scotacky tlmic by tam mozno isiel

Hmm to nie je bohviečo...myslel som nejaký štandardnejší :lol: alebo pružinu :)
11.01.2012 - 18:13:22
00
ten systém je naťahovací, nie stláčací, neviem, ako by to mohlo fungovať so štandardným tlmičom...:)
12.01.2012 - 12:00:27
00
tu je jeden test, neviem mozno si ho uz videl
http://dolekop.com/clanek/2252-test-cannondale-jekyll-hi-mod-2
a tu je aj test jeho väčšieho brata :)
http://www.dolekop.com/clanek/2348-test-cannondale-claymore-2
osobne by som asi volil jekyll reign je síce osvedcena kvalita sam vlastním jeho FR verziu a nemôžem na neho povedať krivé slovo ale zasa jekyll si myslím že ponúka omnoho väčšie možnosti vzhľadom na svoj tlmič ktorý je asi zároveň jediná vec ktorej by som sa bál hlavne vzhľadom na servisovateľnosť a dostupnosť náhradných dielov. Osobne ak by som ho kupoval tak by som zašiel do lokálnych obchodov alebo aj do iných miest v rámci nejakej rozumnej vzdialenosti a spýtal sa či sú schopný servisovať takýto atypický tlmič ak áno ta by som nevidel problém prečo nie ;)
14.01.2012 - 14:04:44
00
Rišo cez víkend sa hádam stavím, potom si môžeš vyskúšať Reign. Sedieť si už na ňom sedel, skúsiš sa previezť. Myslím si ale, že moje M ti bude malé, treba ti L. Predsa len mám 172 a ty 188 cm. Cannon si zháňaj na skúšku inde :D. Hehe a ešte ak chceš skúsiť niečo 160, tak vybavíme od Romana Spešla Enduro, ten ho má v L.



No som zvedavy kedy sa ukazes...bike je pekny, rad sa preveziem :-)
14.01.2012 - 15:11:56
00
Ja mam Reigna od roku 2009, mala som tu cest sa minuly rok previezt na Jekyllovi, tom co si dal link. Bol moja velkost ale vobec mi nesadol. Bol ako motorka pricom Reign je viac ako bicykel :) Na dlhsi vylet by som ho nechcela. Moj Reign teraz vazi cca 12,8 a ten Cannon sa mi zdal, ze ho ani nezdvihnem. Je to o pocite. Tiez som na nom po par problemoch vymenila Foxu Float RL za Revelation ta je 100%. Pokial mi bude drzat ram tak Reign nevymenim, budem len obmienat komponenty :)



dakujem za info...asi si vyskusam niekde oba a potom sa rozhodnem...a co si mala s tou Foxou, RS sa ti zda byt spolahlivejsi,...lebo na Reign 1 2012 je presne ta tvoja vidla...moc tomu nerozumiem preco drahsi bike, vyssia vybava a RS ...ale nejaky zmysel to asi ma :-)
14.01.2012 - 15:14:09
00
tu je jeden test, neviem mozno si ho uz videl
http://dolekop.com/clanek/2252-test-cannondale-jekyll-hi-mod-2
a tu je aj test jeho väčšieho brata :)
http://www.dolekop.com/clanek/2348-test-cannondale-claymore-2
osobne by som asi volil jekyll reign je síce osvedcena kvalita sam vlastním jeho FR verziu a nemôžem na neho povedať krivé slovo ale zasa jekyll si myslím že ponúka omnoho väčšie možnosti vzhľadom na svoj tlmič ktorý je asi zároveň jediná vec ktorej by som sa bál hlavne vzhľadom na servisovateľnosť a dostupnosť náhradných dielov. Osobne ak by som ho kupoval tak by som zašiel do lokálnych obchodov alebo aj do iných miest v rámci nejakej rozumnej vzdialenosti a spýtal sa či sú schopný servisovať takýto atypický tlmič ak áno ta by som nevidel problém prečo nie ;)


