Bratislavská župa spoločne so Slombou rozbehla projekt cyklotrás na Devínskej Kobyle. (okrem iných projektov)
Dostali sme už súhlasné stanovisko od Lesov Slovenskej republiky. Ešte čakáme na vyjadrenie Krajského úradu životného prostredia.
Potvrdenia vybavuje hlavne župa, samotné cyklotrasy (C-čka a prípadné terénne úpravy a správu) už bude zastrešovať Slomba.
03.02.2012 - 10:53:24
00
Nejaké bližšie info, čo má tento projekt obnášať... Trasy pre dôchodcov, niečo na spôsob Cerovky? Či je ešte skoro a je to len v stave "niečo bude"?
03.02.2012 - 11:19:56
00
so zapratávačom prebehli jednania tiež?
o-hocicom/zapratavaci-chodnickov-na-devinskej-kobyle-najnovsia-moda-t21676.html
03.02.2012 - 11:35:47
00
min víkend som ho stretol tiež a sa tváril ako keby ma nahlasoval so vysielačky :) tak ktovie či nie je nejakým agentom provokatérom
03.02.2012 - 12:08:28
00
Nejaké bližšie info, čo má tento projekt obnášať... Trasy pre dôchodcov, niečo na spôsob Cerovky? Či je ešte skoro a je to len v stave "niečo bude"?

Po schválení Krajským úradom dám mapu.
Normálne cyklotrasy (nie Cerovka) pre bežných mtb cyklistov. :)
03.02.2012 - 14:00:47
00
skus dat nejake blizsie info. kobylu mam pod nosom, velmi rad pridem pomoct, ak sa bude stavat/znacit a tak.
08.02.2012 - 08:27:07
00
Neboj sa, dáme vedieť. :)
08.02.2012 - 19:36:00
00
Na stránke Slomby:
http://slomba.sk/?p=290
je mapka pripravovaných cyklotrás na Devínskej Kobyle aj s popisom.
22.02.2012 - 19:41:53
00
:handshake:
23.02.2012 - 07:43:54
00
no pekne :)
23.02.2012 - 08:33:14
00
Chvályhodný počin a šikovní ľudia čo sa tomu venujú.
Ale:

-Mapka je v tejto podobe neprehľadná, iná vrstvu podkladu a odlíšenie čiar (TZT a cyklotrás) by bolo vhodnejšie.
-Škoda, že sa nevyužili lesné cesty v okolí Mokrého jarku.
-Cez tú dlhodielsku lúku a okolie nič nejde.
-Tá 4, to je tuším aj dúbravský náučný chodník, pekný krátky výšľap a dobrá skratka na "hrebeň".
-Z Dúbravky by sa hodila aj trasa cesty z Tranovského cez záhradkársku oblasť k Vile Rustica.

Jediným s čím nesúhlasím je trasa z Devínskej okolo vodárne. V smere hore dobre, ale v smere dole...
Chodník je tam viac využívaný turistami/ľuďmi na prechádzke ako cyklistami. Áno jazdí sa tadiaľ, ale keď to bude s požehnaním C-čka na strome, tak už vidím NIEKTORÝCH tých dementov na bicykloch ako si vynucujú voľný prejazd a všetci sa im musia pratať z cesty. Veď vidíme ako vypadá ten žľab-cyklodráha. O okolitom lese a ilegálnych cykloprekážkach radšej pomlčím.
Je mi jasné, že inej schodnejšej cesty hore niet.
23.02.2012 - 12:16:15
00
Chvályhodný počin a šikovní ľudia čo sa tomu venujú.
Ale:

