Nazdar chcel by som sa spýtať či si opravujete biky doma alebo ich vždy davate do servisu ..... ja mam na dvoch meridach ešte bezplatny servis u predajcu ale už nie dlho a tak sa chcem spytať či vy robite udržbu doma laebo platite za servis?? oplati sa to davať do servisu?? :) :) dakujem za odpovede :)
:rofl:
01.02.2012 - 20:10:07
00
Záleží od toho čo potrebuješ opraviť,dokial všetko funguje,je najlepšie všetko nechať tak lebo to už fungovať nemusí :).Ja všetko servisujem doma,od výmeny laniek po servis vidlice,tlmičov,bŕzd.Ale všetko sa treba najprv naučiť,nieje to tažké
01.02.2012 - 20:14:18
00
len takto:
http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/
01.02.2012 - 20:18:59
00
Dávam do servisu, ale neplatím za robotu... Len materiál. Občas však zájdem s kamarátom na obed.
01.02.2012 - 20:27:45
00
Ako čo, väčšinu vecí sa síce snažím servisovať sám, ale sú roboty, ktoré neznášam. V pohode mením olej a tesnenia vo vidle, zoštelujem kónusy, vycentrujem brzdy, ale nervy ma niekedy berú napr. pri nastavovaní prehadzovačky a rovnaní ohnutých pätiek. Dávam si aj centrovať kolesá, nejak sa na to stále necítim. Keď pri tom človek rozmýšľa a aspoň trochu kukne ako to robiť, tak to nepokazí. Pozor treba dávať na veci, ktoré treba poriadne nastaviť inak nefungujú (orech, predpísané momenty pre niektoré skrutkové spoje) a na veci, kde treba špeciálne náradie. Použitie kadejakých náhradných riešení často vedie k poškodeniu dielov, ktoré môžu byť podstatne drahšie ako odborný servis.

Som ale zvyknutý z motoriek, kde som viac enduro a motokrosových motoriek rozobral do skrutky, porepasoval čo bolo treba a dokonca znovu aj jazdili. Väčšinou som si na nich sám robil aj jednoduchšie veci čo sa týka motora (nastavovanie ventilov, výmena rozvodových reťazí a pod).

Musíš sám porozmýšať na čo asi technicky máš zručnost a rozhodnúť sa podľa toho.
01.02.2012 - 20:40:06
00
Snažím sa základné veci servisovať doma,ale určité veci radšej nechám na značkový servis.(vidlica,tlmič,kolesá) V študentských časoch som servisoval na 99% veci na bike doma a dalo sa.(financie) :wasntme:
Všetko je o zručnosti jednotlivca,ale ak máš dobrý servis tak sa oplatí zveriť bike do správnych rúk.Samozrejme za rozumnú cenu.
01.02.2012 - 20:52:04
00
jaaj tak diki noo aj ja si domaservisujem stare bicykle aa malsom ich všetky rozobrate ložiska menil prehadzovačky a tak ale na novom som len menil lanka na prehadzovačke lebo servis mamdosť daleko a ked som tam chcel zajst tan asi len na biku aa to trebalo mať v poriadku prehadzovačky ako brzdy tiež doštelujem ale nacentrovanie kola ešte stale sa necitim aa ložiska som tiež na novom biku nerozoberal lebo na starych bikoch od kedy som dotoho babaral vzdy sa niečo kazí aa ešte ani menenie ložíísk v strednej hlave som tiež nemenil zatial to neni potrebne ..... ja som chcel len radu či sa mam pusťať do rozoberania novych bikoch či nie neviem lebo už to zadarmo nebude noo....
01.02.2012 - 21:06:48
00
Lukino,skús si pred odoslaním príspevku kliknúť dole pod napísaný príspevok.Volá sa to ukážka,prečítať si ho a potom odoslať. Ja tiež nepatrím k nejakým extrémne zdatným slovenčinárom,ale ťažko sa mi to číta. ;)
01.02.2012 - 21:31:14
00
oki budem sa snažiť :)
01.02.2012 - 22:05:10
00
ja som skoncil uz po prvej vete...
02.02.2012 - 13:48:29
00
keyboard_arrow_up