Som bol vcera pozriet aj na stary dobry Kamenak. Ani ten neukradli. :)

Bol si si zaspomínať na staré časy? Som tam nebol pozrieť zopár rokov.Jazdí tade ešte niekto?
12.04.2012 - 21:04:30
00
Tak tak, stare casy. :) Par ludi tadial este jazdi, ale ziadne davy. Nastastie.
12.04.2012 - 21:13:10
00
Si ma inšpiroval,najbližšie keď budem na Kamzíku si to zídem,snáď na "smetisku" nehodím držku.
12.04.2012 - 21:22:15
00
Smetisko sa este relativne da, Uvoz je horsi podla mna. Same odkryte korene.
12.04.2012 - 21:41:28
00
Jazdili sme to na "horších" mašinách a dalo sa.Korene ako spestrenie môže byť.Tešenie.
12.04.2012 - 21:45:11
00
Jezus, pekná fotka.. a kameňáčik je pre mňa asi top lokalita v BA na dolekopcové jazdenie, mám to tam rád :l:
12.04.2012 - 21:45:22
00
Pred časom som v tejto, aj v téme Cyklotrasy na D.Kobyle, spolu s Lacom F. rozoberal cyklotrasy v MK a ich okolí. Odpovedal na moje otázky ohľadom nejakých možných tipov.
Nedávno som si pozrel koncept Územného plánu regiónu – BSK, kde sú niektoré tu spomínané trasy zaznačené.

Adresa http://www.region-bsk.sk/koncept.aspx a mapa Verejné dopravné vybavenie - variant 1

Čo sa teda týka MK a okolia, všimol som si tieto postrehy, tj trasy, ktoré zatiaľ nie sú vyznačené ako Cyklotrasy:

1, Cyklotrasa Lamač-Devínska-cyklomost (cez to stavenisko Bory)

2, Vyznačenie trasy MA-Jablonové cez VO Záhorie, s pokračovaním hore na žltú značku-k VN Lozorno a po rozbitej asfaltke hore k Červenému domčeku, ďalej na Oboru

3, Veľké Leváre-cez VO Záhorie-Vývrat

4, Modra-Dubová-Častá-Doľany, tam to vypadá na úseky mimo hlavnej cesty, asi cez vinohrady. Nemalo by sa pokračovať až do Orešian?

5, Rača-Svätý Jur-Grinava-Kotlíky-Limbach, tak podobne krajom vinohradov

6, Najzaujímavejší bod nakoniec. Vyznačenie veľkej časti červenej TZT z BA až po Červenú horu pod Veterlínom. S obchvatom Čmeľku, Čertovho kopca a Skalnatej, zo Skalky na Uhliská po modrej, popod Klokoč.

Ak som sa v niečom pomýlil, nech ma niekto opraví.

