:D :D :D uz je*te na mna flasa vina akurat padla. dnes uz do politiky nebudem prispievat :drunk:
14.03.2012 - 20:52:15
00
No počkaj, ja to s tými percentami myslím vážne. Uvedomuješ si že ak tvoj sused má 2x vyššií plat ako ty a obaja zaplatíte daň 19% tak tvoj sused zaplatí dvojnásobnú sumu ako ty?
Alebo inak. Myslíš si že je správne a spravodlivé, že ak tvoj sused zarába 2x toľko ako ty, mal by platiť 3x alebo 4x viac na daniach ako ty?
Alebo ešte inak. Myslíš si, že človek čo zarába 1000 eur by mal platiť v tescu za chleba 1 euro a ten čo zarába 2000 eur by mal platiť za ten istý chleba v tescu 2 eurá?
14.03.2012 - 21:07:26
00
a hlavne k comu to bude dobre ? pokladnicu to aj tak nenaplni, demotivuje sikovneho, akurat potesime jednoduchu slovac .
14.03.2012 - 21:14:37
00
no veď o to v populizme ide :)
14.03.2012 - 21:20:21
00
marvin uvedomujem si to. ak by bola zasa vladla pravica riesila by to cestou zvysenia dani z energii, majetku... doplatila by na to zasa najnizsia vrstva obyvatelstva dochodcovia, socialne slabsi...
preto som za toto riesenie plnenia statnej pokladne. zvysit dan nadpriemerne zarabajucim zamestnancom, podnikatelom, monopolom,bankam...
otazne je kde je ta hranica nadpriemerneho platu neviem 3000€ ?
14.03.2012 - 21:24:24
00
Vysvetli mi prosím vzťah zvýšenia dani z majetku a tým, že na to doplatia sociálne najslabší.
14.03.2012 - 21:28:58
00
a aký to bude mať efekt?
Zdaníš viac nadpriemerne zarábajúcich - nájdu si spôsoby ako dane neplatiť alebo sa spakujú preč. Ak sa toto nestane, pokladnicu tým ani náhodou nenaplníš. Aj keby si im zobral všetko. Pretože nadpriemerne zarábajúcich je proste málo. Inak by to neboli nadpriemerne zarábajúci.
Zdaníš monopoly, banky... - zvýšia ceny svojich produktov - doplatia na to najviac najnižšie vrstvy obyvateľstva, dôchodcovia, sociálne slabší
záver: keď chceš naplniť štátnu pokladnicu, vždy to musí zaplatiť prostý ľud. Či im to vezmeš priamo z peňaženky alebo akokoľvek inak.
14.03.2012 - 21:38:17
00
takze jednoduchsia cesta je rovno chudobe zobrat s penazenky...
a takych tu uz bolo co sa vyhrazali ze si zbalia svestky a vycestuju. poznam niekolkych kamaratov osobne a drzia sa tu ako klieste. prosim ta este mi povedz kam by isli. snad neveris tym prazdnym reciam. vacsina tych akoze podnikatelov nadobudla majetok podvodom. vonku by sa im asi tazko tak darilo.
a ked si chce niekto najst sposob ako sa vyhybat dani na to su zakony ako ich potrestat len bohu zial u nas by sa museli dost sprisnit a zvysit za taketo podvody tresty na max sadzbu.

wladix: platis dan z nehnutelnosti? ak nejaku teda vlastnis.
14.03.2012 - 21:55:42
00
- Paradoxne by skutočne bolo jednoduchšie a efektívnejšie ak by sa potrebné peniaze vybrali od obyvateľov priamo. Zbytočne by sa nestrácali peniaze na rôznych úradoch, znížili by sa možnosti na korupciu, využívanie rôznych kľučiek v zbytočne zložitých zákonoch a pod.
- Niektorí sa zbalia, niektorí nie, ale rozhodne sa sem nikto zo zahraničia kvôli vyšším daniam hrnúť nebude.
- To že niekto nadobudol majetok podvodom treba riešiť súdmi, nie daňami.
- Na to aby sa niekto vyhol plateniu daní vôbec nemusí porušovať žiadne zákony ale stačí využiť ich možnosti a nedokonalosti. A tu sa vraciame k prvej odrážke tohto príspevku.
14.03.2012 - 22:14:48
00
presne ako pises :) ja slovensko milujem ked sa zastavim napriklad na somarovi a vidim tie nadherne MK. ked som v praci, na urade, uz aj v obchodoch je mi z neho na :puke:
14.03.2012 - 22:19:03
00
tu je pekny prispevok sopceny z netu o daniach a ulavach:

