4 mesiace som nepohol ani prstom takze tepy su vysoke a ani predtym som nikdy pravidelne nesportoval, nejazdil. az teraz som si povedal od marca ze uz budem pravidelne a tiez aj cez zimu aby som to nestratil.. krk alebo trapezy ma bolia a dost. je mozne ze mam zly posed lebo na mtb take problemy nemam. vysku mam 185 cm, ram je meridacky L taketo nieco http://kolo.cz/clanek/merida-road-903-2005
mam pocit ze som dost natiahnuty. vymenim predstavec 140 mm za kratsi?? centak asi nepomoze skusim kupit najkratsi??


Až sa jar spýta čo si robil v zime ...takže skôr ako posed začni riešiť cviky na posilnenie všetkého čo pri cyklistike chabne , teda to si mal robiť tie 4 mesiace ;)
18.03.2012 - 18:53:57
00
haha takto som si to aj ja predstavoval ale realita ma vyliecila , nejde to tak jednoducho ... :D

Zober dobrú tabletku a budeš neuveriteľne rýchly!

Druhá možnosť - počkaj si za Mikulášom na vhodné nákladné auto idúce smerom na Hrádok, najlepšia je obstarožná naložená Tatrovka, skoč do háku a toč. Tretia možnosť - kamarát na motorke, ten ti dokonca prispôsobí rýchlosť.
18.03.2012 - 19:17:05
00
najlepšia je obstarožná naložená Tatrovka, skoč do háku a toč.

Šak sa zadusí. :D
18.03.2012 - 19:21:11
00
jj niektore samochody maju napriek produkcii smradu stale emisnu nalepku , ale ano da sa to takto poriesit , zopar razy vyskusane ale do hradku je mierny kopcek nie je to idealne ale taky traktor s navesom by som bral , ma ten spravny "cuk"

2 joko : inak mam stale problem s vhodnou dlzkou kluk , dost sa pise o tom ze sa to berie podla vysky kolko meriam v cm tolko mam mat kluky v mm cize v mojom pripade 170 mm. teraz mam 175mm a klasiku a citim ze to nie je ono ...
18.03.2012 - 19:51:09
00
Už? Hodilo by sa iba. :-P



tak sa nam pochval ty
18.03.2012 - 19:58:30
00
no ako dobre natrenovat rychlost ? (blba otazka ,ze ?)


Dobra otazka, len som si nie isty, co ty rozumies pod pojmom rychlost. V cyklistickom treningu sa takto oznacuje schopnost pohybovat rychlo a efektivne nohami (co samotne este nemusi zarucovat aj vyssiu rychlost bicykla). Rychlostne schopnosti su dost zavisle na genetickych dispoziciach, ale je to trenovatelne (najma ta efektivita).
18.03.2012 - 21:26:39
00
no tak asi tu rychlost biku potom :), sila v nohach ba mala byt ale ten prenos sily na rychlost nejak pokulhava , skusim prehodit kluky za kratsie potom uvidim , proste sa mi netoci dobre do kruhu na horaku mam 170 kluky a toci sa mi pocitovo lepsie ako na cestaku kde mam 175 kluky :(
18.03.2012 - 21:42:02
00
tak sa nam pochval ty

Ja sa nemám čím chváliť, no v polovici marca nepíšem "už mám 1080 km". :-)

Janosik, čas, ktorý venuješ špekuláciám v tejto téme, využi na tréning. Viem, sever nie je juho-východ, ale keď sa chce, tak sa dá. Nájdi si seberovného alebo ideálne pre začiatok o niečo lepšieho parťáka a uvidíš, ako pôjde kondička rapídne nahor. A hlavne treba jazdiť (trénovať) to, v čom si slabý.
18.03.2012 - 21:57:42
00
[quote=""]no ja som dnes namontoval naslapne a siel prvy krat v zivote vyskusat aj s novymi tretrami... :) zdrbat som sa nastastie nezdrbal ale desne ma bolia svaly, nechapem, namontovane to mam podla odporucani. jedine co to asi moze byt tak ze je to uplne ine slapanie a aj ma bolia svaly hlavne z predu stehien, teda zvrchu ked sedim na bajku :), asi to tahanie aj smerom hore dalo zabrat :)). a dvak ze dako lahko sa mi s tym tahalo, take rychlosti si nepamatam ze by som tak lahko tocil tak som to asi mozno aj prehnal :D