Čo som chcel povedať týmto príspevkom? Neviem, týka sa to témy MK, možno to niekoho zaujme.
13.04.2012 - 14:28:29
00
Mna napriklad zaujima trasa 3, vukie isiel si uz cez ten VO ? V lete chodim do Velkych Levar pravidelne, ale zatial iba po ceste, prijal by som preto variant mimo hlavnej cesty, ten VO je volne pristupny ?
13.04.2012 - 14:36:07
00
patooo: trasu na ktorú sa pýtaš, som zatiaľ v celku nešiel. V Levároch som ešte nebol.
Ale zvyšnú časť smerom na Vývrat áno. Sú tam dobré lesné cesty, mnohé asfaltové. Od júna, či júla to bude prístupné aj oficiálne. Bez problémov by som tadiaľ išiel.
Mne sa osvedčila trasa Studienka-Plavecké Podhradie alebo Mikuláš. Z MA je to najrýchlejšie ako sa dostať k MK a ísť čo najviac mimo cesty. Do Studienky ide lepšia kvalitnejšia cesta ako do Rohožníka.
13.04.2012 - 14:41:52
00
tu cast od hlavnej cesty Pernek - Rohoznik smerom do MK poznam relativne dobre, no nikdy ma nenapadlo prejst krizom cez VO, skusim prejst niekedy v lete a podam hlasenie, vdaka za tip.
13.04.2012 - 14:43:36
00
patoo:
ten variant bude pristupny od 1. jula, ak nova vlada nezmeni zakon... Ta cesta Malacky - Jablonove je super asfaltka, dokonca s jednym fajnovym brodom cez potok...:) isiel som tadial s vojakmi, takze tie cesty mam zmapovane.
vukie:
hej ta cesta Studienka - Plavecke Podhradie je tiez dobra, rad chodim tadial i ja... Je to prijemna skratka smer Karpaty, i ja sa ceste MA - Rohoznik vyhybam, kolko sa len da...
cesta Velke Levare - Vyvrat je dobra tiez, cast je slusna asfaltka, druha cast velmi dobra lesna cesta, len pri letisku Kuchyna, treba s vojakmi doriesit prechod cez oplotenie. Navrh zo strany vojakov uz mam, len to potrebujem dotiahnut s nimi. Musim pockat az si rozdelia ti novi fleky...:)
13.04.2012 - 15:55:58
00
vukie: To Malacky- Jablonove, na mape som nasiel nejaku Jablonovsku cestu, to je ono ? V zivote som tadial nesiel, doteraz som nevedel ze z Jablonoveho sa da dostat do MA, vyzera to velezaujimavo... este keby sa tak dalo dostat zo Zohoru do Lozorna nejakou inou cestou ako je hlavna... Alebo sa da?
13.04.2012 - 23:15:18
00
vukie: To Malacky- Jablonove, na mape som nasiel nejaku Jablonovsku cestu, to je ono ? V zivote som tadial nesiel, doteraz som nevedel ze z Jablonoveho sa da dostat do MA, vyzera to velezaujimavo... este keby sa tak dalo dostat zo Zohoru do Lozorna nejakou inou cestou ako je hlavna... Alebo sa da?
No takto, ono je to stále vo VO Záhorie, kde je povolený vstup len na povolenie. Cyklotrasa tam bude (info od Laca F.), ale až po tom 1.7. kedy bude vstup do určitých častí VO možný bez povolenia (až teraz som si uvedomil čo Laco píše, že tí noví to môžu ešte zmeniť...). Čiže teraz to nebrať ako návod na výjazd, len konštatovanie stavu...
Áno, tá Jablonovská cesta je tá čo bude vyznačená. Je tu na fóre pár ľudí aj z Malaciek, tí tadiaľ jazdia pravidelne, ja to mám od ruky, bol som tam len dva krát.

K druhej časti: zo Zohoru do Lozorna sa dá dostať mimo hlavnej cesty. viď príspevok post503595.html#p503595 ide sa po chodníku okolo železnice a následne sa zabočí doprava (na ďalšej strane je pridaná aj mapa s trasou). Prejde sa cez cestu k priemyselnému závodu a potom už podľa toho kam chceš ísť, buď priamo do Lozorna alebo pokračovať po poľnej ceste smer Jablonové, Pernek, Kuchyňa a Rohožník.
Chodníkom a poľnou cestou sa dá rovnako pohodlne a bezpečne zo Zohoru dostať aj do Plaveckého Štvrtku a Lábu.

PS: ten zmenený názov témy je vtip alebo ironický výšplech?
14.04.2012 - 00:12:00
00
http://www.topky.sk/cl/100370/1306932/Samovrazda-na-Kolibe--Mlady-Bratislavcan-to-nezvladol-a-obesil-sa-
14.04.2012 - 00:19:14
00
Mna napriklad zaujima trasa 3, vukie isiel si uz cez ten VO ? V lete chodim do Velkych Levar pravidelne, ale zatial iba po ceste, prijal by som preto variant mimo hlavnej cesty, ten VO je volne pristupny ?


Vývrat- V.Leváre http://www.cykloserver.cz/f/5056079644/

z tejto trasy sa dá pred križovatkou z cestou Ma - Rohožník zatočiť doľava a po lesných cestách dostať až do Malaciek...
14.04.2012 - 00:30:16
00
keyboard_arrow_up