Ja som celkom spokojný. Po slabých rokoch kvôli práci (vynechávané zimy = kondička na nulu :-( ) Ale teraz svižné jazdenie celú zimu a potom po cestách i keď mokrých malo niečo do seba. Teraz už sa snažím jazdiť rovinky a kopce na plný výkon niečo v štýle striedavá metóda (rozjazdenie potom časovka po rovine, vyjazdenie a potom zo štyri časovky do kopca, najskôr menej strmého a po pár týždňoch do najstrmších pre cesťák zjazdných), keďže intervaly by som sám neviem ako dokázal. Jazdenie na jar "turistiku" (kilometre v malej intenzite) by bolo pre mňa zahodiť celú jeseň a zimu do kelu.

Nemám už 20 keď som sa z roka na rok citeľne zlepšoval. Teraz sa stratenú kondičku spred storočia :-) len snažím dobehnúť. Ale stále je niekde v diaľavách :lol: Ale aj tak budem požiarnikom! :D
07.04.2012 - 13:59:53
00
Jarná príprava je v prdeli, ako ešte nikdy. :puke: Pobolieva koleno : raz pojazdím - potom týždeň pauza, to sa opakuje už 3 týždne. Žeriem artrostop rapid a mastím koleno. Budúci týždeň som objednaný na vyšetrenie...