-Mapka je v tejto podobe neprehľadná, iná vrstvu podkladu a odlíšenie čiar (TZT a cyklotrás) by bolo vhodnejšie.
posli mi v PM svoju mailovu adresu, mapku v lepsom rozliseni zaslem
-Škoda, že sa nevyužili lesné cesty v okolí Mokrého jarku.
Nevyuzili z dovodu ochrany zveri, bolo to v zaujme odsuhlasenia ostatnych cyklotras. Niekde musi aj zver mat klud...
-Cez tú dlhodielsku lúku a okolie nič nejde.
Dlhodielsku luku sme obisli zamerne, kvoli planovanej vystavbe. Ak sa podari samosprave zachovat tuto luku pre verejnost, urcite jednu cyklotrasu potiahneme napriec touto lukou.
-Tá 4, to je tuším aj dúbravský náučný chodník, pekný krátky výšľap a dobrá skratka na "hrebeň".
Ano je to skratka z Dubravky po naucnom chodniku, len dufam, ze cyklisti a pesiaci budu ohladuplni voci sebe. Mame v umysle osadit na cyklosmerovniky i tabulky, ako sa maju spravat cyklisti a pesiaci v lese..:)
-Z Dúbravky by sa hodila aj trasa cesty z Tranovského cez záhradkársku oblasť k Vile Rustica.
O tomto viem, developer, ktory chce stavat pri Ville Rustice tam ma v projektovej dokumentacii i cyklochodnik. Ak by vystavba nezacala v dohladnej dobe, urobime i tam kratku cyklospojku.

Jediným s čím nesúhlasím je trasa z Devínskej okolo vodárne. V smere hore dobre, ale v smere dole...
Chodník je tam viac využívaný turistami/ľuďmi na prechádzke ako cyklistami. Áno jazdí sa tadiaľ, ale keď to bude s požehnaním C-čka na strome, tak už vidím NIEKTORÝCH tých dementov na bicykloch ako si vynucujú voľný prejazd a všetci sa im musia pratať z cesty. Veď vidíme ako vypadá ten žľab-cyklodráha. O okolitom lese a ilegálnych cykloprekážkach radšej pomlčím.
Je mi jasné, že inej schodnejšej cesty hore niet.

Mas pravdu, toto je z nudze cnost. Potrebujeme prepojit cyklotrasy na Kobyle i s Devinskou Novou Vsou. Po dlhych debatach toto je jediny chodnik, ktory je vyuzitelny pre cykloturistiku pre verejnost. Ale plati to iste, co v predchadzajucom bode, budu osadene informativne tabulky pre cyklistov a pesich o spravani sa v lese a o ohladuplnosti navzajom.

Wukie som rad, ze si to spripomienkoval, a som i rad, ze si spat...:)

Prílohy:

Devinska Kobyla - navrh cyklotras.jpg
Devinska Kobyla - navrh cyklotras.jpg 500.4 KiB thumb_up0thumb_down

23.02.2012 - 13:07:47
00
Ahoj vukie. Som rád, že si späť.
Pôvodne sme dávali návrh na viac trás. Výsledok vznikol po rokovaní a konzultáciách a vzájomnej dohode s lesmi.
Z Devínskej Novej Vsi sme nenašli inú cestu smerom hore (ako už písal Laco).

V podstate každé jazdenie v lese je o vzájomnej ohľaduplnosti s turistami a ostatnými bikermi.
23.02.2012 - 14:02:47
00
Ďakujem za konštruktívnu odpoveď Laco.
Vďaka za ponuku, ale aj z tejto mapy je to pri znalosti terénu vidieť, kadiaľ čo pôjde.

Trasa cez Tranovského je asi najľahšia, čo sa týka dostupnosti bicyklom do lesa zo strany Dúbravky. Následne ďalej peknou pomaly stúpajúcou lesnou cestou ponad Technické sklo. Čiže tam by som videl asi najväčší potenciál pre širšiu cykloverejnosť ako sa dostať na Kobylu. Teda možno ani nečakať na niečo (cyklochodník) čo ani nebude.
Všetky ostatné varianty sú príliš strmé pre výletných cyklistov: po asfaltke k Salesu, po žltej TZT k Salesu. Ten náučný chodník je ešte celkom fajn.

Jasné milsu, chápem. Ako som písal, je škoda, že za z DNV nedá ináč dostať hore na Kobylu.

Celkovo musím napísať, že až na tú jednu výhradu sa mi to naozaj pozdáva.