Presne ten tlmic ma mata a trochu strasi,...servisovat by vedeli, ale ako mi zarucia ze dokazu rychlo zareagovat v pripade nahradnych dielov a potom aj ta cena asi nebude zanedbatelna...Reign sa mi paci recenzie su maximalne pozitivne a hlava vravi ze je to to prave, predsa len uprednostnujem uzivanie si zjazdikov, trailikov a jumpov....kazdopadne sa musim povozit a zvazit aku velkost,..do teraz som vzdy jazdil male velkosti ramov,..najvacsi 17 :-) ... ale kedze chcem aby bol ten bike univerzalny a dalo sa aj slapat pri presunoch a potom na kopec tak asi to bude musiet byt vacsie...urcite M alebo L ... no ktory tazko povedat, ide mi o to aby som si zjazdy dokazal uzit a bol obratny bike na hranie....bojim sa ist do L.... myslite ze pri mojej vyske 188cm by som sa s Mkom trapil pri normalnom jazdeni a naopak, Lko nebude ako autobus pri zjazdoch?
14.01.2012 - 15:21:46
00
no tá cena toho servisu asi nebude malá a asi ani ta rýchlosť to mi nenapadlo ... tiez podstané faktory :) ,k Reignu myslim si že s M-kom v pohode je žijem s 543 mm (co je tiez M) hornou rámovkou a to mám 185cm je to síce na hrane ale dá sa :D a ty s 590 mm pri M-ku, myslím si že je to akurát i keď určite by bolo najlepšie ak by si si to vyskúšal ;)
14.01.2012 - 17:25:39
00
@macricardo: dobre si rozmysli veľkosť M pri Reigne pri tvojích 188cm (ak teda budeš brať 2-jku, ktorá nemá teleskopickú sedlovku)...tu píšem prečo:

bicykle/2009-giant-reign-x0-t25988.html?hilit=reign%20x&start=15
14.01.2012 - 18:51:39
00
dakujem za info...asi si vyskusam niekde oba a potom sa rozhodnem...a co si mala s tou Foxou, RS sa ti zda byt spolahlivejsi,...lebo na Reign 1 2012 je presne ta tvoja vidla...moc tomu nerozumiem preco drahsi bike, vyssia vybava a RS ...ale nejaky zmysel to asi ma :-)



Ja by som jednoznacne netvrdila ze RS je lepsi alebo horsi ako FOX v globale ani, ze na aku cenovu triedu by sa mala davat ktora znacka. Je to asi vec osobnej skusenosti. Pokial ta moja Foxa isla tak bola ok, po roku problem, zo zarucneho servisu prisla nefunkcna, az na druhy raz ju dali dokopy to uz isla ale to som uz mala Revelation XX DA a ta je paradna. Trochu dlhsie trvalo kym sa nastavila tak aby mi vyhovovala ale ide presne ako ja chcem. Teraz ju idem menit, vyzera ze za Revelation rc3 DA tak uvidime. Jeden kolega ma Talasku uz 4 sezonu, vobec to nesetri a drzi mu - to skusenost na obhajobu Foxu :)
Inak ja si myslim ze u Reigna si na Lko.
14.01.2012 - 19:25:02
00
tak uz som viac menej rozhodnuty pre Cannondale Jekyll 3 2011 .... uz len to skusit.... cital som rezenzie a testy a odporucania aku velkost zbolit a na moju vysku vraj XL....to sa mi zda blbost, ani si to neviem predstavit. Vzdy som mal prevahu na freeride, vyzivanie sa v zjazdoch a jumpikoch...do teraz najvacsi bike aky som mal bol 17palcov :-) ... top tube(dlzka horna rurka) od 555 do 575.... kratky predstave,..uznavam ze stveranie sa do kopcov uplna katastrofa, ale dole ovladanie zive a hrave.... teraz to Mko ma top tube 590 a Lko 614mm.... no fakt neviem ci to Lko nebude dlhe a neobratne...bojim sa ze tych par metrov co vyskusam pred obchodom na rovine mi nic nepovie...bude to hop alebo trop...oooooooooooch to je hlavolam :P
15.01.2012 - 16:14:40
00
Tá trojka vyzera byť dobrá kúpa vzhladom na výbavu. Velkostne by ti malo najviac sadnuť l-ko. Ja mám 186 cm a jazdím na 19 a 19,5" čo je pre mna ideál. Tak vela šťastia pri skúšani a nákupe :)
15.01.2012 - 18:18:09
00
eliflap.files.wordpress.com
15.01.2012 - 19:00:11
00
XL ani keby som mal 193, to radšej kamión. ;)
15.01.2012 - 19:03:55
00
tabulkovo vychadza najblizsie Lko....ale asi rozhodne realita...posedim, snad bude kde :P, uvidim ako to vyzera a ako sa na tom budem citit....no uz viem, ze tam bude prevaha v rozhodovani srdcom a nie rozumom...cize mensie hravejsie obratnejsie krajsie :D
15.01.2012 - 19:16:13
00
neda mi, ale nechapem ako si mohol jazdit na 17" biku? To si sa odrazal nohami od zeme? Neverim, ze si mal aspon priblizne spravny posed. Urcite by som na tvojom mieste mensi ako L nebral. Urcite si ho dobre vyskusaj lebo kupit maly bike za tolko penazi :shake:
15.01.2012 - 21:04:14
00
keyboard_arrow_up