http://www.youtube.com/watch?v=jKrx77pNcHc

len tak pre rozšírenie obzoru - najnovší hodinový svetový rekord, ktorý vytvoril amatérsky cysklista Francesco Russo na bicykli s názvom Eiviestretto. Len pre porovnanie - oficiálny svetový rekord UCI drží Čech Ondřej Sosenka, ktorý zajazdil necelých 50 km za jednu hodinu.
21.01.2012 - 18:46:53
00
co som len tak zbezne pogooglil, Dmitrij Konysev dal 120 kmh v zjazde na Okolo Rakuska v 87-mom, tiez som niekde cital za aj Marco P. daval pri treningu podobne speedy, aj pre Savoldelliho by to bola malina ;) inak, ty poznas vsetkych tych cucumberistov ked vies ze sa ani jeden nevratil?
21.01.2012 - 18:50:30
00
na rovinaté výjazdy OK
ja by som sa len bál že z toho neviem vyskočiť a pocit že ťa je menej vidieť... ale asi všetko otázka zvyku
21.01.2012 - 19:25:03
00
co som len tak zbezne pogooglil, Dmitrij Konysev dal 120 kmh v zjazde na Okolo Rakuska v 87-mom, tiez som niekde cital za aj Marco P. daval pri treningu podobne speedy, aj pre Savoldelliho by to bola malina ;) inak, ty poznas vsetkych tych cucumberistov ked vies ze sa ani jeden nevratil?


Isteže nepoznám všetkých. Ale na zahraničných bentových fórach som doteraz nenašiel ani zmienku o tom, že by sa niekto vrátil ku klasike, ak už raz vyskúšal bent. Ani by to nedávalo zmysel. Kto by sa vracal naspäť k pomalšiemu a menej pohodlnému bicyklu? :?: To by bol krok späť.
21.01.2012 - 19:25:32
00
na rovinaté výjazdy OK
ja by som sa len bál že z toho neviem vyskočiť a pocit že ťa je menej vidieť... ale asi všetko otázka zvyku


Highracer vidno v premávke veľmi dobre. Na lowracer-i by som sa u nás trochu bál. Na highracer-i máš hlavu v takej výške ako vodič bežného osobného auta.
21.01.2012 - 19:27:29
00
no keby byvali v Dolomitoch isto by im to dlho netrvalo ;)
21.01.2012 - 19:31:43
00
no keby byvali v Dolomitoch isto by im to dlho netrvalo ;)


Myslíš toto miesto? Pozri si hneď prvý komentár a bentistovu odpoveď naň. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=NoU_JmCL_k4

Súčasné karbónové highracery šplhajú rovnako dobre ako klasika, akurát po rovinke a z kopca sú podstatne rýchlejšie.
21.01.2012 - 20:11:11
00
fakt super prirodzená poloha krku :D a poviem ti že do kopca by som na tom nechcel ísť, potit sa opretý o "kreslo" a neschopnosť ísť zo sedla by ma odradila na tolko že by som to hodil do šrotu a šiel peši :)
21.01.2012 - 20:28:26
00
ta dám si opierku ne?
21.01.2012 - 21:12:42
00
Skusil si???Ja by som rad.Okrem toho existuju opierky hlavy(potom to bude asi fakt kreslo),aj ked tym dvom zjavne nechybaju.Napr."klasicke" dlhodobe "sedenie na vajciach" na uzkych sedlach nasim vtakom tiez urcite velmi prospieva ;)
Jedine co vidno - a co ma celkom prekvapuje - je, ze borci evidentne nemaju problem drzat krok aj zo ziletkarmi aj ked samozrejme asi v pohodovom tempe v ramci tej akcie.
Mat nejaky carbon bent so super kolesami,neviem - neviem, mozno sa tie rozdiely v kopcoch budu pomaly fakt stierat a stupania nebudu predstavovat pre trenovaneho jazdca az taky problem :^) .
P.S.:Aby som bol pochopeny,nemyslim tym byt prvy na vrchole kopca,ale v pohode, bez pocitu handicapu, absolvovat maraton ci sportovu dovolenku v Alpach.
21.01.2012 - 21:32:50
00
recumbet má nevýhodu že ked ideš večer z krmy tak sa nemožeš o neho oprieť
21.01.2012 - 21:50:59
00
Skusil si???Ja by som rad.Okrem toho existuju opierky hlavy(potom to bude asi fakt kreslo),aj ked tym dvom zjavne nechybaju.Napr."klasicke" dlhodobe "sedenie na vajciach" na uzkych sedlach nasim vtakom tiez urcite velmi prospieva ;)
Jedine co vidno - a co ma celkom prekvapuje - je, ze borci evidentne nemaju problem drzat krok aj zo ziletkarmi aj ked samozrejme asi v pohodovom tempe v ramci tej akcie.
Mat nejaky carbon bent so super kolesami,neviem - neviem, mozno sa tie rozdiely v kopcoch budu pomaly fakt stierat a stupania nebudu predstavovat pre trenovaneho jazdca az taky problem :^) .
P.S.:Aby som bol pochopeny,nemyslim tym byt prvy na vrchole kopca,ale v pohode, bez pocitu handicapu, absolvovat maraton ci sportovu dovolenku v Alpach.


Ja by som rád videl súboj napr. bratov Velitsovcov, keby bol jeden na klasike a druhý na highraceri. Je mi jasné, že ten na klasike by nemal ani najmenšiu šancu, len by som bol zvedavý na ten rozdiel. :)
21.01.2012 - 22:17:00
00
Cougar, vies dat aj nejake ine videa ako tie nemecke ci ake sracky

napr. ukaz video svoje alebo aspon nejake zo slovenska, obavam sa ze take nenajdes

myslim si ze na slovensku sa taka krabica tak rychlo neuchyti, zatial som takeho experta nestretol
co z toho ked sa pocet bentov zvysuje ked sa neda ani len porovnat proti presile bikov

a nemyslim si ze je najvhodnejsie toto davat do temy cestna cyklistika,
vacsina ludi si po tym pojmom predstavuje nieco ine

P.S. nemas nahodou statistiky predaja bentov v SR, ked sa ohanas tolkymi vyhodami a videami?
21.01.2012 - 23:06:57
00
no velomobil sme nestretli ale uz sa nam stalo ze v tatrach sme obiehali zopar lehobikov (nie vsetky na jednom vyjazde)
22.01.2012 - 02:42:17
00
Cougar, no dvaja chlapci v tom mori cyklistov, to ma veru nepresvedčilo...to bude asi tým, že som tam tiež žiadneho nestretol, takže asi také terno to nebude... :) ten bent tam aspoň odvezieš autom, ale čo ten zázračný velomobil, s tým môžeš chodiť tak maximálne okolo domu...
22.01.2012 - 07:04:47
00
keyboard_arrow_up