Caute kupil som floata a rad by som zistil nieco o nastaveni kompresii High aj Low speed ja totiz vobec neviem co to je a aky to ma vpliv na vydlu pred tym som mal vidlice iba s reboundom takze ja viem ze je to primitivne ale aj tak dik za rady . A este jedna otazka na kolko minimalne musi byt vidla nafukana neviem to nikde najst jedna sa o konkretne o Fox 36 Float rc2 160mm rok 2007 dik za rady
11.01.2012 - 15:26:50
00
nafunkanu by si ju mat tak aby si pri jazde vyuzival cely resp. takmer zdvih, zakladne nafukanie by malo byt take ze ked sadnes na bike tak by sa mala vidlica zanorit cca o 25%. Dalsie doladenie je uz na tebe a tvojich poziadavkach.
Co sa tyka kompresie tak je to asi takto: kompresia znamena stalcanie cize v tomto pripade stav ked ide vidlica do zdvihu. Low speed znamena ze vidlica sa stava menej citliva pri pomalsich narazoch resp. najviac to spozorujes pri brzdeni kedy sa tvoja vaha presuva do predu ale vidlica sa zanori len minimalne. High speed kompresia znamena presny opak, vidlica sa stava menej citliva (nochodi do zdvihu) pri vacsich narazoch napr. pri skoku drope atd.
Opak je potom expanzia. Low speed je vlastne odskok vidlice, cize ako rychlo sa vidlica vracia zo zdvihu do povodnej polohy. High speed je zase uroven akou sa vidla vracia z vacsich zdvihov, povacsine pri uz spomenutych skokoch alebo dropoch.
Dufam ze som to nedoplietol a napisal jasne. ;)
11.01.2012 - 16:01:00
00
diki moc len ja som tu vidlu vyfukol a padol zdvih uplne tak ju mam nafukat tak aby sa vratila na 160mm a potom podla mojej vahy vyladit ? rozumiem dobbre nie cim viac od dosiahnutia tych 160mm nafukam tym bude tvrdsia ?
11.01.2012 - 16:29:06
00
Natlač ju na 100psi (to už bude určite na 160mm), sadni na bike (s citom, aby sa ,,prehnane nezanorila"), ak sa ti zanorí 40mm máš ju nastavenú na SAG (je to OK, môžeš jazdiť)...ak menej ako 40mm cez pumpu malo odfúkni a pokus opakuj...ak viac ako 40mm dofúkni a pokus opakuj...
11.01.2012 - 20:11:58
00
dik za radu ale neni 4 cm nejak vela ? ved to ked skocim mali dropik tak doraz dam
12.01.2012 - 14:55:33
00
Sag je len orientačná hodnota (ktorá sa aj tak nedá dokonale presne zmerať). Ber to ako štartovný bod potom podla toho či to chodí moc alebo málo odfukuj alebo prifukuj.
Skús si najisť miesto z ťažším terénom (bez skokov) a tam to nastavuj aby chodila kolko uznas za vhodné, ak aj skačeš tak si nájdi nejaký skok a tam šteluj Hi-speed compresiu by to nechodilo úplne nadoraz. Najlepšie je to nastaviť takto v teréne.
12.01.2012 - 15:50:34
00
ked skocim mali dropik tak doraz dam

Na to máš predsa Hi-speed compresiu, aby si ten doraz nedal...apropo, čo som čítal (aj jazdil 32-jku), tak Float ide na dorazy veľmi ťažko...
12.01.2012 - 16:55:39
00
keyboard_arrow_up