skôr je treba si položiť otázku, aké zisky majú iní výrobcovia bikov keď ponúkajú za výrazne vyššiu cenu menej (a na konci roka dajú smiešnu 10-15% zľavu a pod.) :D
02.01.2012 - 15:38:30
00
zakážme firmám zisky, nech predávajú bez marže!

Patrik, nájdi ešte jeden obchod, kde budú takéto ceny na Haibike, som zvedavý či sa ti to podarí...
02.01.2012 - 17:46:16
00
v ČR je zopár obchodov
http://www.prodejkol.cz/haibike-heet-sl-2011
http://www.cyklonemcik.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=9584
približne tá istá cena :)
02.01.2012 - 17:53:12
00
ono v podstate je to úplne normálna vec, Hai sa snaží vypredať čo to aj za tieto ceny, keďže očividne sa v tejto triede toho moc nepredalo...to že to iný výrobca neurobí, neznamená, že je zlý...ak už nejaký model nie je dostupný, tak môžeš dávať zľavu akú chceš...pochybujem, že by Kubica alebo niekto z tých Čechov predával biky za tieto ceny z vlastnej predajne... (i keď Kubica tam má napísané, že skladom... :-) )
02.01.2012 - 18:05:21
00
možno je to iba predajná stratégia, dať do obehu pár stoviek kusov so zľavou takmer 50%, to by snáď presvedčilo aj najväčších odporcov a majú o reklamu postarané :)
02.01.2012 - 18:15:04
00
o tom pochybujem, minimálne v SR...:-)
02.01.2012 - 19:08:34
00
Patrik ma nepresvedči ani keby boli zadramo :P a reklama sa nerobi zlavami
02.01.2012 - 21:35:37
00
tak preco je tolko ludi v tescku, kauflande, hypernove.... . Asi preto ze tam maju tak super "kvalitne a hodnotne veci a draho". :rofl: Ziadna znacka si nemoze dovolit vypustit na trh ksunt. Ci to je Specialized, Canondale, Giant, Merida, Cube ..... ale ani Haibiek alebo akakolvek NoName bike firma. Negativna reklama sa roznesie skor ako pozitivna reklama
02.01.2012 - 23:33:25
00
lenže porovnávať potraviny a high-end biky je "trošku" mimo...bez toho prvého sa nezaobídeš, bike ti k prežitiu netreba... :-) Patrik má svoj pohľad na vec, ale keď pozbiera ešte nejaké tie skúsenosti zo života, tak ho možno prehodnotí... :-)
03.01.2012 - 07:12:48
00
Hmm, mozno prehnane, mozno nie. Ale urcite suhlasis s mojim tvrdenim
Ziadna znacka si nemoze dovolit vypustit na trh ksunt. Negativna reklama sa roznesie skor ako pozitivna reklama