Rozpravka o danovom systeme:
Mile deti, dnes si povieme nieco o danovych ulavach. Nebojte sa toho nazvu, vysvetlime si to tak, ze tomu bude kazdy rozumiet.
.
Zilo raz 10 panov, kteri spolu chodili kazdy den do restauracie na obed. Za obed mali zakazdym zaplatit spolu presne 1000 korun. Pani sa dohodli na tom, ze sa na tej tisicke budu podielat tak, ako platia dane. Takze prvi styria, ti nejchudobnejsi, neplatili nic. Piaty zaplatil 10 korun, siesty 30 korun, siedmy 70 korun, osmy 120 korun, deviaty 180 korun a desiaty, ten najbohatsi, 590 korun. Takto to slo cele roky a nikto sa nestazoval. Az raz majitel restauracie prisiel s tym, ze im da zlavu a bude od nich
chciet kazdy den za obed len 800 korun namiesto 1000, pretoze su to stali zakaznici. To bolo od neho velmi pekne. Ako si ale rozdelit tych usetrenych 200 korun?
Keby kazdy z desiatich panov platil o 20 korun menej, prvych pat panov by dokonca dostavalo peniaze za to, ze chodia na obed. Majitel im navrhol podelit sa tak, v akom pomere platia za obed.
Vzal si papier a pero a zacal pocitat. Vyslo mu toto: Piaty pan uz nebude musiet platit nic, rovnako ako prvi styria, takze 100% usetri. Siesty bude platit 20 korun, namiesto 30, usetri 33%. Siedmy bude platit 50 namiesto 70 korun, usetri 28%. Osmy pan zaplati 90 namiesto 120 korun a usetri 25%. Deviaty zaplati 140 namiesto 180 korun, takze usetri 22%. Desiaty pan, najbohatsi,
bude platit 490 namiesto 590 korun. Uspora 16%. Kazdy z tych siestich na tom bude lepsie, nez predtym, a ti prvi styria mozu aj nadalej jest zadarmo. Ako sa ale vzapati ukazalo, velke nadsenie ten navrh nevyvolal.
"Takze ja z tych 200 korun dostanem len 10?", krical siesty pan, ukazal na desiateho, najbohatsieho, a pokracoval: "A tento dostane hned 100!"
"To je pravda!", krical piaty pan, "Ja usetrim len 10 korun, ale on desatkrat viac!". "Naozaj!", pridal sa siedmy, "takze jemu stovku a mne len dvadsiatku?!". Rozkricali sa aj prvi styria: "A my nedostaneme vobec nic? Ako k tomu prideme? Zase su na tom nejhorsie ti najchudobnejsi, ako vzdy!" A vsetci deviati sa vrhli na toho desiateho a stlkli ho. Nasledujuci den sa desiaty pan neobjavil. Nijako im to nevadilo, proste si sadli a jedli
bez neho. Ked ale doslo k plateniu, zistili zaujimavu vec:
Vsitci dokopy nemali ani na polovicu sumy, kteru prave prejedli.
A ak medzitym neumreli od hladu, tak se tomu divia dodnes.
.
A takto, mile deti, funguje danovy system. Ak dojde k danovej ulave,
maju z toho najviac ti najbohatsi. Ak by ale museli platit prilis,
moze ss stat, ze sa nasledujuci den pri nasom stole neobjavia. Vo Svajciarsku, v
Karibiku a inde na svete je vela peknych restauracii...
14.03.2012 - 22:42:03
00
Zabudol si na autora - Richard Sulík vo svojom blogu, tak pred tromi-štyrmi rokmi...
14.03.2012 - 23:19:22
00
to si uz nepamatam som to len skopal z ineho fora ked som to vygooglil konecne ;), no ale tak ci tak na tom nieco je
14.03.2012 - 23:57:07
00
wladix: platis dan z nehnutelnosti? ak nejaku teda vlastnis.

Nepochopil si cieľ mojej otázky. Ak mám nehnuteľnosti, asi nie som najnižšia vrstva. A snáď mi nechceš povedať, že DzN niekde v Hornej Dolnej je závratná položka, ktorá aj tak nie je stanovená vládou.
15.03.2012 - 08:24:29
00
wladix ty tu nehnutelnost nemusis kupit vela ludi aj dedi nehnutelnosti pozemky na dedinach, domy, byty... ale ked to niekto nechce pochopit nemusi ;) mas pravdu
DnZ nie je zavratna polozka ale pri pravicovej vlade by sa z nej mohla stat. o tom som pisal.
15.03.2012 - 09:06:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up