Lord, pekný sloh :)
04.02.2012 - 17:51:13
00
osobne by som nevymenil hydrauliky za mechaniky....určite nie
a ..Andrej.. pozri si kolko dalo + na hydry a kolko dalo + na mechaniky alebo pre mna za mna daj hlasovanie hydrauliky VS mechaniky a potom posudime ktore :)
04.02.2012 - 21:15:13
00
neviem, v tomto som novacik, mam na biku BB5 ale myslim si ze su pre mna uplne dostacujuce
brzdny ucinok je vynikajuci, davkovanie sa mi zda velmi dobre a plynule, a stlacat ich zvladam jednym-dvoma prstami bez akejkolvek namahy aj pri dlhsom brzdeni

nemam to sice s cim porovnavat ale pridu mi vynikajuce a menit ich budem asi len v pripade ze vypovedaju funkcnost niekedy v buducnosti
04.02.2012 - 21:28:09
00
Ja jazdim s mchanikami - BB5 kotuce 160 a packy Avid Speed Dial Ti
http://www.togoparts.com/items/images/item-20050711221800928.jpg
za hydrauliky menit nemienim..brzdia super

ak najdem casom za dobr cenu mozno vymenim za BB7,pripadne vacsi kotuc..ale zatial plna spokojnost
05.02.2012 - 21:40:13
00
Tie packy vyzeraju fajn, nevies mi povedat kde by sa dalo nieco take kupit?
06.02.2012 - 00:12:54
00
jazdil som bb7 a teraz mam magury louise, hydry mi brzdia o dost lepsie (aj ked je pravda ze su to brzdy o dost vyssej triedy) tym ale nechcem povedat ze bb7 brzdili zle ale boli o dost narocnejsie na udrzbu vkuse trebalo nastavovat vzdialenost platniciek co sa deje u hydry samo a odvzdusnenia sa nemusis bat je jednoduche ja som si dokonca vyrobil odvzdusnovaciu sadu sam ;)
06.02.2012 - 07:24:42
00
Tie packy vyzeraju fajn, nevies mi povedat kde by sa dalo nieco take kupit?



Ak si pozres cenu tych paciek...
http://www.kupkolo.cz/samotne-brzdove-paky-avid-speed-dial-ultimate-leva-prava_z2117/
neviem ci sa ti ich oplati kupit...
ja som ich nasiel v bazari za 25e takz som nevahal...neni o com...:)
este tak casom najst prasiatko bb7 a moje sny o biku su splnene...


nastavovanie vzdialenosti platniciek riesim pri servise brzdy- co je vymena lanka a to je u mna tak raz za rok...podla jazdenia..inak neriesim co sa tyka nastavovania nic..:)
06.02.2012 - 08:49:21
00
Mám mechaniky aj hydry, obe sú funkčné a brzdia tak ako potrebujem. Jedno, čo mi pri používaní hydro na začiatku chýbalo, bolo jednoduché a bez náradia vykonateľné nastavenie vzdialenosti platničiek po opätovnom vkladaní predného kolesa. Pri elixíroch s tými ich 3D podložkami som išiel do vývrtky z večného cinkania, ale už aj na to som našiel spôsob.


Naposledy upravil 66peter dňa 06.02.2012 - 16:31:02, celkovo upravené 1 krát.

06.02.2012 - 08:54:00
00
:D nic ine ma momentalne nenapadlo pri pohlade na cenu, to si uz radsej kupim kompletnu brzdu ked sa mi zlomi, alebo vyhrka packa. Ja musim nastavovat platnicky asi raz za mesiac, ale to bude tym, ze naozaj casto brzdim.
06.02.2012 - 11:03:30
00
Aj ja som jazdil isty cas mechaniky Hayes MX-2. Uz len prvotne nahodenie zaberie viac casu, ako ked nahadzujes hydry. Musis nastavit lanko, staticku dosticku...Hydru namontujes, vycentrujes prasa tak, aby ti nesuchalo o kotuc a to je vsetko. Celu sezonu sa nestaras.
06.02.2012 - 16:15:24
00
A aka je dnes situacia Raver? V tejto problematike sa prilis neorientujem a rad sa necham poucit, ale mam vela skusenosti s hydraulikami a ja nevidim jediny dovod na kupu hydraulickej brzdy, tym netvrdim, ze niekto druhy ten dovod vidtet nemoze. Neviem co viac od brzdy ocakavat ako plynuly nastup, schopnost zablokovat koleso aj vo vyssej rychlosti - a to ti poskytne aj mechanika. Jasne, ked bude niekto nahannat kazdy gram, tak lahsia hydraulika bude mat opodstatnenie.



Ak by si mal, ako ty hovoris, "vela skusenosti s hydraulikami", tak nikdy v zivote takuto hovadinu verejne neutrusis ;) Nebudem ti vypisovat, preco je hydraulicka brzda vyhodnejsia a nie je to hmotnost :D
08.02.2012 - 23:59:04
00
gonx: Nechapem co chces stale opravovat?
To, ze maju hydrauliky pri nizkych teplotach nizsiu ucinnost, castokrat aj so zvukovym doprovodom je bezny jav. Pokial sa s tym nevies zmierit, tak pockaj s jazdenim na +10°C

.Andrej.: Neviem preco by mal ist komfort stranou? Naozaj nepoznam okrem teba nikoho, kto by preferoval mechanicke kotucovky pred funkcnostou hydraulickych brzd. Taketo rozhodnutie alebo preferovanie moze byt len z financneho pohladu, ale nie z funkcneho. Ale kazdy nech si brzdi pre mna, za mna aj patou :-)

No a co som prekrucal? O zablokovani kolesa vo vyssej rychlosti si pisal ty. Co podla vyznamu tohto slovneho spojenia znamena uvedenie kolesa do smyku, co je samozrejme velmi vzdialene efektivnemu brzdeniu. Alebo si to zablokovanie myslel inak?


Ani ho neries, vidis, ze chalan bledne zavistou, ze este nenaskrabal na normalne brzdy :D
09.02.2012 - 00:04:34
00
Ty si tu chybal, ty frajer... sproste reci si laskavo nechaj pre seba, naco sa vlastne k tejto teme vyjadrujes, ak nepovies nic rozumne?

Uz je to tu aj tak dost zaspinene, takze pokarcovat mozme cez SS
:!:
09.02.2012 - 15:07:29
00
Ty si tu chybal, ty frajer... sproste reci si laskavo nechaj pre seba, naco sa vlastne k tejto teme vyjadrujes, ak nepovies nic rozumne?

Uz je to tu aj tak dost zaspinene, takze pokarcovat mozme cez SS
:!:



Jediny, kto tu rozpraval nezmysly si tu ty ;) HOWGH!
09.02.2012 - 17:26:39
00
Čaute viem znie to divne ale no tak každý raz začína a prečo sa neopýtať nie?
No dosť dlho som mal V-brake brzdy... tie je predsa jednoducho doťahovať a celkovo starať sa o ne...
A teraz po dlhšom jazdení na mojom novom biku brzdy (tektro auriga comp mechanicke) mi nebrzdia už poriadne chcem sa spýtať ako ich doťahovať? Totižto bojím sa že tam niečo urvem :D.
11.04.2012 - 17:45:50
00
keyboard_arrow_up