nemáte niekto skúsenosť s nosením bicykla na staršom Renault Megane Combi, rok 2001? ono to má vlastné priečne nosiče ktoré sú uchytené do otvorov v bočných pásoch na streche, len mne sa to uchytenie moc nepáči, to tam drží asi iba nejakými výsuvnými zúbkami, neviete či je to uchytenie dosť pevné aby to pri prudšom zabočení neuletelo celé aj s bicyklami?
30.12.2011 - 10:07:00
00
Polož si otázku - koľko jazdí na Slovensku áut Renault Megane Combi ročník 2001? Koľko ich majiteľov jazdí na bicykli? Koľko z nich dopravuje bicykle na strešnom nosiči? A na záver, ak napočítaš vyššie číslo ako 1, si polož otázku, koľko ich je userom tohto fóra? A to ti už s veľmi vysokou pravdepodobnosťou vyjde číslo limitne sa blížiace k jednotke.

Takže šup-šup za najbližším predajcom Renaultov, ten ak bude schopný a ochotný, ti pozrie do počítača a všetko zistí.
30.12.2011 - 20:43:24
00
JoKo, JoKo... Chalan ma problem tykajuci sa bicykla, tak sa spytal na bikerskom fore. Co na tom nechapes? Aky s tym mas problem? Nemusis sa predsa vyjadrovat ku kazdej teme. Ked nevies, je lepsie drzat klapacku ako tu odhadovat nejake limity a robit zo seba .uja.
Ty si preco nezavolal do Garminu kvoli mapam do svojho GPS? Preco si sa tu vypytoval blbosti, ked si si to mohol zistit u nich? Odpovedat mi nemusis, staci, ked sa nad tym trosku zamyslis..
30.12.2011 - 23:57:04
00
Teraz si uja Googlika urazil.
31.12.2011 - 00:21:22
00
vzhľadom na to, že zrovna u miestneho predajcu Renaultov robím údržbu počítačov, tak mám taký silný predpoklad, že jediné čo sa od nich dozviem, je maximálne zaťaženie strechy čo si viem vyčítať aj ja z technického a čo mi je na prd a to že či bicykel odtrhne ten nosič alebo nie nebudú mať vôbec ani šajnu, jedine keby mali napísané, že bicykel to neudrží, čo nebudú mať určite, podobný systém uchytávania priečnych nosičov majú aj iné autá, nie len tento konkrétny model Renaultu

EDIT: prikladám fotku, ako som zistil, je to ešte horšie ako som si to pamätal, nosič sa uchytáva do tej malej asi 4mm širokej drážky po oboch stranách, takže podľa môjho názoru na predmety s vysokým ťažiskom ako zrovna bike to asi ozaj nebude vhodné :(
čo je to za blbé žabožrútske riešenie? :tmi: |(

Prílohy:

IMAG0127.jpg
IMAG0127.jpg 114.3 KiB thumb_up0thumb_down

31.12.2011 - 10:21:13
00
JoKo, JoKo... Chalan ma problem tykajuci sa bicykla, tak sa spytal na bikerskom fore. Co na tom nechapes? Aky s tym mas problem? Nemusis sa predsa vyjadrovat ku kazdej teme. Ked nevies, je lepsie drzat klapacku ako tu odhadovat nejake limity a robit zo seba .uja.
Ty si preco nezavolal do Garminu kvoli mapam do svojho GPS? Preco si sa tu vypytoval blbosti, ked si si to mohol zistit u nich? Odpovedat mi nemusis, staci, ked sa nad tym trosku zamyslis..
Zamyslel som sa a odpovedám:

1. Chalan nemá problém, týkajúci sa bicykla, ale auta a vozenia bicykla na streche. Prv než som odpovedal, som si pozrel pri návštevách nákupných centier parkujúce autá a nevidel som žiadnu Meganku Combi so žliabkami, len pár obyčajných s hladkými strechami... Čiže nájsť takéto auto je naozaj problém, nieto ešte poradiť.

2. Do Garminu som nevolal, lebo viem, že slovenský Garmin ponúka mapu Európy kúsok pod 100 E. Okrem toho na svojej stránke ponúka free mapu Európy, ale bez Chorvátska a pár ďalších štátov. Na webe chorvátskeho Garminu je zase ponuka free mapy Chorvátska, čo je síce fajn, ale nerieši moje problémy so severným Talianskom. Založil som tému, pretože užívateľov Garminu Edge, dokonca Edge 800, je na tomto fóre viac a môže ich to niekedy v budúcnosti zaujímať...

3. Rastovi som mohol zavolať, poznáme sa, po telefóne mi pomohol s niektorými začiatočníckymi problémami, avšak takáto informácia môže zaujímať aj ďalších userov tohoto fóra a zároveň majiteľov Garmin Edge 800. A zároveň som chcel nasrať pár ľudí zo žilinského Conanu, pretože tá mapa Európy je v Slovinsku o tretinu lacnejšia ako na Slovensku.
01.01.2012 - 19:04:22
00
mali sme na takej vagine 3 biky na streche, bez problemov BB - Hrabušice a spat
01.01.2012 - 19:27:06
00
JoKo, to naserie, co? Chalan sa spyta taku blbost a ako na potvoru sa tu taky uzivatel najde.. :lol:
01.01.2012 - 22:39:00
00
nie tak celkom, auto je kamosove - nie je "user tohto fora" :D
a je o dva roky starsie
02.01.2012 - 07:12:49
00
díky, tak to v lete asi risknem aj ja
02.01.2012 - 09:57:29
00
ako je to s nosicom na patie dvere ked mam hatchback,ma niekto s tim skusenosti?
05.01.2012 - 22:54:58
00
Cau problem s tymi drazkami urcite nebude, pouziva to mnoho znaciek, svojho casu sme to mali na Daewoo a jazdil som s tym casto a hlavne nešetrne do zakrut, obcas som aj otrhal nejake haluzky mensie zo stromov a bicykel som nestratil...
19.01.2012 - 16:53:31
00
nazdar majstri svetla... poradte nejaky uzky a dlhy box na auto ford focus 11, idealne aby do neho vosli aspon 3 pary lyzi , tak aby tam vosli aj 2 biky na strechu
nasiel som zatial :
http://www.sportobchod.sk/stresny-box-thule-pacific-500.htm
08.10.2012 - 20:59:15
00
Dobra cena, zober ho a das nam spatne vediet ako ste sa pomestili ;)
10.10.2012 - 14:33:06
00
V poslednej dobe je vidiet na autach kvantum tychto boxov http://www.1stresnybox.sk/ nemam ho, neviem co je to zac, no ta cena je viac ako zaujimava.
10.10.2012 - 14:40:56
00
keyboard_arrow_up