cize na kamzik napr :D, ale ne skor by som povedal ze je jedno ci ides po rovine alebo do kopca len si ustraz rovnaku kadenciu a vykon ako po rovine. a ak to cca tym vykonom neutiahnes tak sa este vrat na rovinu :), ci? blbost vravim? aspon ja som to tak riesil, na rychlosti mi nezalezalo ale slapal som si svojim tempom a silou a bolo jedno ci rovina ci kopec
11.04.2012 - 12:02:43
00
janosik: ked sa ti Stiavnicke kopce zdaju male tak potom dovi dopo
capulo:takisto slapem,preto este nemam kupeny ani tachac,staci pulzometer
11.04.2012 - 12:37:06
00
divo niekedy ozaj neviem, či chceš jazdiť REKREAČNE alebo naplno, keď sa stále pýtaš na to ako trénovať. Rekreačný jazdec sa len vozí a vozí, kam ho napadne pohľad do mapy a na čo má chuť. Tréning má na saláme a pýta sa akurát, čo komu vyhovuje tlačiť a liať do hlavy počas výjazdu. A nie rýchlosť, pulz a pod. Takže som z teba zmätený, čo vlastne ten chlap chce? :wasntme:


ved som pisal ze podla tepu, rychlosti a kadencie nejazdim. mam to len preto aby som sa nenudil ked jadim sam na bicykli. neviem si predstavit co by som robil cele 4 hodiny na bicykli sam, keby sem tam nesledujem tachometer.. jazdim rekreacne ale to neznamena ze nechcem dodrziavat nejake pravidla trenovania. velmi rad slapem kopce, chcem lietat ako Contador :) tento rok idem aspon 4 casovky do kopca tak musim makat, prva je v juni tak mam co robit..

teraz jazdim na tep 140, na kadenciu 95... takze nie je pravda ze podla toho nejazdim. v kopci to nesledujem, lebo je mi to na dve veci.. v kopci najlahsi prevod. kadencia pada miestami 58 otacok, a tep 185 uderov.. takze v kopci to nesledujem. za tyzden menim kluky na compact to aby som zvysil kadenciu v kopcoch
11.04.2012 - 14:59:05
00
chcem sa opýtať ,ako riešite doplnanie energie počas treningu? alebo idete 4hodiny bez jedla alebo energického nápoja ?
11.04.2012 - 15:46:49
00
ja mam dve 750ml fľašky... v jednej mam energetický nápoj a v druhej mam čistú vodu....každú hod a pol zjem jednu tyčinku alebo banán...
11.04.2012 - 15:55:38
00
tak dnes namiesto obeda som sa dal vysetrit :rofl:

a v podstate vseko co merali mam nad 100%, este aj tlak a kg :lol:

max tep som dosiahol 189 na zatazi 310W a pri tlaku 205/80 :), co mi cca +- vyslo ako som aj vyratal predtym. aerobny prah 132 a anaerobny 165, akurat ze nad 170 mi velmi neodprucaju koli vysokemu tlaku

ze vraj musim schudnut, to aj viem :) ale ked som jej povedal ze od noveho roku som zhodil uz skoro 10kg tak ze to je dobre a len tak dalej :D
11.04.2012 - 17:35:35
00
dik federer za odpoveď a ešte niekto poradí ako kompenzovať stratu energie ?používate niekto iontové nápoje ? dáva si niekto po treningu proteinový nápoj ,alebo jedlo z vedším množstvom bielkovin ?
11.04.2012 - 17:47:58
00
Ja tiež vozím na dlhšie výjazdy 2flaše 0,75l a 1l v oboch ionťak občas doplnim vodou. Na jedenie klasika 2-3tyčinky.
11.04.2012 - 19:19:21
00
chcem sa opýtať ,ako riešite doplnanie energie počas treningu? alebo idete 4hodiny bez jedla alebo energického nápoja ?

4 hodiny bez jedla a energetaku? srandista
11.04.2012 - 19:29:23
00
conopus ak nemáš čo povedať tak neotravuj ...čo tu čítam tak sa len navázaš do kazdeho a rady ziadne ...
11.04.2012 - 19:40:17
00
Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje. Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Mnohdy je ale teorie úzce spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč...

... a takto mi pripadá väčšina tejto témy. No a k veci: progres príde až po čase (čítaj po rokoch).

divo, čo sa týka ťažkých prevodov, odporúčam zohnať si prevodníky s konkrétnym počtom zubov (ak ti kompakt nebude stačiť). Už by si mohol vedieť, aké by ti sedeli. Jazdím síce na horskom, ale 44-zubová píla mi je priťažká, preto vozím 40-ku. Napr. Gebhardt alebo Specialites TA z Werk-u.
11.04.2012 - 20:37:40
00
conopus ak nemáš čo povedať tak neotravuj ...čo tu čítam tak sa len navázaš do kazdeho a rady ziadne ...

pisalo sa tu o tom mnoho stran....precitaj si moje prispevky co uzivam ja a pochopis,skus pouzit hladanie,len sa mi zda pritiahnute za vlasy ze sa niekto pyta ci pri 4 hodinovom jazdeni niekto nieco pije a je


Naposledy upravil canopus dňa 11.04.2012 - 20:47:13, celkovo upravené 1 krát.

11.04.2012 - 20:44:14
00
capulo, neuviedol si krvný tlak v kľude. Pri záťaži si mal v pohode. Skôr som čakal vyšší a aj watty (tie sú ale dané výkonnosťou). Preto odporúčanie nemakať nad 170 úderov za min. visí vo vzduchu... :-) Športovaním srdce zosilnie a krvný tlak v kľude klesne/upraví sa a klesne pulz, lebo pracuje účinnejšie. Tak už len prestaň fajčiť a je to OK. :D ;)

Miruso 4 hodiny bez jedla by sa dalo ak už máš dosť najazdené (pár rokov aspoň po 15 tisíckach ročne). Telo si tréningom aj vytvára väčšie zásoby "paliva". Ak sa tesne pred tréningom naješ (u mňa klasika) a piješ ionťák nie čistú vodu, tak sa 4 hodiny bez jedla dajú prejsť, ale neriskoval by som to. Viem, že 3 hodiny sú pre mňa v pohode, ale 4 by som bez banánu či dákej tyčinky vo vrecku nešiel. Dostať takto hlaďák po pár rokoch jazdenia je chyba začiatočníka = hanba sa s tým pochváliť :-)
11.04.2012 - 20:45:47
00
dik federer za odpoveď a ešte niekto poradí ako kompenzovať stratu energie ?používate niekto iontové nápoje ? dáva si niekto po treningu proteinový nápoj ,alebo jedlo z vedším množstvom bielkovin ?



ja si davam protak po vyjazde a este BCAA... dost rychlo stracam vahu , tak aby som nestracal svalovu hmotu...
11.04.2012 - 21:01:12
00
no nemám skoro nič najazdené na cestáku a na MTB som bikoval dvojfázovo takže som sa najedol medzi tréningmi teraz robievam 2-2,5 hodinové tréningy a dá sa dojsť bez jedla ale cítim že by niečo.pomohlo ... zaujíma ma ten prísun energie aj z hľadiska že chcem schudnúť 20 kg.
11.04.2012 - 21:09:05
00
keyboard_arrow_up