Chcel by som počuť Vaše názory skúsenosti atď., s vazalinami.....
(ČISTE TEORETICKY) Napr: môže isť grafitova vazelína do odpružť. vidlice??...tj. či sa nepoškodia tesnenia vďaka grafitu a podobne, alebo iné využitia tejto vazelíny....
prípadne prečo NEmôže ísť lítiová vazelína do pruž. jednotky(vidlice)( som dakde čital - ak sa mýlim opravte ma) :?: za prispevky vopred ďakujem....
07.02.2007 - 20:35:16
00
do vidlice sa dáva bezlítiová.. ale niektorí výrobcovia ju naopak odporúčajú.
18.02.2007 - 09:16:05
00
A ja som si myslel zas tiež myslel, že vidla ani prejsť nemôže okolo teflonu.....a mylil som sa...môže ísť do tesnení.... :!: no Pozor nie na elastoméry... :!:
04.03.2007 - 21:39:39
00
do vidlice sa dáva bezlítiová.. ale niektorí výrobcovia ju naopak odporúčajú.

a ktori konkretne ju odporucaju?

JoFo159: poznam pripad, ze chlapec si dal grafitovu do nabojov a kolesa mu uplne zastavili
05.03.2007 - 08:24:17
00
Z toho, co som sa docital viem, ze litiove a bezne organicke vazeliny poskodzuju gumu/pryz, pretoze guma/pryz absorbuje olej resp. ine chemikalie (litium) z tychto vazelin a nasledne "nabobtnaju". Z tychto dovodov niektori vyrobcovia neodporucaju do vidiel a tlmicov tieto druhy vazelin (mozne poskodenie tesneni, elastomerov a klznych puzdier).

Napr. Marzocchi na svojom webe zakazuje pouzitie litiovych vazelin: "Use only a silicon or a teflon based grease. Lithium based greases may damage the rubber material.". Naopak Fox na svoje tlmice odporuca vazelinu Float Fluid a pokial viem, ta by mala obsahovat litium. To plati aj pre Manitou a ich starsie resp. low end vidlice - odporucaju svoju vazelinu Prep M (Motorex) a ta tiez myslim obsahuje litium.

Z toho vyplyva, ze najlepsie je riadit sa instrukciami vyrobcu a hotovo, univerzalne pravidlo neexistuje. :) Mozno tu niekto da presnejsie info, len dufam, ze nie v style "moj kamos vravi, ze...".

Napr. Turbi ako clovek od fachu by mohol vediet nieco seriozne povedat, hm?
05.03.2007 - 13:49:02
00
Len doplnim Jezusa. Rockshox doporucuje teflon: "Use suspension or Teflon-based lubricant. Solvent (think WD40) will damage o-rings, seals, and bushings."

http://www.sram.com/en/service/rockshox ... osAndDonts

Ja pouzivam na moju Rockshox SID Race cerveny teflonovy Finish Line a vidla chodi ako po masle.

http://www.progresscycle.sk/finishline/ ... flon_d.htm

Zdar!
04.04.2007 - 07:17:53
00
keyboard_arrow_up