Nedavno som menil gufera na RS Domain 318 U-turn. Po zlozeni vidlice a naslednom otestovani sa vsetko zdalo v poriadku, az dovtedy kym som si nevsimol kvapku oleja na stelovani odskoku na pravej nohe :(
Najprv som si myslel ze zle tesni sronb a unika mazaci olej, tak som tam dal trochu zavitoveho lepidla. Olej prestal tiect ale ako nahle som zapruzil zase zacal kvapkat.
Takze mam podozrenie ze mi olej tecie zo stelovania odskoku, dakde som cital ze tam treba vymenit tesnenie 12x3,5 ale neviem presne kde...

Mate dakto s tym skusenosti? Tiekla vam Domaina, napiste mi.
14.03.2012 - 19:20:15
00
No mne sa dialo to isté ibaže mi asi netieklo až tak silno ako tebe a vyriešila to jednoduchá gumenná podložka pod šrubou, ale po šrubou myslím naozaj pod šrubou nie pod jej hlavičkou ale priamo pod nou som tu podložku zatlačil do tej diery pre šrubu a zašruboval lebo pod hlavičkou to nemá efekt ;) neviem či som to vysvetlil dosť zrozumitelne :) ked nie napis dam aj obrázok :)
14.03.2012 - 19:36:56
00
niekto tu uz mal podobny problem a neviem ci nemal prasknute vonkajsie nohy okolo odskoku, ale pevne verim, ze to nie je tvoj pripad.. a to tesnenie sa tiez riesilo
/aj by som to pohladal, ale este sa musim pripravit na zajtrasi mordor :lol:
14.03.2012 - 19:44:12
00
ja som sikula ten srob strhol tak som tam dal iny, kus tesnenia a svaty pokoj, nic zvlastne
14.03.2012 - 19:50:25
00
nohy prasknute nemam, ale neviem ci mi rozuniete...
na pravej nohe zo spodu je cervene koliesko (ktorym sa steluje odskok) da sa vytiahnut
ked sa vytiahne je pod nim srob na imbus (ten srob ma v sebe dieru) a z tej diery mi kvapka olej
vykvapkalo mi tak cca 5ml

majo 2 - rozumiem co pises ale ked tam dam tu gumu ako ty tak uz tam nedam to koliesko na regulovanie odskoku
takze by som povedal ze by to bolo take docasne riesenie
14.03.2012 - 20:29:28
00
ved ten srob co je prevrtany som urval tak som ho nahradil normalnym plnym + tesnenie .. odskok stelujem pracnejsie ale netecie nic :)
14.03.2012 - 20:42:33
00
to ako si urval :D si pretocil zavit, zlomil alebo co :D
inak vidlu mam klesnutu asi tak 0,5 cm takze ked je v klude, ze nesedim na biku je stlacena asi 0,5 cm da sa teda este povytiahnut
to je sposobene tym vytecenim olejom? Znizovanie zdvihu mi tiez tusim nefunguje (teda nikdy som ho nepouzival :D )
tak neviem ci fungovalo aj predtym ale to asi bude tiez sposobene tym unikom oleja z tlmiacej patrony
ten srob s tesnenim beriem ako docasne riesenie, skor by ma zaujimalo ci je rozmer tesnenia 12x3,5 spravny a ci to tesnenie v tlmiacej patrone uz dakto menil :)
14.03.2012 - 21:02:36
00
tiez som to mal ako docasne riesenie a docasne to tam fundziruje vyse roka :D
14.03.2012 - 21:38:00
00
Mal som teraz problem ohladom RS recon (zalozil som tu aj temu), mala zaseknuty lockout co som potom po rozobrati zistil, ze vlastne pretiekol olej z vnutrnych noh (motion control) dole kde je ten mazaci. Idem teraz kupit nove tesnenia a malo by to byt v pohode. Cize vlastne menim to naco sa pytas. Ten rozmer toho tesnenia som zmeral a nasiel na nete v dakom obchode. Ten pokles moze byt samozrejme sposobeny nedostatkom oleja.
15.03.2012 - 14:29:11
00
nasiel som takyto prispevok :

Zkontroluj jestli ti funguje stelovani komprese, tedy jetli je mozne vidlici „zamknout“ utazenim komprese na max. Pokud jo, tak ti asi jenom sakne mazaci olej.

Kdyby to neslo, tak rozdelanim prave nohy vyberes ven tlumeni a nadpodku prave hovy-v miste kde prochazi pistnice, vymenis o-krouzek 12×3,5mm.

mne znizenie zdvihu nefunguje, takze to bude asi moj problem
kde na nete si nasiel tie tesnenie ?
15.03.2012 - 16:44:52
00
Pan google nasiel daku predajnu tu v Ba. Dosiel som tam predavac zmeral povodne tesnenie a doniesol nove. Cize skus najst cez google daku predajnu u teba v okoli urcite tam nieco bude. Potom na tej piestnici vymen aj vonkajsie tesnenie. Toto co zhanas je vnutorne.
15.03.2012 - 19:34:07
00
tiez som to mal ako docasne riesenie a docasne to tam fundziruje vyse roka :D

to poznam :D kazde funkcne docasne riesenie je stale riesenie :lol:
majo 2 - rozumiem co pises ale ked tam dam tu gumu ako ty tak uz tam nedam to koliesko na regulovanie odskoku
takze by som povedal ze by to bolo take docasne riesenie

ved to nevadi ako casto asi stelujes odskok ja som ho steloval len 1x ked so mvidlu kupil a odvtedy som nim ani nepohol ;)
17.03.2012 - 12:08:08
00
Takze v piatok som si kupil o-kruzok 12x3,5 dnes som rozobral vidlicu vymenil tesnenie a je po probleme :)
Vytiahnete vnutorne nohy a rozsrobujete pravu nohu v ktorej je olej, ten vylejete.
Zospodu vytrca tlmiaca tyc ktoru zasuniete dovnutra, vtedy si vsimnete ze v diere zospodu nohy je vybranie a v nom uz spominany o-kruzok 12x3,5 vidlicu zlozite a mozete jazdit ;)
17.03.2012 - 19:03:33
00
Ahoj hoši, mne zatim Domain netecie, nevidno nikde že by slzilo, ale sa mi zda ze ju mam trosku meku, podla, aj pri mensich skokoch ide skoro uplne na doraz.
Takze ako ste pisali? ze to moze byt ze je vo vnutri nedostatok oleja?

Aky olej tam mozem dat.
22.03.2012 - 17:03:31
00
Ok ľudia, prihodím sem môj problém, z ktorého som už úplne zúfalý. Na mojej Domaine 302ke U-turn tečie a tečie olej z ľavej nohy. Skúsil som už asi všetko. Gumený o-krúžok 12*3,5mm. 2gumené krúžky. Ploché tesnenie. Origo tesnenie, ktoré bolo pod tou matkou, už je v tesniacom nebíčku. Ale proste stále to tečie. Nejaké nápady, návrhy by som uvítal
27.03.2012 - 20:51:37
00
keyboard_arrow_up