Prípadne už bude stačiť podplatiť menšie množstvo pajácov...
26.03.2012 - 12:55:56
00
V tomto prípade navrhujem, aby NR SR mala iba jedného poslanca. Mňa.:) Som nenáročný a s každým sa dohodnem. (To sú už však predvolebné sľuby.)
26.03.2012 - 13:08:09
00
jaj ,takze ked vo firme prepustia zamestnancov tak sa nic neusetri? preco ich potom prepustia? preco zivit 150 ked 100 spravi to iste? nie je to DOLEZITA vec iba jedna z tych dobrych,co prinesu aspon omrvinku popri inych "nezmysloch" co sa schvaluju ...
26.03.2012 - 15:27:29
00
Bavíme sa o cca jednej desaťtisícine (t.j. jednej stotine percenta) výdavkovej strany štátneho rozpočtu.

Tu multirádovo unikajú úplne iné peniaze a úplne inde. Treba odlišovať prkotiny od vecí podstatných. Tým nehovorím, že by poslancov nemohlo byť kľudne aj 100. Alebo 80. Ale tiež by sa z hľadiska štátneho rozpočtu nič neudialo, aj keby ich počet dokonca zvýšili na 200.

EDIT: Reagoval som na Jezusov príspevok, v ktorom úsporu vyčíslil na 2 000 000 €. Jezus si to asi rozmyslel a svoj príspevok medzitým vymazal (kým som ja svoj poslal).
26.03.2012 - 22:09:39
00
laco, tu vobec nejde o to, ake promile z rozpoctu to je. Ide proste o princip, ze to treba zoskrtat. A ak tvrdis, ze netreba, lebo sa viac penazi straca inde, tak to je pekne zvratena logika. To je totiz styl pristupu "ked mozu ini, mozem aj ja" a s tym rozumny clovek suhlasit nemoze...

A vymazal som moj povodny prispevok preto, aby som to vycislil presnejsie. Takze tu to je:

Mesacne naklady na jedneho poslanca:

- plat poslanca = cca 3330 € (s nahradami, priemer nahrad BA a mimoBA poslanca)
- prispevok na asistenta = cca 1520 €
- prispevok na kancelariu = cca 900 €
--------------------------------------
spolu mesacne cca 5750 €


Rocne naklady na poslancov:

150 poslancov = cca 10 350 000 €
100 poslancov = cca 6 900 000 €
--------------------------------------
rozdiel - 3 450 000 €

Cize rocna uspora pri znizeni zo 150 na 100 poslancov je cca 3 450 000 €. Slusne cislo na to, ze nikto ani nepostrehne, ze sa nieco zmenilo, vsak? Zopar skolam rocne sa za to mozu vymenit okna a opravit strechy (napriklad).

P.S. Boli sice nejake cachre so zakonom o mzde poslancov resp. ustavnych cinitelov, ale kedze sa zakon zrusil, tak by mali platit tieto vyssie uvedene cisla pokial som v obraze.
26.03.2012 - 22:23:41
00
jezus:pekne si to spocital,a tak to aj je...a ta predposledna veta,plne s nou suhlasim
dtto porusit vojenske misie=vegetarne,rozne vsakovake akoze vymyslanie uz vymysleneho nechcem vediet kolko armada mina nase prachy na hluposti
26.03.2012 - 22:42:29
00
Tým nehovorím, že by poslancov nemohlo byť kľudne aj 100. Alebo 80.


A ak tvrdis, ze netreba, lebo sa viac penazi straca inde, tak to je pekne zvratena logika.


Prečo tvrdíš, že som tvrdil, keď som netvrdil? :)

O tom rozlišovaní podstatného a marginálneho: Fico (predtým Dzurinda) ľuďom podhodí nejakú okrajovú populárnu (čítaj populistickú) tému a tí na to hneď skočia. Pritom im uniká podstata. A on si mädlí ruky, pretože pozornosť ľudu odpútal od toho, od čoho ju chcel odpútať. To je tá takzvaná Old Shatterhandova finta (tento názov pre podobné situácie vymyslel nebohý Julo Satinský).
26.03.2012 - 23:13:35
00
Ja som rozumel co si chcel naznacit tou Old Shatterhandovou metodou. :) Lenze to, ze je to menej podstatna tema predsa neznamena, ze automaticky to vsetkych zaslepi a nebudu sledovat co robi napr. s druhym pilierom alebo PPP projektami. Cize kludne nech zacina aj takymito pozitivnymi omrvinkami pozicanymi od inych - zle tym nikomu nespravi.


