Dam citat z inej temy kedze suvisi s touto tu.

nato ze vraj nevies co je torrent :) mas odo mna like za tento koment :D

1. petrik, velmi pekna rymovacka. :y: :D
2. Tak mi uz konecne niekto vysvetlite co je to ten torrent, ako vyzera a ci sa da jest. :) Mohol som ho niekedy pouzit a len nevediet, ze prave toto sa vola torrent?
08.02.2012 - 11:13:29
00
Říká se tak souboru, který obsahuje informace nezbytné ke stahování pomocí programu/systému BitTorrent. Soubor (většinou s příponou .torrent) v sobě má uloženy především tyto údaje: název stahovaného souboru, velikost, hash všech bloků, na které je stahovaný soubor rozdělen a adresu trackeru.
08.02.2012 - 11:55:28
00
Tak s tym som sa fakt nikdy nestretol. Ja som tych par mp3 stiahol z fora podobneho tomuto a to forum som nasiel cez Google. V texte prispevku vo fore bol odkaz na stiahnutie na nejaky server typu ulozto.sk a to bolo vsetko. Ziadny program BitTorrent ani nic podobne som nikdy v pocitaci nemal (a ani neplanujem).
08.02.2012 - 12:29:19
00
jj ked odpovedam na tvoje prispevky tak sa snazim.
takehoto "neposkvrneneho" cloveka som snad este nevidel. ale tak ak to nepotebujes tak preco nie. ja nemam problem stiahnut software za 1500 dolarov cracknut ho vyskusat co vsetko dokaze a opat odinstalovat. mal som kamosa ktory sthoval len freeware zo zasady, no co uz kazdy sme nejaky.
08.02.2012 - 12:50:58
00
to že jezus nesťahuje cez torrent neznamená že nepoužíva nelegálny software ... :)
08.02.2012 - 12:53:04
00
no ale ten sa najlepsie a najjednoduchsie stahuje cez torrent
08.02.2012 - 12:54:23
00
to síce hej ale ak sťahuješ zo serverov tak to len berieš pre vlastnú spotrebu.. kdežto keď ťaháš cez torrent tak porušuješ zákon v tom že nelegálny software zdielaš a odosielaš ostatným!
08.02.2012 - 13:23:53
00
tiez som o torente len pocul ale nikdy neskusal. sem tam som stahoval sposobom ako uvadza jezus s ourphorum.com kde je odkaz na server. to nie je teda nelegalne? uz som z toho trocha mimo.
08.02.2012 - 13:28:41
00
asi ako jazdenie po singloch v lese :)
08.02.2012 - 13:30:26
00
to síce hej ale ak sťahuješ zo serverov tak to len berieš pre vlastnú spotrebu.. kdežto keď ťaháš cez torrent tak porušuješ zákon v tom že nelegálny software zdielaš a odosielaš ostatným!

ak si teda nezakážeš odosielanie súboru :D A pokiaľ nie si jediný seeder tak odošleš niekomu dajme tomu len pár MB z jednej časti súboru, pár MB z ďalšej atď. Bol by som zvedavý ako by chceli niekoho súdiť (ak by teda už dokázali že sedel za tým pc a vedome to vykonával), "odoslal 2% z filmu tomu, 5% ďalšiemu, niekomu dokonca 60% a tým vznikla škoda..." :lol:
08.02.2012 - 13:30:50
00
lapalko, myslim ze nepouzivam ziadny nelegalny softver pokial som si vedomy, takze si trosku netrafil. ;) Windows ofiko, NOD ofiko, COMODO free, OpenOffice free, IrfanView free, AutoStitch free...

Na tie torrent programy mam rovnaky nazor ako CraObs - podstata je v tom, ze kto si nieco take nainstaluje, tak data aj zdiela (teda ak chapem princip spravne) a to je problem. Ziadna firma sa sice normalne nebude babrat so zalovanim takychto pouzivatelov a poriesi radsej rovno prevadzkovatela tej sluzby, ale v individualnych pripadoch ked nejakeho konkretneho cloviecika budu riesit "organy" v suvislosti s nejakou inou trestnou cinnostou (mozno aj podobnou), tak uz mu potom kludne mozu nasit aj toto zdielanie minimalne ako pritazujucu okolnost. Je totiz irelevantne, ci poskytnes niekomu 10% filmu alebo 100% filmu, lebo trestne je uz samotne poskytnutie ak to chapem spravne. Ale to je len moj laicky pohlad. Ti, co takyto zakon porusujete, by ste ho mali poznat lepsie, aby ste vedeli, s cim treba ratat. :lol:
08.02.2012 - 14:01:19
00
presne pre právnu postihnuteľnosť :) aj keĎ len robotovú... som dnes aplikoval štandardný proxy a tým pádom som stratil prístup na FB, ICQ, ... a s napätím očakávam kedy mi bude zablokovaný aj mtbiker :) tomy sa povie radkálna strata osobnej slobody :)
08.02.2012 - 14:14:30
00
keby neboli spoločnosti tak nenažrané ludia by tolko nepirátili..

Presne tak. Ani ja si doma z filmov nerobim ziadnu filmoteku. Raz pozriem a staci takze nakupna cena za jedno pozretie je neadekvatna. Pozicovne boli faj ale mna osobne otravovalo ak som si nemohol vecer pozriet v klude vybraty film a na druhy den som musel pozriet nasilu a utekat ho vratit. Minulo sa to ucinku. Najcastejsie pouzivam recorder a nahravam filmy z telky a pozriem kedy mam chut a nasledne vymazem.
08.02.2012 - 15:20:54
00
to že jezus nesťahuje cez torrent neznamená že nepoužíva nelegálny software ... :)

takisto ako ked niekto nieco stahuje cez torrent nemusi to znamenat, ze pirati :)
08.02.2012 - 19:00:58
00
Ja napr. PC hry kupujem poctivo odkedy pracujem. Filmy poctivo sťahujem a ani to meniť nebudem, nemienim, kupovať film na jedno pozretie za 20 eur (v prípade nejakého bluray). Voľakedy som frčal na p2p čiže torentoch. Neskôr prišiel boom v podobe file sharing serverov - asi najobľúbenejší bol práve megaupload. Tam sa dalo sťahovať v prípade dynamickej adresy neobmedzene, stačilo po dosiahnutí limitu reštartovať modem... Teraz to vyzerá, že možno sa mnoho ľudí vráti k torentom. Uvidíme ako sa celé toto vyrieši...
08.02.2012 - 19:10:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up