Do pedalov sa nedupe,pretoze ti ako prve odydu kvadricepsy.Pedale sa smerom hore taktiez netahaju.
19.03.2012 - 10:15:24
00
janosik, trošku ma udivuje, že ty ako veterán, nemáš vyriešenú dĺžku kľúk. Dĺžky, ktoré uvádzaš máš naopak. Ak by si mal mať na cestnom napr. 175 mm dlhé, tak na horský sa zvyknú dávať o 5 mm dlhšie. Nie kratšie ako to máš ty. Možno ti pomôže prefotená tabuľka z knižočky Cyklistika. Edícia šport Ako začať z roku pána 1989. Viď foto...

Prílohy:

nakres.jpg
nakres.jpg 478.86 KiB thumb_up0thumb_down

tabulka.jpg
tabulka.jpg 441.48 KiB thumb_up0thumb_down

19.03.2012 - 10:29:07
00
=

Pedale sa smerom hore taktiez netahaju.


:) a si si isty?

http://www.kolopro.cz/Clanky.php?kat2=11&id=10

"Šlapání
Základem jízdy je správné šlapání, které má probíhat po kruhové dráze. Největší chybou je tzv. šlapání do čtverce. V takovém případě cyklista šlape trhaně, křečovitě a hlavně nevyužívá zpětného tahu nahoru, kdy zapojuje také lýtkové svaly. S touto chybou se setkávám na svých vyjížďkách velmi často."
19.03.2012 - 11:52:34
00
ked mám ťažší prevod ta ťahám pedále furt ..len si neviem predstaviť ťahať pedále pri vysokej kadencii +- 100
19.03.2012 - 12:05:58
00
Nemá sa ťahať, či tlačiť, ale krúžiť. A to platí aj pri vysokej kadencii. Treba si to postupne natrénovať. Okrem iného aj preto na začiatku sezóny sa má jazdiť prevažne ZDV a prevažne na rovine
/alebo na válcoch/. Viem, že poniektorí majú iný názor a sekajú od prvého výjazdu stojky, ale ak sa niekde "pučíš" hore kopcom asi sa ťažko budeš vedieť sústrediť na kruhové šľapanie.
19.03.2012 - 12:55:42
00
:) a si si isty?

http://www.kolopro.cz/Clanky.php?kat2=11&id=10

"Šlapání
Základem jízdy je správné šlapání, které má probíhat po kruhové dráze. Největší chybou je tzv. šlapání do čtverce. V takovém případě cyklista šlape trhaně, křečovitě a hlavně nevyužívá zpětného tahu nahoru, kdy zapojuje také lýtkové svaly. S touto chybou se setkávám na svých vyjížďkách velmi často."


Ano som si isty:)
Vlastne tahaj ako chces.Dupaj a tahaj.:)
Vycvakni jednu nohu z pedalu a rob ako pises a uvidis co to bude robit.Budes presne robit to co si pisal tocit do stvorca.
19.03.2012 - 14:01:22
00
Viem, že poniektorí majú iný názor a sekajú od prvého výjazdu stojky, ale ak sa niekde "pučíš" hore kopcom asi sa ťažko budeš vedieť sústrediť na kruhové šľapanie.


ja mam sice najazdenych iba 262km, ale vcera som tocil stojku kadenciou 94. takze teoria je jedna vec a prax druha.

...a potom to dopadne tak ze na prvych pretekoch ked mam najazdenych 1000km tak porazim 90% tych co maju navrtenych po rovine aj 5000...a to este len zacinaju reci ze som musel nieco prisypat :^)
19.03.2012 - 14:07:35
00
keyboard_arrow_up