Júj,pekné foto,
už musím aj ja kúpiť a vyraziť na cesty.
05.03.2012 - 09:33:34
00
Takže k vozíku: zatiaľ bohužiaľ nekupujem, iné starosti mám. Sponzor by sa nenašiel? :)

K cyklovozíkom v ČR:
- http://www.plzenskonakole.cz/cz/poslanci-rozhodovali-o-legalizaci-cyklovoziku-897.htm

"
Podle této novely silničního zákona (z. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích) by měl vozík s dítětem vézt za kolem cyklista starší 18 let. Ve vozíku smí vézt maximálně dvě děti do 10 let. Maximální povolená šíře vozíku uvedená v návrhu je 90 centimetrů, což zahrnuje většinu v tuzemsku prodávaných dětských cyklovozíků. Kromě pevného připojení ke kolu a odrazek musí být vozík také vybaven praporkem předepsaných rozměrů. "

K trasám na SK: asi si najprv vyberiem lokalitu, tip dopravy ako sa tam dostať a výlety podľa toho ako dlho sa tam zdržím. Pekných lokalít je viacej, Gaderská, Rajecká dolina, a iné...ale všetko je o kompromisoch, cyklociest pre vozíky bez áut je pomenej.
09.03.2012 - 08:20:03
00
Ozaj, netusite niekto ako to je s cestou z Harmanca na Kralovu studnu k hotelu?
Pred rokom som tam bol a cesta sa prave budovala, bola to pekna cesta po zvaznici,
ale plna strku. Ako je to teraz?
12.03.2012 - 20:35:54
00
tak dnes sme otestovali nas novy vozik. pohodicka, mali sme jednu prestavku.

Prílohy:

P1040361.jpg
P1040361.jpg 474.46 KiB thumb_up0thumb_down

17.03.2012 - 20:33:39
00
minuly vikend este s lyzami na Holiach, dnes super vylet z Kľačna do Valče a späť

Prílohy:

_DSC0163.jpg
_DSC0163.jpg 183.8 KiB thumb_up0thumb_down

_DSC0182.jpg
_DSC0182.jpg 527.28 KiB thumb_up0thumb_down

18.03.2012 - 20:51:51
00
Chalani robite mi chutky.
19.03.2012 - 09:33:09
00
Ozaj, obaja mate ten isty typ 1miestny chariot, viete mi zmerat velkost batozinoveho priestoru? (dlzkaxsirkaxvyska) Nikde to neviem na nete najst.
19.03.2012 - 09:34:34
00
to asphalt:

ako obliekate malicku do vozika? idete s odkrytym vrchom (asi nie kvoli spine od kolesa). toto este nevieme. na zaciatku sme nasho trochu moc zababusili (+ deka) a zjavne sa mu to nepacilo, tak sme ho museli vyzliekat. v tomto smere este musime experimentovat - teda aspon v tomto jarnom pocasi. v lete si myslim ze to bude jednoznacne.

to Cykloturista:

myslis ten "vak" na zadnej strane vozika? zmeram ked dojdem domov.
19.03.2012 - 09:52:16
00
to asphalt: to obliekanie zaujíma ja mňa.
to ja_michalko: presne tak, ide mi o ten vak vzadu, koľko sa toho pomestí. Si vytvorim taku krabicu doma a skusim to nalozit po vrch, co tam vsetko dam.
19.03.2012 - 11:12:12
00
s obliekanim je to fakt pokus-omyl. V zime na bezkach pri -6 mala oblecenie ako doma + fusak+deka+paperovy vankus. Teraz ma bezne oblecenie a na tom taky teplejsi overal. Ked sa nam zda, ze je zima tak na nu dame deku. Na slnku sice vcera bolo aj 20°, ale v tieni vo Vrickom sedle maximalne 10. Treba asi len skusat ci nema studeny nos, ruky :-) ... Vcera som skusal ist par km bez tej folie vpredu, len so sietkou. Lenze ked som zastavil, zistil som, ze je cela zafrkana. Tak uz jazdim len s foliou, okrem vody jej moze vadit aj vietor, predsalen v tieni je este zima a ked idem 35 km/h asi tam dost fuci.
19.03.2012 - 11:44:52
00
My sme po niekolkych pozicanych nakoniec pred 2 rokmi kupili vlastny vozik croozer kid2. Chariot uz bol cenou vyrazne vyssie vzhladom na pridanu hodnoti voci croozru. Na absentujuce odpruzenie sa da zvyknut, ajtak s vozikom sa neda uvazovat o inych cestach ako je asfalt, snad len na kratke useky v ramci vyletu.
Nepouzili sme miminkovnik, pockali sme, kym budu obe deti sediet, ta chrbtica predsa len dost trpi.
Netreba ocakavat nahradu klasickeho bajkovania, treba si uvedomit ze v zadu sedi dieta, ktore chce mat zazitok, takze na napady so 4h slapanim zabudni. Nam sa vacsinou osvedcila taka 1h cesta niekam kde je ciel pre dieta, cize najlepsie nejake ihrisko, alebo aspon preliezka, hojdacka alebo podobne. (Pamatam ako som sa vystveral na Bieky kriz, mala sa zobudila, zjedla puding, vypila dzus a po 10min chcela ist prec).
Treba mat aj odskusani ako drobci znasaju vozenie. Dcera napr nema problem vo voziku zaspat aj rano ked vyrazame, mladsi syn tam obsedi 15min (leto 2011) a potom robi cirkus.
Trasy vylucne hladam mimo ciest, a ked uz tak len minimalne. Z BA do karpat sa da najst niekolko sposobov po asfalte (Kacin, partizanska luka, niektore bufety na hradzi maju nejaku tu smyklavku). potom uz spominane rakusko (Hainburg, neziderske jazero - tam sme to skombinovali okruh s lodou).
Na jar a jesen zakryvam aj foliu aby tam nenafukalo a v lete nechavam iba sietku, rychlo nechodim koly prievanu a prachu.
20.03.2012 - 14:21:19
00
Vozik bez odpruzenia sme neskusali, ale ohladne miminkovnika a sposobu vyjazdov plne suhlasim.
20.03.2012 - 15:13:06
00
Ozaj, obaja mate ten isty typ 1miestny chariot, viete mi zmerat velkost batozinoveho priestoru? (dlzkaxsirkaxvyska) Nikde to neviem na nete najst.

vyska x sirka x hlbka / 300x340x230 ale nieje to cisty kvader, takze rataj nieco +-
20.03.2012 - 18:42:07
00
ja_michalko :
vdaka za odpoved.
vyska x sirka x hlbka batozin.priestoru v zadu je u CX1 +/- 300x340x230
vyska x sirka x hlbka 6flasiek od vinei (inu teraz nemam) je 350x270x170
t.j. na sirku 340 tam dam 8flasiek.

Teda niezeby som ich tam chcel naozaj dat, ale mam teda predstavu aky velky priestor to je.
20.03.2012 - 21:27:24
00
mailer> Vdaka za info, maly sa uci 4nozkovat a za chvilu bude sediet. Takze tiez rozmyslam ci pouzit alebo nepouzit miminovnik a radsej pockat. Ale s vozikom sa da urcite jazdit aj mimo asfalt, vid rozne diskusie a aj info co mi kto pisal. Zalezi od toho kde a ako, vsak aj MTB teren sa da zvladnut na crosovom bicykli, ale pozitok je niekde inde.

Ale mas pravdu, na zaciatok sa tesim skor na kratke rodinne vylety za niecim alebo niekym na navstevu, 4h slapanie v kuse nehrozi, toho sa nebojim. Teraz sme boli v ZOO, maly este nema zaujem ale pacili sa mu velke zvierata, zebry a zirafy. Taka je aj nasa predstava, niekam sa odviezt, tam sa zabavit a vratit sa spat.

Ale na okolo mi naozaj vela ludi odporuca Rakusko, a kedze aj ja som tam parkrat bol, viem ake su tam super cesticky a pohoda. Takze asi tam. A k rodine na Moravu.

Ozaj croozer ma uz aj moj bratranec na Morave, pre mna je ale prilis siroky (a to sa pridanim odpruzenia jeho sirka este navysi),u mna by musel prejst cez 2je 80cm dvere a uzku chodbu 78cm, musim vsetko co ma viac cm zatial vynechat. Viem ze sa da rychlo zlozit a postavit, ale v mojom pripade mi to prakticke nepride.
20.03.2012 - 21:42:28
00
keyboard_arrow_up