mnavak - bike sa jazdí, nie tlačí.
Pyramídu (vysielač) vyšlape (vytlačí) veľké množstvo bikerov. Mne ide o bikovanie po Zobori. Nielen Pyramída.
Prečo tlačíš lyžiarsku (inak zvanú Somársku) lúku? Na Troch duboch (dole pod lúkou) odboč vľavo na singel a tam si užiješ jazdy v sedle. Z lesa vylezieš na vrchu lúky. Resp. singel má aj odbočku vľavo. Tadiaľ zase obídeš vrchol Zobora severne a napojíš sa na cestu popod hrebeň.
Pozor na Troch duboch. Prvá odbočka vľavo (mala by am byť aj šípka) je spojnica so severnou hornou zvážnicou. Odbočka na singel je až za ňou, hneď ako vylezieš z lesa. Na tom mieste už lúka začína stúpať.


Naposledy upravil GaliPet dňa 28.03.2012 - 12:43:12, celkovo upravené 1 krát.

28.03.2012 - 12:19:45
00
Odbočku na singel som vyznačil.
Prikladám aj GPZ záznam. (je v RAR súbore skomprimovaný lebo ho inak nechce zobrať)

Prílohy:

Zachytiť-1.jpg
Zachytiť-1.jpg 229.86 KiB thumb_up0thumb_down

zobor_inak.rar [26.96 KiB]

28.03.2012 - 12:41:57
00
:y:
ale mnavak podla mna pise len o vyjazde na Zobor, nie na lyziarsku luku. Pochopil som to, ze vyjazdy na Zobor od L.luky a od S. pod Zoborom treba vytlacit a od Zibrice sa to da vyslapat. Od Zibrice som to este nesiel, ale od L.Luky a od sedla ano a treba to potlacit. Ja to tiez obchadzam, pre mna nema zmysel tlacit hore ak tam vyslovene nechcem ist. Radsej si zajazdim v sedle pokial vladzem. Zibricu tiez obchcadzam. Tam sa trepat mi pride vyslovene zbytocna strata casu a sil. To iste u mna plati pre V.Tribec (tam nie je ani pekny vyhlad).
28.03.2012 - 12:42:14
00
O Zobore a červenej turistickej vrcholovke sa toho tu už v minulosti dosť napísalo. Dobrá bikerská rada znie: NEJAZDIŤ! (výhľad od vysielača(Pyramídy) je skoro ten istý ako z vrcholu Zobora. Tam sa bicykel nesie hore aj dole. Vrcholovka je v mnohých miestach nezjazdná. Tieto časti sa dajú obísť z južnej strany a na turistikú vrchlovku napojiť na Troch chotároch. Odtiaľ po červenej až do sedla pod Žibricou.
Žibrica je nezjazdná. Dá sa však bikom dostať na chrbát Žibrice nad kameňolom. Odtiaľ je perfektný výhľad. Zo Žibrice (z vrcholu) žiaden.
28.03.2012 - 12:56:38
00
Nevies kam pokracuje ten singel, ak za Zoborom neprejdem na juznu stranu? Chodnik tam pokracuje klesanim... Podvecer som to uz nestihol prejst.
29.03.2012 - 08:49:22
00
Na obrázku hore je krížikom označená odbočka na singel. Singel sa po pár sto metroch (nad takou výhliadkov na Gýmeš..) rozchádza na dva smery. Ak ideš doprava, vylezieš na hornej časti Somárskej lúčky a môžeš pokračovať na smerom na Pyramídu. Ak ideš vľavo, (úžasný singel) obídeš vrchol Zobora severnou stranou a napojíš sa na na cyklistickú vrcholovku asi 1 km východne od Pyramídy. Tu máš možnosť pokračovať smerom na sedlo pod Žibricou alebo vpravo smerom na Pyramídu.
Momentálne je v závere singlu dosť balastu po ťažení dreva.
Však si stiahni hore GPS záznam a prezri si trasu (singel) napr. V Google Eart v 3D prevýšení.
29.03.2012 - 09:33:51
00
No a tu je to na obrázku aj znázornené. (severný singel)

Prílohy:

singel.jpg
singel.jpg 344.73 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2012 - 09:57:11
01
Asi som to nezrozumitelne napisal. Ten singel som vcera presiel od dolnej odbocky na Somarskej luke az po zaciatok vrcholovky 1km vychodne od vrchu Zobor (tam sa da napojit a pokracovat aj juznou stranou na vychod k trojchotaru). Ale presne ako si napisal, po tazbe dreva je v zavere kopa dreva a o kusok som presvihol pripojenie k zaciatku vrcholovky (len cca 40m odtial) a chodnik dalej pokracoval po severnej strane klesanim dalej, tzn. ako keby pokracoval po severnej strane od vrcholovky. Ale neviem, ci je to tak a kam ide...