tak ja mam tiez problem, uz dlhsie pozorujem ze po behu ma boli prave koleno a je take inaksie. a tento rok to je este horsie. pri behu je lave koleno uplne v poriadku, to prave koleno citim tlaky, citim ako sa mi zle ohyba, vystiera, citim ho take stiahnute, nepruzne, obmedzene. ked bezim kratko tak boli len pri behu, a ked beham dlhsie tak ma boli koleno aj pri chodzi, chodeni do schodov. koleno uz boli aj z bicykla. zajtra som chcel ist na bike ale tak asi nie.teraz ma boli od rana, vcera som bol na cestaku vytrvalostne 100 km a den predtym pomaly beh. cital som priznaky a najviac mi to vychadza na artrozu kolena, vraj moze zacat uz po 20 roku zivota :?:
zajdem doktorovi, dufam ze nebude robit problemy a posle ma na magneticku rezonanciu. vraj tam nechcu ludi poslielat. ja im dam ze za uplatok poslu vsade :punch:
07.04.2012 - 14:00:57
00
divo, na kolená bacha! Počas vysokej som skúšal behať cez zimu (telocvikár mal už obe kolená operované a aj tak ich blázon nešetril), ale našťastie mi kolená "iba" silno praskali aj pri chôdzi. Ozvena v celej kostre. Nie ako to typické ostré zaprašťanie pri náhlom drepe, ale duté tupé silné praskanie. Zľakol som sa a prestal som behať. Bolesti som nemal iba raz za mesiac ma pri pohybe akoby náhodne zabolelo s krátkodobou slabosťou v nohe (takmer samovoľné podlomenie nohy pri chôdzi). Po pár mesiacoch praskanie zmizlo. Odvtedy sa už len bicyklujem aj v mrazoch = oblečenie a hroty boli nutnosťou. Prípadne trochu plaváreň. Behám už iba vtedy, keď ide o život. Aj na autobus si rozmyslím, či bežať alebo nie :-) Odvtedy kolená nijako neprotestujú.
07.04.2012 - 14:08:09
00
Však tu je to samí invalid! Tiež ma občas pobolievalo pravé koleno. Ale stačilo sa pohrať s posedom. Možno by sa poniektorí čudovali, koľko spraví pár milimetrov hore-dole alebo sklon sedla, nebodaj nastavenie kufrov. Fyzická bolesť je pominuteľná.
07.04.2012 - 14:10:49
00
skor ci neskor pridu na kazdeho nejake problemy, a je jedni ci sportuje abo nie...
07.04.2012 - 14:12:46
00
na bicykli nemam problemy s kolenom, ani raz ma koleno nebolelo z bicykla a to rad jazdim kopce na vysoke tepy. je to problem pri behu. dva dni dozadu som behal 60 minut (priemer 140 tepov) a koniec, cely den ma koleno bolelo, aj vcera este ale mal som potrebu jazdit tak som siel pomalicky 100 km (140 tepov) co tomu isto nepomohlo. teraz boli koleno ked chodim. kolko dni si mam dat pauzu? ked prestane boliet mozem ist znovu na bicykel? cital som ze pri artroze bicykel nevadi, je to taky pobyb ktory nevadi, problem je pri behu a mne to tak vychadza. ci beham 20 minut alebo hodinu je jedno, koleno je take inaksie ako som popisal priznaky. tazko budem spekulovat co s tym moze byt, zajdem doktorovi. len bojim sa jednej veci, ze ma doktori odbiju,lebo tak to na slovenku chodi.. riesia sa iba akutne stavy, na prevenciu, vykonanie testov napr. magneticka rezonancia nato sa kasle. uz vidim toho naseho debila ortopeda co povie, da mi fastum gel a povie aby som nebehal ked ma boli koleno, ale to nie je riesenie :punch:
07.04.2012 - 14:34:50
00
to divo:
pravdepodobne behas po asfalte? podla toho co si pisal uz davnejsie mozes mat koleno pretazene, moze sa jednat o tzv. bezecke koleno. Pauzu od behu by som dala urcite, priapdne zajdi k ortopedovi,ak do dvoch tyzdnov nenastane zlepsenie
http://erun.hnonline.sk/clanky/trening/2012/02/03/vybabrite-s-chondromalaciou
07.04.2012 - 15:14:17
00
koho bolia kolena nech bicykluje ... beh ich ničí niekolko násobne viac
ja som nikdy v živote nebehal a preto ma asi nebolia
07.04.2012 - 15:18:39
00
pri chodzi ma to neboli, tak mam vzdy pocit ze koleno sa uz -uz zotavilo.Nebeham.Pri slapani sa bolest ale po par km vystupnuje okolo uponov jablcka a je to ciste trapenie . Po dojazde este koleno pobolieva nejaky cas aj pri chodeni ...
07.04.2012 - 18:21:36
00
Problém s kolenami by som nezjednodušoval, je tam určite viac možností, čo je vlastne problém. A vôbec to nemusí byť len behanie po asfalte. Aj terén môže byť pre nebežca (prispôsobené svaly a väzivá) problém (mnohokrát väčší ako asfalt). Aj obuv, aj príprava na beh, napr. warm-up, strečing a pod. (myslím si, že oveľa dôležitejšia ako na bicykli). Ja som tiež bývalý bežec s problémom s kolenami a riešim to aj bicyklovaním. Po behaní mi bicykel robí vyložene dobre a takto to striedam. Bežní ortopédi to väčšinou neriešia (povedia nebehať), nie sú orientovaní na športové problémy. Treba nájsť lekára, ktorý sa zaoberá športovcami, mne dokonca pomohla rehabilitačná lekárka, keď ma už ortopéd posielal na operáciu.
PS: Nemyslím si, že niekoľkonásobne viac, ale ináč a treba na to myslieť dopredu (napr. rozvoj svalov tzv. telesného jadra a chodidla, ktoré sú zodpovedné za rovnováhu), potom sa s tým pri behu dá veľa spraviť a tie problémy nie sú až také závažné.
07.04.2012 - 18:21:36
00
Tu je niečo zaujímavé o kolenách na biku http://www.nakole.cz/clanky/643-jak-se-zbavit-bolesti-kolen.html
08.04.2012 - 09:51:49
00
dnes som dako skapal, nechapem sice preco lebo jest som jedol, zima mi nebola, vyspaty som bol, vietor nefukal az taky, takze gabcikovo a nazad mala byt pohodka. ale potych 106km si skoro necitim stehna. ked to porovnam s minule co som mal 103 a fukal vacsi vietor tak vtedy to bolo ok, teraz som rad ze som rad, este aj krk ma boli, prsty na rukach, ruky, oci... vsetko

ze co mi nesadlo kua, jedine co ma napada ze som za cely cas vypil len nejak 6 deci vody ale zas bolo o 10 stupnov menej nez minule a skoro som sa nepotil. predtym sme pili kazdu chvilu daco, pivo, vinea voda atd.

zeby to bola nejaka dehydratacia? bolo mi dost blbo ked som domov dosiel, ani dychat som poriadne nevedel
09.04.2012 - 21:32:08
00
to sem ani nepíš že si vypil za deň 0,6l vody :fubar:
09.04.2012 - 21:39:51
00
Prečo by nemal písať? Pri takej teplote a pohodovom tempe? Nič mimoriadne. Nemá zmysel sa nalievať litrami vody. Telo potrebuje aj trošku tréning v šetrení vody. Na pretekoch nech sa zaleje a ciká každých 5 km :-)
09.04.2012 - 21:42:43
00
ne za den, ale za 4h co som bol na bajku, to co som pil rano a teraz vecer to neratam. len cisto na bajku, vyrazil som s 2x 0.5L a cca za 4h slapania padlo 6 deci, mozno 7, nemeral som to presne :)
09.04.2012 - 21:45:26
00
keyboard_arrow_up