ten posed by sa snáď dal nejak doladiť keby sa dohodneš s výrobcom... avšak pre lehokola je charakteristický typ posedu medzi sedením a ležaním napr. s tých čo si tu dal máš sedadlo na tom azube max skoro ako keď sedíš v kresle takže myslím že to by stačilo... čo sa týka ovládateľnosti tak záleží, či by si preferoval horný alebo dolný úchop mne sa ten dolný páčil viac po tých pár metroch vozenia :) ak to nemáš ďaleko do Uherského Brodu tak tam choď pozrieť osobne a vyskúšaj si, ako sa na tom vozí naslepo by som to určite neobjednával :) k tomu pruženiu: pozri sem snáď tam nájdeš pár užitočných informácií ;)
13.03.2012 - 20:03:08
00
Len tak pre zaujímavosť... :) Cez víkend sa uskutočnil ďalší ročník amatérskych pretekov rekumbentov a velomobilov, ktorý sa už tradične konal v Holandsku. Veľmi zaujímavo dopadol hodinový pretek. Tú sú výsledky a priemerné rýchlosti jednotlivých pretekárov: http://wedstrijden.ligfiets.net/agenda/race.php?id=450

Víťaz hodinovky, Daniel Fenn, zajazdil priemerku 67,5 km/h na nemeckom velomobile Go-one Evo-K. Celkovo 10 pretekárov pokorilo hranicu 60 km/h a 27 pretekárov pokorilo hranicu 50 km/h. A hoci hranica 70 km/h na trojkolesovom velomobile zatiaľ prekonaná nebola, dá sa to očakávať v najbližších rokoch.
25.06.2012 - 19:32:47
00
a ty ako ,uz jazdis na rekumbente ci velomibile ?
25.06.2012 - 19:38:00
00
Janosik, zatiaľ stále iba na bente (Optima Cougar). Velomobil by som momentálne nemal kam odložiť. Ale niekedy v septembri plánujem navštíviť Dronten v Holandsku a osobne si vyskúšať Quest XS.
25.06.2012 - 19:55:11
00
super niekedy to pofot ,myslim v akcii , mna zaujima ako to funguje na slovenskych cestach .... najlepsie by bolo video ...
25.06.2012 - 19:56:33
00
Uvažujem, že v lete si už kúpim nejakú action kamerku. Na youtube je síce dosť videí, kde sú benty či velomobily, ale zo slovenských ciest toho veľa nie je.
25.06.2012 - 20:09:12
00
Dnes by sa na ovále DEKRA v Nemecku mali uskutočniť prvé ostré jazdy - pokusy o prekonanie hodinového svetového rekordu, ktorý má v súčasnosti hodnotu 91,6 km. Jeho držiteľom je Francesco Russo. Pravdepodobne najzaujímavejšie bude sledovať tím mladých študentov z holandskej technickej univerzity Delft. Minulý rok ich jazdec síce zajazdil "iba" 88,3 km za jednu hodinu, ale tento rok prichádzajú s novým, ešte lepším bicyklom a zrejme aj s lepšími jazdcami. Koncom leta sa títo študenti pokúsia prekonať aj rekord v šprinte, ktorý ešte stále drží Sam Wittingham s výkonom tesne nad 133 km/h. Pokusu o prekonanie rekordu sa zúčastní aj Graeme Obree, ktorého asi predstavovať netreba.

Tím študentov z TU Delft (vraj bude možné ich pokus o prekonanie rekordu sledovať online real-time):

http://www.hptdelft.nl/en/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=15&Itemid=58
01.07.2012 - 11:01:52
00
asi myslíš toto ;) a keď už som v tejto téme tak s otcom momentálne pracujeme na tomto lowracery - ide o typ python kt. má najnižšie ťažisko takže ovládať to bude dosť sranda :) (samozrejme ak nepočítam velomobily) jazda na tom vyzerá nejak takto čiže dosť obtiažne :angel:
01.07.2012 - 12:25:58
00
Ten ich bike z tvojho odkazu je ich starý model - VELOX 1. Dnes budú jazdiť na bicykli VELOX 2, ktorý má až o 35% lepšiu aerodynamiku ako jeho predchodca. Vzhľadom na to, že ich jazdci už vraj začali trénovať s profíkmi v Holandsku, očakáva sa, že by mohol padnúť nový svetový rekord. Tuším tam s nimi jazdí aj Jan Bos, brat Thea Bosa, známeho velodrómového šprintéra.

A čo sa týka tvojho projektu, želám ti, nech to vyjde čo najlepšie. A potom veľa štastných kilometrov... ;)
01.07.2012 - 14:06:32
00
dík snáď sa to podarí... potom by som sa o rok rád zúčastnil na K24 pri Brne (pred cca 2 týždnami skončil tento ročník) tento rok tam bolo dosť veľa ľudí na lehokolách a velomobiloch (najlepší dal na klasickom lowraceri 568km :o ) takže nebol by som tam sám na takom hybride :lol:

inak čo sa týka Obreeho tak našiel som tento článok spred pol roka... v 46r to asi ťažko dosiahne ak sa o to vôbec pokúsi :emo:
02.07.2012 - 12:21:40
00
Videl som, na akom bicykli sa Obree údajne pokúsi pokoriť hranicu 160 km/h. Plánuje ležať na bruchu a ísť hlavou napred. Bicykel si vraj vyrába doma takmer sám. Podľa fotiek toho jeho stroja sa chystá použiť 2 kolesá veľkosti 406 (20") a bežne dostupné plášte (zrejme Schwalbe Kojak). Nechcem brať Obreemu ilúzie, ale nakoniec bude rád, ak prekoná hranicu 100 km/h a nezabije sa pri tom... :) Šancu prekonať súčasných 133 km/h majú v podstate len dva tímy: Varna (Sam Wittingham) a HPT Delft na stroji Velox 2.
02.07.2012 - 21:01:41
00
http://www.youtube.com/watch?v=CPgDdAx9K7E

Ďalšie zaujímavé video od jedného hobby jazdca (asi) zo Švédska. Opäť len potvrdzuje obrovskú aerodynamickú výhodu velomobilu oproti klasickému bicyklu.
04.07.2012 - 17:50:58
00
Chlapec si teda pekne dáva, priemerný pulz mal koľko, dobrých 185...
04.07.2012 - 20:19:26
00
Pride mi to nenormalne roztrasene a nepokojne na tej ceste.
04.07.2012 - 20:24:33
00
noo pekne ,to je tym ze je to vsetko bez odpruzenia aj na biku mas roztrasenu kameru ked ides po ceste ale mna skor zaujima ze ako sa to sprava ked to dostane defekt na predne koleso a pojde v zjazde ,mna na klasike teda pekne roztriaslo a len len ze som si to neustlal na asfalte ...
04.07.2012 - 21:02:05
00
keyboard_arrow_up