1. zimný MTB maratón + beh

21.01.2012 - 22.01.2012
MTB maratón
Cestný beh
Bratislava - Železná studnička (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (16)
ander13andyapobonfoBrudickdiverjanci30Jezusmartin190maturneriPavol.GrujbarPstroso1quoman1simon97Terry
Ak sa zucastnim tak by som to skusila, ak teda vyhovoval styl pisania pri Blesku :) Ale neviem ci pojdem naisto, nejak zdravie neposlucha.
07.01.2012 - 09:53:58
00
Diky, kedy si myslis, ze budes vediet naisto?
07.01.2012 - 14:31:41
00
21. ráno :-D
07.01.2012 - 16:56:27
00
Ked ma prestanu boliet mandle a ucho :) neposluchaju ma uz od silvestra. Ja som rozhodnuta, ze idem za kazdeho pocasia o to mi nejde ale zdravie je prednejsie. Hladaj dalej niekoho dalsieho kto pojde aj cyklo aj beh, podla mna by bol report dvojdnovky zaujimavejsi ako moj len zo soboty. Mne nejde o to startovne zdarma, skor to ber tak, ze ked mozem pomozem :) Ak pojdem napisem ti report v nedelu a ak ti ho napise aj ten druhy clovek koho najdes tak si potom aspon mozes vybrat ktory sa ti bude viac pacit. Ci?
08.01.2012 - 14:31:53
00
Moze byt fixska. Kludne zverejnime aj 3 reporty :)
08.01.2012 - 14:57:38
00
Neviem, ci to bolo spomenute. Parkovanie bude mozne priamo pri Snezienke? Bola spominana na stranke maratonu Rotunda a okolite chodniky, ze tam to bude mozne.... A kde je ta Rotunda? Je to daleko od startu? ;)
11.01.2012 - 14:15:52
00
Na stránke maratónu je písané:
"Juro 10.1.2012, 22:39
Parkovat budu moct pretekari popri ceste od rotundy smerom k cervenemu mostu"

Od Červeného mostu k Rotunde je to asi 2,8 až 3 km
Od Rotundy k štartu asi 0,5 až 1 km.
11.01.2012 - 14:21:49
00
:)
11.01.2012 - 14:43:46
00
kazdopadne pridavam sa k nazoru ze ohnostroj v tejto oblasti a pri takejto akcii nema co hladat...najma ak sa vacsina bajkerov hlasi k ochrane prirody
+1

Je sice pekne, ze niekto organizuje nieco pre ludi, ale vsetko ma svoje hranice. Ohnostroj do lesa nepatri a to bez ohladu na to, ci ide o chranenu krajinnu oblast alebo nie. Inteligentni ludia si dokazu uvedomit, ze vsetko, co robia, ma vplyv aj na ich okolie, a teda si dokazu uvedomit aj taku primitivne jednoduchu vec, ze ohnostroj ma vplyv na lesnu zver. MK su pritom aj CHKO, takze naozaj nechapem, co vedie organizatorov k takejto zbytocnej "atrakcii", ktora skutocne nicomu neprospieva, ale naopak skodi prirode a vyvolava negativne nalady.

A "paci" sa mi, ze napriek tomu, ze temu organizatori citaju, tak ohlasy od bajkerov ignoruju. Neznasam takuto aroganciu a som sklamany z ich pristupu. Ked Juraja Janosika alebo Pavla Grujbara najblizsie osobne stretnem, tak im pripomeniem o com je MTB. Oni su uz zial zda sa tak zaslepeni komerciou, ze zabudaju na prirodu. Smutne...

P.S. Pridavam nieco k danej teme (uryvky z http://korzar.sme.sk/c/6204489/tatranske-petardy-strazcovia-nestihali.html):


Pred štyridsiatimi rokmi ľudia vyplašili čriedu kamzíkov v Západných Tatrách. Celá sa zrútila na lavínovom svahu a zahynula. Vedci tvrdia, že podobné, možno menšie prípady sa stávajú častejšie. Aj preto ohňostroje a petardy zákon o ochrane prírody a krajiny zakazuje používať v chránených územiach.