Ešte ma napadlo, ak máte chlapci možnosť (dúfam, že také oslovenie nevadí), skúste vybaviť umiestnenie značky zákaz vjazdu, prípadne závoru na asfaltke za Salesom. Tam kde parkujú autá, je tam aj TZT rázcestník.
Tabuľa tam vraj kedysi bola, ale zmizla. Autá tam nemajú čo robiť a vyvážať sa hore k bráne základne.


Patrí to sem len okrajovo, ale možno by bolo vhodné skúsiť aj prepojenie Devínskej s Dúbravkou po rovine. Dva varianty (obidva z ríše snov):
1, súčasnou cyklotrasou k čističke a panelovou cestou k Metru, odtiaľ by sa mohol naprojektovať v tej zastavenej megavýstavbe cyklochodník krížom k tomu veľkému kruhovému objazdu. Tam je na druhej strane cesty taký malý podjazd (ako vedľa Tesca Lamač) a následne po ceste (Agátova a Na vrátkach) pod hasičmi do Dúbravky. Tá cesta ide vedľa diaľnice, prejde sa okolo školy na Beňovského, k zimnému štadiónu a tu sa napojí na súčasnú cyklotrasu.

2, z Devínskej poza Tesco a vedľa železničnej trate. Tam kde bola vytrhaná koľaj sa spraví asfaltový cyklochodník. Strana k železnici sa oplotí. Vyústenie v Technickom skle. Následne napojenie do Dúbravky.

Obidva návrhy majú podľa mňa aj dokopy majú menšiu šancu na úspech ako cyklotrasa cez Sihoť. Ale je to aspoň návrh.
23.02.2012 - 14:24:50
00
Ďakujem za konštruktívnu odpoveď Laco.
Patrí to sem len okrajovo, ale možno by bolo vhodné skúsiť aj prepojenie Devínskej s Dúbravkou po rovine. Dva varianty (obidva z ríše snov):
1, súčasnou cyklotrasou k čističke a panelovou cestou k Metru, odtiaľ by sa mohol naprojektovať v tej zastavenej megavýstavbe cyklochodník krížom k tomu veľkému kruhovému objazdu. Tam je na druhej strane cesty taký malý podjazd (ako vedľa Tesca Lamač) a následne po ceste (Agátova a Na vrátkach) pod hasičmi do Dúbravky. Tá cesta ide vedľa diaľnice, prejde sa okolo školy na Beňovského, k zimnému štadiónu a tu sa napojí na súčasnú cyklotrasu.

2, z Devínskej poza Tesco a vedľa železničnej trate. Tam kde bola vytrhaná koľaj sa spraví asfaltový cyklochodník. Strana k železnici sa oplotí. Vyústenie v Technickom skle. Následne napojenie do Dúbravky.

Obidva návrhy majú podľa mňa aj dokopy majú menšiu šancu na úspech ako cyklotrasa cez Sihoť. Ale je to aspoň návrh.

Vukie:
bod 1, Tato alternativa uz je v rieseni...:) Podarilo sa mi dat dokopy vsetky 3 mestske casti ( DNV, Dubravka, Lamac) a vznikla z toho cyklotrasa: DNV, bunker - Vapencova ul. - popri potoku Mlaka k ceste c. 505 - prechod cez cestu c. 505 ( priechod pre cyklistov z ostrovcekom uprostred a znizenie rychlosti na ceste ) popri ceste k Metru, poza Metro popri potoku smerom na Dubravku - podjazdom na Agatovu ulicu ( naproti Penati ) - po Agatovej ulici - odbocka dolava a popod dialnicu ( miesto, kde je vynechany most pre cetu do Lamaca ) - popri zeleznici na Hodoninsku ulicu, k mostu cez zeleznicu - miestnymi komunikaciami k Ceste na Klanec - tu sa napoji cyklotrasa na jestvujucu siet cyklotras v Malych Karpatoch.
To bol i hlavny ciel tejto cyklotrasy, prepojit novy Cyklomost s Malymi Karpatmi.
bod 2, toto dobre nepoznam, tu zeleznicu, potreboval by som to zdokumentovat... Foto, mapa...

Sihot sa tiez riesi a nie je to beznajdene, i ked cyklotrasa by bola najskor az koncom roku 2012.
23.02.2012 - 14:35:04
00
keyboard_arrow_up