vystacim si raz za tyzden so skialpom : dupacka na martinske hole, tep si strazim, ale aj tak je vyssi ako na biku...
23.02.2012 - 11:24:28
00
Kto teraz jazdí 30 km/h priemerky tak počas sezóny bude out ... ehm. pretrénovaný...


Hmm, kedze mi sezona zacina o mesiac, tak by som tu priemerku 30km/h po vetre az tak dramaticky nevidel. Rychlost je orientacna, ocakavam cokolvek v rozmedzi 26-34km/h, pojdem samozrejme v zone vytrvalosti pri urcitych otackach.
Pravdepodobne zacnem v Bernolakove/Senci, odkial mam partaka az po Salu, no a pak sa dufam pripoji pred Levicami Canopus a potiahneme nieco spolu.
Narocnejsie to bude na druhy den pri ceste naspat.
23.02.2012 - 12:04:54
00
Ja som uvazoval ze zacnem skialpi v zime ale kedze mam rupturu predneho krizneho vazu a tak jazdim a trenujem s nestabilnym kolenom uz druhu sezonu tak lyze az po plastike na ktoru idem po sezone.Jesen bude bolestiva a dlha:((Najvyssi cas dat koleno do kopy
23.02.2012 - 12:16:50
00
ja som mal teraz dva mesiace nohu zranenu a stale aj mam, tak som vobec nebehal ako som si naplanoval , kotnik v prdeli z futbalu. chcem ist piatok prvy krat na bike ale mam problem s blatnikmi tak kukni sa mi prosim do temy co si mam kupit :-)
od februara mam bezplatnu plavaren tak to zacinam vyuzivat. zacal som plavat dva krat za tyzden, plavam hodinu bez prestavky stylom žabka. je to dobre plavanie alebo treba plavat inak? :-)

ja ked plavam tak tych 2.5 az 3km stylom striedam zabku s kraulom v pomere 40:60 takto nonstop to vychadza 100 az 120 dlzok...potom supnem trochen vody do seba a potom doplav cirka 6-10 dlzok hocijako


tak ja slapem v posilke 2-3 hodiny vytrvalostne na spinningu tepy 140-145 a zaroven davam cykly v cykloch do 155-170 v tepoch kadencia 15-17ot/10s
samozrejme tie vonkajsie sa nedaju porovnat so spinningom v ramci tepovej urovne a slapania s rychlostou a silou
beh tych 6-8km zaciatok sezony....tu tepy nesledujem vobec,za co sa hanbim...

vsetko to cyklujem a prestriedavam v cykloch bud s alebo bez 2 fazovych treningov

..samozrejme venujem dostatok regeneracie.Tu robim robim aktivne aj pasivne,za co ma moja manzelka miluje :D :D
23.02.2012 - 16:25:16
00
ja som mal teraz dva mesiace nohu zranenu a stale aj mam, tak som vobec nebehal ako som si naplanoval , kotnik v prdeli z futbalu. chcem ist piatok prvy krat na bike ale mam problem s blatnikmi tak kukni sa mi prosim do temy co si mam kupit :-)
od februara mam bezplatnu plavaren tak to zacinam vyuzivat. zacal som plavat dva krat za tyzden, plavam hodinu bez prestavky stylom žabka. je to dobre plavanie alebo treba plavat inak? :-)



ja plávam tak hodinku nonstop s plaveckými okuliarmi lebo bez to nemá zmysel akurát tak bolí krčná chrbtica.. dávam pozor na správne dýchanie a techniku a tempo zvolím také aby som stíhal dýchať :) myslím že to mi stačí a precvčí to kapacitu pluc
23.02.2012 - 16:35:58
00
je fakt ze v zime ma byt priemerny tep na hranici regeneracie/vytrvalosti
napr 110-130 ale neni na skodu kratkodobo vystrelit nad 180 (blizko maxTF) aby telo moc neodvyklo od vysokej intenzity?

je to pravda alebo sa treba uplne vyhnut vysokej intenzite (aj ked iba kratkodobo)?
23.02.2012 - 16:53:58
00
ak cez zimu robis aj nejaky iny sport (bezky, hokej...) vystreleniu tepu sa nevyhnes
23.02.2012 - 18:04:02
00
hlupost aby si nechodil to vysokych tepov....vacsiu hlupost som jakziv nepocul....telo kym dostava soky...tak je to pre neho len a len lepsie...ked pojdes kopcovite trate,tak je pripravene....
presne ako pise andrej25
ked chces fakt robit objemovky...tak rovinky 120-130 tepuldy a hybaj to do 20-25km/h a takto chod 3-5 hodin...niekde to tu spominal JoKo
23.02.2012 - 18:14:54
00
to canopus: chodim iba bajk a obcas daco pesi a ja som sa iba pytal co je spravne

takze vyzera to tak ze trening bol dobry: maximalky som daval okolo 185(tzn 10tepov pod maxTF) ale iba kratko ...nejaky spurtik hore kopcom :muscle:
23.02.2012 - 18:55:31
00
to canopus: chodim iba bajk a obcas daco pesi a ja som sa iba pytal co je spravne

takze vyzera to tak ze trening bol dobry: maximalky som daval okolo 185(tzn 10tepov pod maxTF) ale iba kratko ...nejaky spurtik hore kopcom :muscle:
takto trenoval LA tocil takto 2-3 hodiny skoro blizko svojej maximalky pri kadencii nechcem ani vediet....ak takto budes trenovat tak budes aj ty LA :D
23.02.2012 - 20:00:03
00
2roadbiker : kratkodobo to mozes spravit ,aj sa to odporuca ,ale iba v dlzkach do 3 - 8 min z celej dlzky treningu ktory by mal byt aspon 3h ...
23.02.2012 - 21:49:49
00
no chalani chcelo by to trochu poštudovať problematiku aby ste potom neboli sklamaný že vám to nejde zrovna tak dobre ako tomu LA :D
23.02.2012 - 22:04:24
00
janosik, 3-8 min ani zdaleka, ved v zime sa nejdem zodrat

ako som pisal 1-2 spurty do 180 a do minuty si o 60tepov nizsie
23.02.2012 - 22:23:38
00
vsetci tu dako trenuju frekvencne, ale co taky jak ja ze idem na to silovo? ja kebyze mam slapat na lahkom prevode 100 otacok tak umrem po 5 minutach :D, mne asi ostava len ten tep sledovat ci?

inac ma dost prekvapilo ked som kukal dake majstrovstva juniori abo kto proste dake mlade ucha a oni tam mali obmedzene prevody vraj, ze nejak najtazsi 53/14... a potom to vyzeralo dost srandovne ked im niekto usiel a uz ho nikdy nedobehli lebo nestihali krutit, nechapem preco to takto mali ale tymto odpisali vsetkych co krutia silovo. napr taky grabsch co tocil 56/11 na casovke tak by asi s tym mal dost problem :), alebo tusim aj ulrich bol silovy
23.02.2012 - 23:45:21
00
2roadbiker : ja neviem ci nemas problem s matematikou ale pisal som ze je to celkova (zratana) dlzka z celeho treningu co trva min 3hodiny a viac ....

2capulo : vidis ani oni to nechapu ale starsi pretekari vedia ze tym ich neodpisali uz v juniorskom veku, ked im ubrali prevody .... a skus si to krutit 100otacok za min je to lahoda u nas na spinningu to zvlada aj ten napupkatejsi clovek hmotnostne tak do 100kg , samozrejme chce to skusit a vydrzat ,ak budes o tom len pisat tak to tak aj bude vyzerat ...
24.02.2012 - 10:59:08
00
keyboard_arrow_up