2012 - 08:28:02
00
keyboard_arrow_up