na 4 piesty sa vyprdni a na saint uz uplne su to kotvy. a mne to skor pride takto: shimano=kusavejsie, avidy=modulovatelnejsie. ja by som osobne isiel asi do x0 a po nich do xtr/xt icetec
27.12.2011 - 23:49:09
00
hope som zatiaľ videl len na chain-e, nemal som možnosť stretnúť sa z nimi osobne :) čo povieš na použitie pri endure? prakticky štvorpiestové brzdy vidieť asi len na dh a aj tam sú často používané dvojpiesty, ide skôr len o to ako mi tie brzdy sedia?

2 piesty urcite stacia, s vecsim kotucom
ako bolo pisane... aj XT/xtr s ice by boli dobra volba, len v zime sa olej trosku rozpina a suchaju platne
28.12.2011 - 08:27:11
00
Z toho čo tu bolo spomenuté sa mi najlepšia volba zdajú tie X0 zo suncycle, top model
za takú cenu-nie je o čom. Pokial to bude na enduro tak kotúče avid 185/185 dostatočná sila/super citlivosť
28.12.2011 - 10:00:14
00
v lete je olej v pohode, no len ak je zima tak dosť trpia tesnenia a hlavne prasa, mne sa páčia tie x9, napr. aj pre taký detail ako delená objímka, no a zase tie hope sa mi páčia pre tú praktickú stránku, podľa recenzií by mali byť veľmi dobré, len aký model? kotúče chcem určite v predu 203mm a vzadu 180mmlepšie mi sedia ostrejšie brzdy :)
skoro som zabudol, prečo také rýchle odpísanie hayes bŕzd? a aké výhody má olej napr na tých xtr ak by som o nich vážne uvažoval?
28.12.2011 - 14:38:06
00
To na to tvoje HT chceš capnúť 203mm a 180mm rotor?
29.12.2011 - 12:51:45
00
tam ich už mám :D ale to bolo tak kúpené(model 09 takže už cez dva roky), akurát to má duro djd vidlu a novšie tektrá, o nových rozmýšľam, lebo skladám bajk a ako som už písal v tejto téme, skladám enduro full na ráme cube fritzz, takže brzdy budú naň :)
29.12.2011 - 22:53:28
00
janeviem,nikdy som tym delenym obimkam neprisiel na chut.kym som tie dva sroby odsroboval tak som tie 4 srobiky povolil. ale pravdepodobne bola chyba vo mne :D ja by som bral x0 od maata a ktomu hs1 rotory
30.12.2011 - 00:30:41
00
aké sú vlastne x0? silnejšie, ostrejšie, alebo skôr lepšie dávkovateľné? trebárs v porovnaní z elixir 5?

avid elixir 9 carbon, shimano xtr, hayes prime expert,
kto má alebo mal jedny z týchto bŕzd a vedel by mi k nim niečo povedať?
01.01.2012 - 20:50:15
00
nikto? tak teda mám si počkať na niečo iné, alebo využiť dobrú cenu jedných bŕzd z tohto výberu?
08.01.2012 - 00:48:20
00
Co sa tyka elixirov tak plati ze cim drahsie tym horsie. Elixiry sa casto zavzdusnuju, kazia a zle sa nastavuju. Ja by som si ich urcite nekupil.
Tiez si skladam enduro, a ked som sa rozhodoval ake brzdy kupit, tak som siahol po najnovsich SLX 203/180. Dufam ze budem spokojny. Co sa tyka Hope brzd, tak maju dost drahe nahradne diely. Na hayesy kazdy nadava, neviem nejazdil som ich a nemam na ne ziaden nazor. Co sa tyka tych XTR tak si myslim ze dualy su uplna kktina a asi by som si nato nezvykol. Ked chces striedavo rychlo radit a brzdit tak to moze byt docela problem.

Z toho co tu bolo spomenute mi pride asi ako najlepsia volba XTcka.
24.01.2012 - 20:57:44
00
vďaka za pomoc, mal som takú celkom dobrú ponuku, ale už to nieje aktuálne, o slx-kách som rozmýšľal ešte skôr, na môjho zephyra, no nakoniec mi pri reklamačke dali asi nejaké drahšie brzdy z logom tektro :D takže som to nechal tak, myslím že slx sú dobré brzdy, no ja by som chcel vyskúšať nejaké z dot, rozmýšľam napr. o formulách, asi the one alebo r1 ? ešte uvidím :)
25.01.2012 - 00:26:42
00
poviem to z pohľadu jazdca aj mechanika - avid by som na svoj bike nikdy nedal a ani formulu - každá chodí nenapraviteľne inak. celezle...
treba sa držať dlhoročnej kvality ako shimano, hope, magura. ak chceš brzdy s dot kvapalinou, tak siahni po hope, skúšal som niekoľko a bežne ich mávam v rukách, je to proste senzácia, magura je asi najlepšie inžiniersky prepracovaná brzda a shimano rovnako nezaostáva v inováciach (chladenie, odvod tepla a pod.) pričom ich spoľahlivosť-životnosť je vysoká, jediné zaváhanie boli posledné modely xt, kde sa zakusovali piestiky, bolo niekoľko reklamácii, ale verím, že už to vyriešili.
30.01.2012 - 12:22:53
00
ešte by som ťa porosil o radu, aký model konkrétne by si mi vedel odporučiť na enduro ak chcem radšej dot náplň?

a ešte som zabudol, neviem či to nejako pomôže ale radšej mám ostrejšie brzdy, silnejšie, ale nemám prehľad v brzdách, dokopy som toho vyskúšal veľmi málo...
30.01.2012 - 19:39:50
00
myslím, že ak si pozrieš ponuku hope bŕzd, ktorá je v rozsahu tvojho jazdného štýlu, tak už je jedno po ktorej siahneš. dobrá vec je, že už nestoja nekresťansky veľa jak kedysi, ale už sa dajú hope zohnať aj za ceny porovnateľné s konkurenciou, pričom ich kvalita neklesla. mal som tú česť vyskúšať V2 - dvojpiestik určený pre drsné zaobchádzanie a Tech M4 - taký allround 4-piestik, obe sú namakané. ale verím, že aj iné modely nesklamú. mal som v rukách aj staršie hope mini a staršie M4, tiež kvalita. ja si plánujem splašiť poslednú M6, ktorá tam ostala...a to bude megapecka :-)

ak chceš ale silné brzdy, pouvažuj aj nad novými magurami alebo nad nejakými z inzercie, videl som niekoľko vraj nových, ale dosť ma chytajú za gule nové MT modely, sú dosť prepracované a brutálne vyzerajú.
30.01.2012 - 21:37:50
00
ostrejsie su shimana.a nechapem preco tak chces DOT, su tam nejake megavyhody ze sa tomu oplati podriadit vyber brzd? asi mi nieco uslo
30.01.2012 - 21:40:09
00
keyboard_arrow_up