Martinelli: prakticky by to bola tvoja chyba, lebo si nedal prednosť autu na hlavnej ceste, súčasne však aj on porušil pravidlá, lebo predbiehal v križovatke,


presne tento pripad niekde riesili - vinny bol vodic co nedal prednost autu na hlavnej (je jedno z ktoreho smeru islo v danom jazdnom a ci porusil nejake pravidla on)
05.01.2012 - 09:55:54
00
S tymto si dovolim nesuhlasit.

1. Predchadzat v krizovatke je zakazane. Ak nedokoncis manever este pred krizovatkou, tak nesmies predchadzat a to presne koli tomu, ak by tam nahodu niekto vysiel z krizovatky.
2. Vodic predchadzajuceho vozidla musi dat hlavne prednost protiiducim vozidlam a ty ak si vysiel z krizovatky uz si bol protiiduce vozidlo.

Ty tam vlastne ani nemas komu davat prednost z pravej strany, jedine vozidlam prichadzajucim po hlavnej z lava.

ale vsetka cest, ze si to uhral a hlavne sa nikomu nic nestalo.
05.01.2012 - 11:21:43
00
jfab:
o to, ze to nerobim prakticky, len kecam a oni to robia realne ;-)
A ak by som to spravil, tak mozno v sebaobrane a to je snad rozdiel, ci??

A nechytajte vecne za slovicka a nevytrhavajte veci z kontextu .....vacsinou len zartujem ...bol tam aj smajlik ;-)
05.01.2012 - 11:38:14
00
faktom je že ty žartuješ .. iný to spraví lebo to niekde čítal ako osvedčený postup :)
05.01.2012 - 11:49:11
00
LHH, môžeš s tým nesúhlasiť, ale pravdu nemáš.
Je to tak, ako píše Stax.
Ako vodič, ktorý má dať prednosť vozidlám na hlavnej ceste, nemáš čo riešiť prečo niekto iný porušil dopravné predpisy. Nevieš, kto je za volantom a prečo tie predpisy porušuje. Filozofovanie o vypatlancoch, ktorí nám všetkým ukazujú ako treba jazdiť je síce na mieste, ale z hľadiska zákona nepodstatné.
Takisto ako večné debaty o tom, či máš uhnúť keď niekto za tebou ide rýchlejšie, ako dovoľuje predpis.
Takže, keď mám dať prednosť, dám, keď niekto ide rýchlejšie, pustím ho. Na ich priestupky sú tu policajti. / Či takýchto vodičov vyriešia je druhá vec. / Pre mňa má byť prvoradá moja vlastná bezpečnosť.
05.01.2012 - 11:50:40
00
Robert, z tvojich slov je jasne, ze vodicak nemas jeden den.
Samozrejme ak vidim, ze z pravej strany niekto predchadza v protismere, tak tam nevojdem, ale ak by sa stala nehoda, nebolo by to nedanie prednosti v jazde vozidlam iducim po hlavnej ceste ale nedanie prednosti v jazde oprotiiducim vozidlam. Ale OK, nemam chut sa natahovat :tmi:

Smutne je, ze porusenia PCP mozme vidiet na cestach kazdy den, ale je dolezite sa starat sam o seba a byt defenzivny vodic.
05.01.2012 - 12:40:59
01
LHH, ak on už predbieha, aj keď by nesmel a ty vojdeš z vedľajšej cesty, tak by to bolo nedanie prednosti vozidlám na hlavnej ceste z tvojej strany, ak si ty už vošiel, bol si už na hlavnej a on iba vtedy vyšiel zo svojho pruhu a začal predbiehať, tak by to bolo nedanie prednosti pri predbiehaní protiidúcim vozidlám z jeho strany
05.01.2012 - 12:47:09
00
Chalani, neplette to tu. Pri predbiehani sa nedava ziadna prednost, tam sa bavime o neohrozovani. §15 zakona 8/09.
05.01.2012 - 13:27:37
00
dobre, ale vieme ako je to myslené
05.01.2012 - 13:36:40
00
chcem sa vás opýtať aj ja na názor, ak idem z vedľajšej cesty na hlavnú a odbočujem doprava, samozrejme že sa obzriem na oba smery, z ľavej strany prázdna cesta, z pravej strany ide asi 7 - 8 áut, tak som vyšiel na hlavnú a v tom len tak tak som sa vyhol nejakému vodičovi, ktorý obehoval v dosť veľkej rýchlosti tú kolónu, nechcel ustúpiť, ak by som už nebol na tej ceste mimo mostu tak neviem neviem. išlo o cestu mimo mesta...