Naposledy upravil mitocross dňa 29.03.2012 - 11:40:21, celkovo upravené 1 krát.

29.03.2012 - 10:52:20
01
lyziarsku netlacim ale vyslapem, radsej ju vsak obidem nie je nijako technicky zaujimava. pisal som len o poslednych par metroch smerom na zobor ked ides od lyziarskej. tie treba vytlacit. najradsej mam usek od zobora do sedla pod pyramidou, taky kratky ale technicky zjazdik mne sa velmi paci... kazdy sa na bikovanie pozera asi inak. ja sa nepotrebujem kondicne znicit na 50km trase, radsej si vyslapem pyramidu, odtial tusim po modrej okolo skaustkej chaty do sedla pod pyramidou, smer zobor (tam treba trocha potlacit ale nevadi mi to) a potom dole zo zobora trasou na ktoru ma clovek chut. potom tri duby, meskov vrch (pripadne od troch dubov cez zlab) a naspat na liecebny. mne to staci lebo si aj dobre zaslapem aj si pojazdim dolekopcom...
29.03.2012 - 11:26:27
00
odpoveď pre mitocrossa
Na jeseň tam ešte nič nebolo. Dnes sme išli singel za Zoborom smerom od Žibrice. Keď sme v jeho začiatku odhadzovali z chodníka prekážky po drevorubačoch, všmli sme si, že je tam nová odbočka smerom dole na Podhorany. Po 20-30 metroch sa stočí kolmo dole svahom a stráca sa v lístí. Teda nič pre nás bikerov.
Dnes sme išli nový singel. Keď zídeš z Meškovho vrchu klasika dole na chodník Liečebák - Drážovce, presne na tej spojnici je aj chodníček vedúci rovno dole. Končí nad Drážovcami. Je to inak perfektný technický zjazdík. (myslím tým pre XC-károv)
29.03.2012 - 17:24:24
00
dakujem, presne to som mal na mysli.
...takze ma to nemusi trapit
30.03.2012 - 00:05:59
00
Mňa to však trápi. Na mape mám od Trojchotára vedľajšiu cestu smerom na západ severnou stranou (k tomu chodníčku) vedľajšiu lesnú cestu. (mnohé však sú už zarastené)
Pôjdeme to preskúmať teda od Trojchotára. Možno niečo z toho bude. Ak áno, dám vedieť.

Keď sme sa nevedeli dostať nad Podhoranmi cez železnicu z jednej strany, skúsili a našli sme cestu z opačnej strany. (od Huntáka)
30.03.2012 - 08:52:01
00
Nevies kam pokracuje ten singel, ak za Zoborom neprejdem na juznu stranu? Chodnik tam pokracuje klesanim... Podvecer som to uz nestihol prejst.


Dnes sme to preskúmali.
Po 20-30 metroch po vrstevnici sa chodník stráca ale je vidieť, že kolmo nadol svahom sťahovali na jeseň drevo. (chodník je zrejme po drevorubačoch) Ak sa spustíš nadol (dá sa) po 20-30 metroch je smerom vpravo náznak cestičky. My sme sa na tú cestičku dostali tak, že sme odobočili ešte skôr. Na mapke je všeko zaznamenané. Cestička je roky nepoužívaná a je na nej veľa konárov, lístia ako aj pár padnutých stromov. Dostali sme sa po nej na červenú turistickú. Pokračovali sme po turistickej niekoľko sto metrov a dostali sa na Trojchotár.
Teda dá sa severnou stranou popod hrebeň dostať až na Trojchotár. Uvažujeme, že zorganizujeme brigádu a si singel spojazdníme. Momentálne je to síce priechodné ale nič moc.

Prílohy:

Komentár súboru: Mapa je orientovaná na JUH !!!
sev.singel.jpg
sev.singel.jpg 261.43 KiB thumb_up0thumb_down

03.04.2012 - 23:50:23
00
ta brigada nie je zly napad, dajte vediet potom ;)
04.04.2012 - 14:08:32
01
na tú brigádu sa pridám len treba dať dopredu vedieť bo mailom neako moc nefungujem kedže som stále za knihami alebo iných vzdelávacích materiáloch. ale rád spoznám mojich kolegov cyklistických a rád budem v kolektíve bo takto samotársky behať kade tade po okolí ma už omrzelo chcelo by to trošilinku terenu ved mám na to bike
20.04.2012 - 19:58:12
00
keyboard_arrow_up