P.S. Ja pouzijem citaciu inej casti Tvojho prispevku ako odpoved na Tvoju otazku. ;)

Ale tiež by sa z hľadiska štátneho rozpočtu nič neudialo, aj keby ich počet dokonca zvýšili na 200.
26.03.2012 - 23:23:10
00
Však píšem, že "z hľadiska štátneho rozpočtu". Tým však nenegujem svoju predchádzajúcu vetu, ako sa to snažíš predostrieť. Treba chápať, že sa bavíme o ušetrení jednej až dvoch desaťtisícin výdavkov štátneho rozpočtu. Ja netvrdím,že netreba nejakú desaťtisícinu ušetriť. Ale, keby som bol v úlohe národohospodára, tak hľadám úspory najprv tam, kde sa dá ušetriť aspoň stotina. Skrátka, nestrácal by som čas prkotinami (z hľadiska rozpočtu) a zameral by som sa na kapitoly, kde sa dá niečo urobiť oveľa efektívnejšie.

Ja ťa chápem, Jezus a netvrdím, že nemáš pravdu. Chápem aj tvoju možno aj oprávnenú zlosť na poslancov. A presne s tou zlosťou počíta aj "Old Shatterhand" a používa svoju fintu.
26.03.2012 - 23:43:15
00
Aku zlost? Nemas pocit, ze sa teraz snazis Ty predostriet nieco, co som ja ani len nenaznacil? Nemozem za to, ze Ty to vnimas tak, ze Fico dokaze touto drobnostou zalepit oci vsetkym okrem Teba. Ty by si samozrejme robil politiku inak ako Fico, ja tiez, ale na to sa tu nehrajme. Ako som uz pisal - lepsie aspon nieco. Od Fica netreba ocakavat nic pozitivne, aspon potom nie je clovek prilis sklamany. Pri realnych ocakavaniach potom aj taketo drobnosti potesia. Takmer vsetky vyznamnejsie zmeny prispievajuce k zvyseniu "zisku" resp. znizeniu zadlzenia totiz budu v podani SMERu nesystemove a teda zle, cize jeden systemovy skrt, aj ked maly, je pozitivna vec.
27.03.2012 - 01:24:12
00
laco prekvapuješ ma ... nečítaš noviny? veď ujo fico ide aj po dalších úsporách ... ktoré vyčíslili na nejakých 600 mil eur ... proste zrušia rodičovské príspevky a príplatky nadpriemerne zarábajúcim ľuďom ... pričom to nadpriemerne čítaj doslovne .. ide o nadpriemer národného hodpodárstva ... vraj cca 40% tých čo maju na dávky nárok
27.03.2012 - 07:04:28
00
šak sociálne istoty = istota že sa stanete sociálny prípad..
27.03.2012 - 07:26:39
00
Samozrejme, ze znizenie poctu poslancom, je zanedbatelne cislo z hladiska statneho rozpoctu, ale treba sa na to pozerat, ako na sucast zostihlovania statneho aparatu. Nie ako samostatny krok, ale jeden z krokov a tento krok je absolutne logicky, dokonca aj ked do toho ide smer. Kazdy jeden zbytocny uradnik, co ich je hodne, je absolutne zanedbatelne cislo pre statny rozpocet.
A este druha vec , v dobe ked sa idu zvysovat dane a skrtat pridavky, je snad samozrejme, ze sa v prvom rade vyuzije kazda moznost ako usetril aj ked "iba" 3 mil. eur. Ale suhlasim, ze toto slovensko nespasi, stacilo by nespravit nejake to myto a ktovie ake PPP nas cakaju a vsetko by bolo mozno ok .
27.03.2012 - 09:23:50
00
Trocha odbocim. Je tak trocha v mode opisovat (presnejsie fantazirovat o nich) hrozy americkeho zivotneho stylu. Trocha iny pohlad. Netvrdim, ze to tak funguje v celej amerike ale bodaj by sme sa toho aspon obcas dozili aj u nas. http://markovicova.blog.sme.sk/c/271655/Zapisky-pedagoga-dokonale-neseriozny-pohlad-na-americku-skolu-9.html
27.03.2012 - 09:42:55
00
Pekný a poučný článok:
http://www.quadrilio.com/2012/02/28/zvol-si-svojho-zlodeja/
27.03.2012 - 17:08:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up