Matus ale Ty si stary zavodak a tu sa poniektory ludia zaoberaju len teoriou a mozno ani netrenuju len pisu ako sa to ma robit.....
19.03.2012 - 14:12:54
00
tonito: hej hej, hlavne treba tlacit pedale iba dolu a druhu nohu mat pri tom ako mrtvu vahu aby to nohe v zabere slo trochu tazsie. presne pre to mame tretry aby sme tah hore nemuseli vyuzivat.

66peter: ked to raz clovek v nohach ma tak sa to nemusi ucit kazdu jar odznovu. aspon myslim...
19.03.2012 - 14:31:50
00
[quote=""]ja mam sice najazdenych iba 262km, ale vcera som tocil stojku kadenciou 94. takze teoria je jedna vec a prax druha.

Nepokladám sa teoretika. V čase keď si ty prišiel na svet, som jazdil mladších dorastencov ;), takže je predpoklad, že som si už niečo na biku odsedel.


Ale ak má niekto problém točiť ako sa má, neostáva mu iné, len sa to naučiť.
19.03.2012 - 14:45:59
00
peter, to nebola reakcia priamo na teba, ale dovolil som si citovat ( preto ani zvysok prispevku neber osobne )...len mi uz lezu krkom tie teorie ze na jar treba krutit do nekonecna frekvenciu a podobne. pritom kazdy jeden clovek co to mysli s cyklistikou vazne ma doma trenazer alebo valce a tam sa kruhove frekvencne slapanie moze ucit do blba celu zimu. popri tom moze zaradit beh, turistiku, bezky a ja neviem co vsetko a trenovat aerobnu vytrvalost. tak preto nechapem tym radam z kniziek ze teraz celu jar budu ludia jazdit frekvencne, namiesto toho aby uz davno jazdili nejake tie intervali...lebo ked pozriem do kalendara, tak o necele tri tyzdne su tu prve preteky :)

samozrejme tymto nikomu neberiem ze teraz jazdi ako jazdi, len naznacujem nech sa potom na pretekoch necuduju, ze sa na nejakom brdku zrychli a oni zostali za balikom a pritom maju natrenovane neskutocne kilometre.
19.03.2012 - 14:58:14
00
matt: súhlas
19.03.2012 - 15:00:24
00
Stax ale ved nikto netvrdil aby si nevyuzival hamstring cize zadne stehno pocas tocenia.Ale nie tahanim dohora.70% sa prave vykonava zadne stehno a lytko a ten zvysok kvadriceps.Proste tocit do kruhu.Ked Ti vyhovuje to co tocis tak toc a trenuj takto.
19.03.2012 - 15:22:38
00
70% sa prave vykonava zadne stehno a lytko

ok a ked pracuje zadne stehno a lytko a noha ide hore pedal tahas alebo tlacis?
19.03.2012 - 16:41:42
00
This...

Prílohy:

pedal.jpg
pedal.jpg 22.4 KiB thumb_up0thumb_down

19.03.2012 - 17:04:58
00
ok a ked pracuje zadne stehno a lytko a noha ide hore pedal tahas alebo tlacis?


Mam byt konkretny?Tak si to vyskusaj vycvaknut a uvidis.Ak nerozumies mojej reci tak to ma byt takto ako ked napriklad stupis do hov.a a chces si tu sracku dat dole a tak si topanku ocistis suchanim smerom do zadu ale nie smerom hore.Takze na pedale jedna noha tlaci do predu a druha do zadu a mal by pracovat aj kotnik.Nie ako pises Ty ze jedna noha tlaci smerom dole a druha hore!Snad si ma pochopil.Nechcel som to rozoberat ale ked ma nerozumies tak Ti tento priklad snad pomoze.Cize normalne kruhove slapanie.Ale ako vravim rob to tak ako robis ak Ti to vyhovuje.Mne je to jedno.Zdar
19.03.2012 - 21:23:57
00
cela odpoved je tu ako tocit
http://www.youtube.com/watch?v=P1j1j0ttVPU&feature=related
19.03.2012 - 21:57:07
00
Tak tak.Cize ako vravim nie len hore a dole....
19.03.2012 - 22:28:06
00
.Takze na pedale jedna noha tlaci do predu a druha do zadu a mal by pracovat aj kotnik.

moreeeee bavis ma!

aj furik tlacis dozadu? :rofl: alebo tahas?

vytah sa vola vytah lebo tlaci hore alebo taha hore?

tak a teraz si daj cuvajuci furik dokopy s vytahom ktory ide hore a povedz ci ich tlacia alebo tahaju :)

ked uz sme pri tom videu - lift up (7-11)- kuuurna co to tak moze znamenat?

pripadne preco sa 5-7 vola "pull back" a nie "push"?

anyway krasa indoorovej pripravy je aj celkom prijemna moznost tocenim len jednej nohy.

_______________________________________________________________________________________

staci slovickarenia - erikov obrazok je uplne jasny
19.03.2012 - 22:49:39
00
:))
20.03.2012 - 09:33:38
00
výťah aj fúrik sú nepresné prirovnania hraničiace so zvláštnou významovosťou názvu zariadenia. Roky nevravím že na bicykli ťahám, ale krúžim, aj keď - v mojom prípade to je skôr prianie, element,ktorý nemá výťah ani fúrik je ČLENOK",ten umožňuje pohyb po kruhovej dráhe.
20.03.2012 - 16:33:24
00
ach jaj tak este raz.
nejde o ten kruh ale o vztah pedal x kufor. 12-6 na videu smeruje sipocka +- dole (po drahe kruznice) vtedy kufor tlaci pedal pred sebou(po drahe kruznice v smere sily). 6-12 na videu smeruje sipocka +- hore (po drahe kruznice) a vtedy kufor taha pedal za sebou (po drahe kruznice v smere sily).

este inak - chcem vidiet ako niekto zacne kruzit bez SPD jednou nohou od 6 smerom do 12 - kedze na klasickych pedaloch sa da pedal len tlacit a nie tahat (kedze pedal ide v smere sily za nohou - je tahany)

http://www.slex.sk/index.asp
ťahať (nedok.) - silou posúvať za sebou, premiestňovať alebo ináč niečím pohybovať;
tlačiť (nedok.) - tlakom pôsobiť na niečo, tlakom posúvať
20.03.2012 - 17:18:37
00
keyboard_arrow_up