Vedec Miroslav Saniga z pobočky Slovenskej akadémie vied v Starých Horách hovorí, že ohňostroje a petardy sú pre zvieratá šokom. Vtáky môžu dostať infarkt. „Po jednej takejto noci z mojej vtáčej záhrady opustili búdky tri štvrtiny zo sto sýkoriek a už sa nikdy nevrátili.“ Aj malé petardy zvieratá počujú v noci na vzdialenosť piatich kilometrov. „Keď to k nim doľahne z Donovál a zovšadiaľ naokolo, sú dezorientované, nevedia, kam by ušli, doslova sa zbláznia. Potom mi stará pani telefonuje, že medveď jej sedí pred domom,“ hovorí Saniga.
11.01.2012 - 17:46:34
00
Pripomeniem: Na moju otázku ohľadom povolenia ohňostroja mestskými lesmi som dostal od Palina nasledovnú odpoveď:
1. Povolenie mame od lesov a magistratu BA. A taktiez od vsetkych lesnych sprav. Standartne, tak ako pre kazde podujatie.

Následne som volal šéfovi mestských lesov, či povolil ohňostroj. Šéf mestských lesov o ohňostroji nič nevedel.

Z tohto dôvodu sa tohto podujatia tohto roku určite NEZÚČASTNÍM.
Palo Grujbar, pozdravujem Ťa.
Milan Schurger


Naposledy upravil milsu dňa 11.01.2012 - 19:58:40, celkovo upravené 1 krát.

11.01.2012 - 19:35:16
00
nj, ja to tusil :-(
Jezus: :nod:
11.01.2012 - 19:37:08
00
Celemu organizacnemu timu je to totalne u prdele ako napisal Jezus, ci sa tu particka par ludi zucastni alebo nezucastni maratonu .. Vobec ich podla toho ako k tomuto pristupuju netrapi, co si ludia myslia, ved naco aj, ze ano ? Prvorade su peniaze a zviditelnenia sa.

A o tyzden, dva, mozno tri, pride organizator s podobnou debilinou ako po letnom maratone, ze nemohol reagovat, lebo sa nevedel prihlasit ..

No a v lete to tu bude zasa znova :)
11.01.2012 - 19:39:28
00
Ano, asi je organizatorom jedno, co si mysli par bajkerov, ale s ohladom na to, ako sa stavaju k prirode aj k nasim nazorom, sa uz urcite nezucastnim na ziadnej akcii organizovanej pod ich taktovkou. Je mi jasne, ze tym ich nevytrestam, ale o to mi ani nejde. Jednoducho sa nebudem vedome podielat na akciach, ktore narobia viac skody ako uzitku.

Btw. tu "nerozvaznost" s pustenim kamionu na rozmoceny travnik v Stupavskom parku (opät sa da vratit k tomu, ze inteligentny clovek vie vopred domysliet dosledky) som este dokazal akceptovat aj ked sa mi to nepacilo, ale plasenie zveri tak neprirodzenym sposobom ako je pyrotechnika uz akosi prehliadnut neviem...
11.01.2012 - 20:09:10
00
Podobny nazor mam, taktiez som chcel ist na podujatie ( sobota + nedela ) no rozmyslel som si to.

Myslim, ze by to malo byt v prvom rade sportove podujatie, ked uz chcu zabavu, tak nech spravia koncert, resp. inu menej hlucnu a ohladuplnejsiu alternativu zabavy - nie ohnostroj, bol koniec roka, kazdy mal pyrotechniky dost.

Pre ogranizatorov .. existuju aj specialne podujatia zamerane na pyrotechnicku show, ak sa potrebujete realizovat skuste to tam. Ked pojde organizacny tim dalej tymto smerom, tak do 3 rokov, bude ten vykurovany stan stat v cieli na Somarovi, samozrejme tam spravia aj parkovisko, v niceni zelene predsa maju prax :)
11.01.2012 - 20:32:15
00
a pani sa na Vás ***** ako si tu pekne diskutujete :D
11.01.2012 - 21:29:20
00
keyboard_arrow_up