Všetci tu tuho špiritizujete a junáčik si pritom z nás robí prdel... Stačila kalkulačka.
Ak ide kolóna rýchlosťou 90 km/hod., je v nej 7 áut a medzi autami sú rozostupy cca 25 m, tak posledný prejde okolo teba cca 8,5 sekundy za prvým. Pri tej rýchlosti sú však rozostupy zvyčajne väčšie.
Ak je prvé auto v kolóne pri tebe a vtedy ju začne niekto predbiehať rýchlosťou 120 kmh, tak je pri tebe za cca 6 sekúnd. Koľko asi tak trvá pohľad doľava (prázdna cesta, môžem ísť), pohľad doprava - kolóna, ale dá sa ísť a rozhodnutie? Dve sekundy? Tri? Ale len tak-tak sa vyhol predbiehajúcemu vodičovi... Určite to tak bolo?
A ako sa do toho dostal ten most? Križovatka bola pred mostom? Nuž, ale kým by sa dostal za most, tak kolóna by už dávno prefrčala. Alebo za mostom? Alebo nebodaj na moste? Veľa ťažko pochopiteľných vecí je v tom príspevku...
Tým nechcem napísať, že junáčika neohrozil agresívny vodič. Len to bolo asi trochu inak.
05.01.2012 - 21:02:01
00
... pišes ze si bol osvetleny cize to bolo v nocnu hodinu ...

Ja neviem ako vy, chlapi, ale ja keď jazdím po ceste tak mám pustené obe blikačky aj za zníženej viditeľnosti, nielen v noci, čo je v týchto dňoch aj na pravé poludnie ... ba aj na ľavé :D
Ako šofér viem, že sa môžem dostať do situácie, kde musím rýchlo reagovať, potom, čo preletím situáciu zrakom a vtedy stopercentne zaregistrujem blikačky bajkera.
06.01.2012 - 06:22:44
00
ved ak je hmla tak je jasne ze je znizena viditelnost tzv biela tma ...btw vtedy sa vyzaduje aj vesta s chrumkavymi farbami
06.01.2012 - 09:52:16
00
janosik, vesta nie. To bola fáma, že vesta. Sú potrebné reflexné prvky, ktoré má aj vesta, preto je použiteľná, nie však nutná. Samozrejmosťou zostáva zákonné osvetlenie a odrazky. :-)
06.01.2012 - 13:30:43
00
k povodnej téme len jedna poznámka.. ak keby som mu práskol za jazdy sedlovkou po čelnom skle nemá čo vystupovať a vyhrážať sa mi a nie to ešte sácať alebo inak fyzicky útočiť..
okrem toho bol na ceste prvý! *ujo na aute ho chcel predbehnúť pred križovatkou na čo zjavne nemal dostatok priestoru keďže odbočoval keď mal ešte cyklistu vedla seba..
ja tam nevidím ani hypotetickú možnosť nejakej viny cyklistu!!!
06.01.2012 - 15:03:55
00
Všetci tu tuho špiritizujete a junáčik si pritom z nás robí prdel... Stačila kalkulačka.
Ak ide kolóna rýchlosťou 90 km/hod., je v nej 7 áut a medzi autami sú rozostupy cca 25 m, tak posledný prejde okolo teba cca 8,5 sekundy za prvým. Pri tej rýchlosti sú však rozostupy zvyčajne väčšie.
Ak je prvé auto v kolóne pri tebe a vtedy ju začne niekto predbiehať rýchlosťou 120 kmh, tak je pri tebe za cca 6 sekúnd. Koľko asi tak trvá pohľad doľava (prázdna cesta, môžem ísť), pohľad doprava - kolóna, ale dá sa ísť a rozhodnutie? Dve sekundy? Tri? Ale len tak-tak sa vyhol predbiehajúcemu vodičovi... Určite to tak bolo?
A ako sa do toho dostal ten most? Križovatka bola pred mostom? Nuž, ale kým by sa dostal za most, tak kolóna by už dávno prefrčala. Alebo za mostom? Alebo nebodaj na moste? Veľa ťažko pochopiteľných vecí je v tom príspevku...
Tým nechcem napísať, že junáčika neohrozil agresívny vodič. Len to bolo asi trochu inak.


trošku sa zasmejem... :D kolónu bolo vidieť na diaľku asi 500 metrov, zľava nič nešlo, pohľad naľavo(vidieť asi kilometrový úsek) tak napravo a hneď nato som vyštartoval, mostík z dosť hlbokou priekopou bol hneď pri odbočke, cca nejakých päť metrov dlhý, ale pri míňaní dvoch áut prejdeš natesno, mohol som byť nejakých 7 - 8 metrov od odbočky a vtedy som ho už mal pred sebou, je na tom niečo divné? mám ti tu dať snímku z google earth aby si to pochopil? matematika je dobrá, ale v tej rýchlosti som sem nedal detailné údaje a parametre udalosti, tak pardon :rofl: nabudúce pre istotu mapu z legendou...
06.01.2012 - 21:30:08
00
keyboard_arrow_up