Niekto v okoli trencina kto by mi kupil vec cez paypal ?
19.01.2012 - 19:35:38
00
Jedna skusenost s vratenim penazi:
Platil som cez PP (naviazany na debetku) v jednom cinskom obchode. Obchodnik ale nakoniec nebol schopny tovar dodat a tak mi vratil platbu. Prekvapilo ma, ked ma paypal notifikoval, ze platbu vrati priamo na kartu, lebo som cakal, ze suma za objavi na paypal ucte. Do 5 dni od mailu na ucte v banke (ku ktoremu je karta) naozaj pribudla vratena suma. Typ prevodu je "POS vratenie tovaru".
Takze som stratil len 3Eura (50Eurova platba) ako nasledok konverzie do USD a spat.
06.03.2012 - 12:06:19
00
https://www.paypal-dobijanie.sk/okamzite-dobitie-paypal.php?&mpch=ads&mplx=3484-145847-12439-16
06.03.2012 - 12:13:03
00
Prave mi prisiel reklamny mail od paypal na spominane prevody.
Subject:
Nemáte kreditnú kartu? Teraz môžete priamo pridať peniaze z Vášho bankového účtu k zostatku na Vašom účte PayPal!
Zda sa, ze aj ich marketingovi pracovnici maju problem rozlisit kreditku s debetkou, co vzhladom na fakt ze pracuju vo financnom sektore je celkom :n: alebo mozno to prekladal google translator.
06.03.2012 - 12:27:27
00
Pre Palo TT : Na kartu Ti refund pride vtedy, ak platis kartou prepojenou z Paypal uctom takze Tvoj pripad.
Ak by si platil rovno z uctu (paypal balance) tam by Ti prisli peniaze online na ucet a mohol by si si ich potom pripadne poslat na ucet, resp. kartu rucne (paypal withdrawal).
06.03.2012 - 12:56:57
00
Palo, ale ved PayPal funguje aj na kreditkach. Cize ten e-mail nie je nepravdivy, len je neuplny. Ale tiez sa priklanam k tomu, ze je pravdopodobne, ze autor textu nerozlisuje pojmy/nepozna rozdiel. :)

Inak neviem ci som to cital tu na fore abo niekde inde, ale priame prepojenie PayPal uctu s bankovym uctom bez potreby kreditky/debetky zaviedol PayPal pre SK zakaznikov prave kvoli tomu excesu co vyrobila SLSP. Cize kvoli debilite nejakeho pracovnika SLSP sa v konecnom dosledku zlepsili sluzby zo strany PayPalu pre SK zakaznikov. Zivot pise neuveritelne pribehy a zda sa, ze niekedy je ludska hlupost aj prospesna. :lol:
06.03.2012 - 13:11:50
00
priame prepojenie PayPal uctu s bankovym uctom tu bolo uz davno pred SLSP kauzou
06.03.2012 - 13:23:22
00
Jezus, nevidim to ako vyhodu, doporucujem (z vlastnej skusenosti) platit radsej kartou cez paypal.

Moj pripad - kupil som tovar ktory mi neprisiel, predajca nemal ako dokazat ze tovar poslal, pretoze nemal tracking number na sledovanie zasielky. Podal som reklamaciu, paypal rozhodol v moj prospech, ale predajca nemal penize na ucte. Neskor som sa dozvedel ze ten ucet zavrel.
Zachranilo ma to, ze som v banke podal chargeback na nedodany tovar. Ak by som neplatil kartou a nemal moznost chargebacku (alias reklamacie transakcie) tak som bez penazi aj tovaru.
06.03.2012 - 13:27:39
00
romanx: A nebolo to doteraz podmienene aj registraciou platobnej karty k PayPal uctu? Ja som niekde cital vyjadrenie PayPalu, ze zvazuju umoznit slovenskym zakaznikom prepojenie PayPal uctu a bankoveho uctu bez potreby registracie platobnej karty (prave kvoli SLSP) a z toho co sem dali chalani som len vydedukoval, ze to teda asi spristupnili.

laurin: Podla mna je uplne jedno ci zaplatim debetnou kartou abo priamo z uctu, moznosti reklamacie platby v banke su rovnake. Kreditna karta je na tom mozno lepsie a to sa tu uz riesilo v inej teme (ze banka sa viac stara o tie prachy kedze su vlastne do splatenia dlhu zo strany klienta jej).
06.03.2012 - 13:30:45
00
Jezus - nie je to jedno. Ak v tom nie je zamontovana karta tak nemas moznost chargebacku. Je to ako ked platis z paypal balance-zostatku. V pripade reklamacie za Tebou stoji len paypal, banka uz nie.
06.03.2012 - 13:38:15
00
A je aj pri debetnej karte moznost chargebacku? Netyka sa to len kreditnej karty?
06.03.2012 - 14:04:50
00
Aj pri debetnej karte. Musi to byt skratka kartova transakcia, nie kvazi prevod z uctu na ucet.
06.03.2012 - 14:25:47
00
Zachranilo ma to, ze som v banke podal chargeback na nedodany tovar. Ak by som neplatil kartou a nemal moznost chargebacku (alias reklamacie transakcie) tak som bez penazi aj tovaru.

Len pre info ta karta bola kreditka alebo debetka?
By ma celkom zaujmalo, od koho sa potom banka snazi peniaze dostat spat. Z pohladu banky (vydavatela karty) by mal byt paypal ten, komu isli peniaze pri platbe kartou?
06.03.2012 - 17:08:36
00
Palo TT - debetka.

POdla mna moja banka posle chargeback paypalu. Viem ze mi prislo info o tom ked chargeback presiel do zahranicia.
Ci si to paypal a ako vymaha potom od predajcu to uz neviem. Ale mozno si to paypal vymaha priamo od banky predajcu.
06.03.2012 - 18:03:21
00
Myslim ze kedysi ked krachovalo SkyEurope som cital, ze banka si to zacne vymahat u spolocnosti ktora autorizovala prislusnu kartovu transakciu. A predpokladam ze ta u svojej poistovne ...
06.03.2012 - 21:58:56
00
keyboard_arrow_up