priklad zo zivot ako zaplatit vela penazi za nieco co nemusis. Teda ak nejdes klupovat iba koli nalepke na rame:
post540862.html#p540862
03.01.2012 - 09:19:22
00
vždy som si myslel že platíš za spracovanie, za špecifické správanie ... a ono sú tie veci rovnaké a len nálepky a farba sa líšia ... :)
03.01.2012 - 10:05:38
00
to, že ľudia nakupujú podľa svojich preferencií je predsa ich vec, niekto kúpi lepšie, niekto horšie, to je normálne...nemyslím, že by Hai v tomto prípade išiel s nejakou "stratégiou" na získanie zákazníka, jednoducho vypredáva staré modely...keď už raz bike máš, hodnotíš ho predsa nie podľa toho koľko stál, ale podľa toho ako funguje...až vtedy si výrobok urobí to pravé meno...
03.01.2012 - 10:31:39
00
Ja to vnímam takto: lacnejšie značky ako haibike a podobne sa snažia presadiť na trhu voči konkurencii, ktorá už má svoje meno a svojich zákazníkov a preto sa snažia ísť dole s cenami aby si si vybral práve ich. Veľa krát sú osadenia bicyklov veľmi podobné a odlišujú sa len v rámoch (prípadne zopár iných komponentov). Tie lepšie značky si už niečo pýtajú za ich investície do vývoja rámov a podobne, vyrábajú už určitými postupmi a možno aj na iných strojoch ktoré tiež niečo stoja a podobne, čo môže znamenať, že majú niektoré problémy už odstránené s ktorými sa iné značky ešte len pasujú. Lacnejšia firma podľa mňa sklamať nebude chcieť, takže ak sa ti niečo stane s rámom tak si myslím, že bude ochotná, lebo ak nie tak sa sama pochová. Takže je na tebe čo preferuješ s lepšou značkou si veľa krát kupuješ ich skúsenosti a určitú kvalitu. Vždy sa nájdeš modely ktoré sa trošku nevydaria ako pri autách napríklad. Ja osobne by som volil zlatú strednú cestu a niečo overené časom. Neradím ti presne ktorí bicykel si máš vybrať, lebo nemám toľko skúseností s každým bicyklom a nejazdil som 50 bicyklov.
03.01.2012 - 10:32:47
00
.... téma, ktorá sa zas vedie len v teoretickej rovine. Už 100x som si povedal že sa do takýchto drístov nezapojím, no neodolám.
Pripúšťam, že nerozumiem tomu ako sa určujú ceny a zľavy na bicykle, to je otázka skôr priamo na p.Kubicu, no na Haibikoch jazdím 3,5 roka bez akýchkoľvek problémov s rámom a že ich nešetrím môžu potvrdiť tí čo ma poznajú. Takže o nejakom horšom prevedení materiálu, zvarov, laku a podobne viem svoje a môžem prehlásiť, že kvalitou nezaostáva za inými "vychýrenými" značkami. Som presvedčený že materiál použitý na rámy, ale aj továrne kde sa tieto rámy vyrábajú sú rovnaké ako u iných značiek. Samozrejme že to neviem dokázať, ale ak sa na tomto svete vyrába niečo sériovo, zvyčajne je na to len pár firiem, rovnako to platí o autách, elektronike a ostatnom, dnes už spotrebnom tovare. Konečnú úpravu, lak, popisy a montáž si už robí každá značka "doma".
Samozrejme sú tu značky ktoré v minulosti niečo vymysleli, vyvinuli a značky ktoré to len okopírovali ..ale to mňa ako spotrebiteľa nemusí zaujímať, pokiaľ je výsledný efekt rovnaký. Tiež si nekúpim TV Panasonic len preto, že pred XY rokmi vyrobil ako prvý LED TV a ostatní ho len napodobňujú a ani 29" bike od Gary Fisher si nekúpim len preto, že on ho vyrobil ako prvý a ostatní ho len kopírujú.
To, že každá značka má svoj systém odpruženia a svoju geometriu je už vecou výberu a preferencií každého jednotlivca. Niekomu vyhovuje to a inému zas niečo iné ale som presvedčený, že ak by sa testovali bicykle bez toho aby sa vedelo od akého výrobcu pochádzajú, nad mnohými značkami by sa zaplakalo ...
Na záver dodám to, čo som už raz niekde spomenul:
Myslíte si, že ak by bol Haibike taký shit, tak by vzniklo ničo takéto:

http://www.haibike.de/en/Haibike-Central-Haibike-Pro-Team-362.html

A pre tých, ktorý si myslia že Haibike je lacná značka prikladám doporučené cenny Haibikov na rok 2012...

Prílohy:

cenník Haibike 2012.JPG
cenník Haibike 2012.JPG 505.26 KiB thumb_up0thumb_down

04.01.2012 - 08:37:43
00
to len niektori maju prudku averziu k urcitym znackam. Je to standardna, zavedena znacka s produkcoiu na Taiwane, Cine. Vyrabaju tam aj tak skoro vsetci.
04.01.2012 - 08:43:05
00
keyboard_arrow_up