[quote=""]tak dnes som neodolal slnku a dal som si prve kilometre na ceste. nakoniec z toho bolo na prvykrat 62km za 2:12hod. ale hlavne bolo ze tak dobre na bicykli ako dnes som sa este necitil po ziadnej zimnej priprave.

Matt a nešiel si náhodou do PE pod horou? Zdravil som sa pri Kovarciach s jedným dupačom v Time oblečku. :geek:
Inak k tomu zdraveniu cestári ktorých som stretol zdravili všetci, ale batôžkari ani jeden :x A to je len začiatok sezony ;)
04.03.2012 - 22:30:10
00
to bol kolega, ja som isiel smerom na Banovce
04.03.2012 - 22:38:17
00
Inak k tomu zdraveniu cestári ktorých som stretol zdravili všetci, ale batôžkari ani jeden :x A to je len začiatok sezony ;)

zas odtial potial, ked som na ziletke tak ma ziletkari odzdravia, ked som na biku tak ani bohovi.

a to nosim camel aj na ziletke :)
04.03.2012 - 22:41:34
00
preco porovnavas slapanie do kopca po vlastnych a cyklistiku ? je snad jasne ze pri skialpe alebo pri behu mas vyssie tepy ....
on to mu nechape,nechaj ho tak :D
05.03.2012 - 10:21:55
00
no jasne...slapem,jazdim a neriesim ***** :P
05.03.2012 - 10:25:35
00
no a votom to je :y:
hybat sa, hybat sa.... :D
05.03.2012 - 11:45:27
00
ale sak kto chce kam pomozme mu tam ...:D
05.03.2012 - 12:46:38
00
preco porovnavas slapanie do kopca po vlastnych a cyklistiku ? je snad jasne ze pri skialpe alebo pri behu mas vyssie tepy ....


Záleží len na zvolenom tempe. Aj behať sa dá zľahka aj voliť frekvencia (drobčiť, naťahovať kroky, "zbytočne" zdvíhať nohy, alebo ich akoby vliecť, ledva odlepiť od zeme)...

Vytrvalostné jarné tréningy na bicykli mne nevyhovujú. Dávam prednosť kratším a intenzívnejším. Otepľovaním kilometráž len zvyšujem. Asi tri roky som sa "motal" s juniormi (licencovanými cesťákmi) a prvú jar som s nimi skúsil a odrovnala ma. Po začatí trénovania intervalov som jednoducho nestíhal. Ďalšiu jar som si jazdil sám podľa seba a keď som sa ku partii pridal na intervalové tréningy, stíhal som v pohode.

Takže je to idividuálne aké voliť tréningy. Najdôležitejšie je spoznať svoje telo ako na čo reaguje a podľa toho prispôsobiť tak tréning tak aj jedlo atď. Jednému sedí to, druhému niečo iné.

Poznám človeka, ktorý si pred maratónom (pretekom) "musel" dať ťažký tréning, aby ďalší deň jeho telo dalo zo seba maximum. Inak sa mu šlo ťažko. = pre mňa nepochopiteľné a nepraktizovateľné, ak by som chcel nasledujúci deň pretek prežiť :-) Mne vyhovuje dva tri dni pred maratónom oddychovať a veľmi zľahka sa povoziť pár kilometrov, aby som bol na maratón doslova nažhavený, úplne oddýchnutý.

Takže riešiť univerzálny tréning vždy a všade a pre každého platný nemá zmysel. Treba si vedieť vybrať najvhodnejšiu možnosť.
10.03.2012 - 22:54:50
00
chlapci, vy proste budete stale pisat len to co sa vam hodi ,nevadi :D ake individualne ?? pisem,DIVADLD to pise ze v treningu je podstatne ako budes narabat s POZITIVNYMI a NEGATIVNYMI trenningami , toje ucinok na KAZDE telo na tejto zemeguli , kto chce viac nech cita .... komu vyhovuje co ma ,nech si to necha ...
11.03.2012 - 01:48:17
00
Prečo majú potom špičkoví športovci individuálne špecializované tréningy a osobných trénerov? Zloženie svalov máš tiež dané hlavne geneticky pomerom rýchlych a pomalých vlákien. Z maratónca nespravíš šprintéra a naopak. Preto nieje nič univerzálne pre všetkých. Ale to len tak...
11.03.2012 - 12:38:00
00
Lord Klaymen:prva mudra veta,parada....tiez mam takyto nazor..ako ked niekto pise ze preco davas kopce hned na zaciatku sezony apod...kazde telo je ine..niekomu vyhovuje to alebo ono...ale tak zadladny vseobecny trening je prioritou vsetkych treningov..tie oddelene sa specializuju fakt iba vrcholovy profici,ktori maju kopec odbornikov okolo seba..asi tak
11.03.2012 - 12:45:57
00
tu ide o to sa treningom nedodrbat (zdravie) a preto napisal divald tu brozurku doslova , ked chces busit kludne raz pretrhnes strunu a budes mat po vtakoch , ak si spickovy pretekar (taky na slovensku snad ani nie je) urcite pouzi individualny treningovy plan :D
11.03.2012 - 12:50:39
00
Ten tréning riešite, ako keby ste niečo svetaborné jazdili. :lol:
11.03.2012 - 14:30:05
00
tu ide o to sa treningom nedodrbat (zdravie)...


ano ano, a preto tu vsetci jazdia na bicykloch len co zlezie prvy sneh a teplota neuprosne atakuje 0´C :)
11.03.2012 - 14:46:30
00
matt: neviem preco citujes mna , dakedy to tak naozaj bolo ale teraz neriesim az kym necitim ze je teplo ... predpokladam ze na prievidzky ides , snad sa uvidime ....
tmax: a ty jazdis nieco svetobornejsie ?
zihadlo : kto nekouma nevykouma ...
11.03.2012 - 16:02:20
00
keyboard_arrow_up