hehe no neviem ale prostata je za kostou takze jedine prekrvenie by mohlo byt slabsie , skor myslis asi hradzu (taka makka hovadina od prdele po pendolino :D ) a nato ja prave pouzivam sedlo doslova rozseknute napoly :)

mna to vlastne boli vsade ale hej ako pises, je to miesto hradza. ale boli aj samotna prdel. to sedlo ma uz 6 rokov a je uz nejak divne poprehybane. jedna strana je uz nizsie, najvyssi cas zahodit a kupit nove. dost ludi si chvali specialized toupe. tak ho skusim ale ktoru verziu? na stranke je Toupe comp, expert, plus, plus comp, plus expert, pro.
myslim ze s cenou klesa hmotnost a stupa tvrdost. gel pisu len pri modeli comp ktory je najlacnejsi.
drahsi model pro pisu.. Velmi lehká EVA výstelka pro pohodlí a výkon při dlouhých jízdách

najlacnejsi model comp pisu.. Gelová výstelka přidaná k lehké PU pěně pro vyšší komfort při dlouhé jízdě

tak teraz neviem, ved mi ide o pohodlie, o vahu mi vobec nejde tak nepotrebujem brat najdrahsi model len preto ze ma najmensiu hmotnost.
a bude sranda ked mi nove sedlo nesadne, potom ho dat na inzerat vsak :?:
teraz mam podobne tomuto http://www.merida.sk/prodej/Sedlo-IKE-Race
26.03.2012 - 12:15:41
00
Najdi si nejaky cykloobchod co predava specialized sedla - mali by ti odmerat sirku sedacich kosti a potom odporucit sirku (spesl vyraba sedla 130mm, 143mm a 155mm, vacsine ludi padne ta 143ka). Takisto by tam mali mat testovacie modely ktore si mozes vyskusat na par dni a uvidis.
Ja som vdaka tomu zistil ze mi tupecko uplne krasne sadne, aj ked nakoniec som kupil San Marco SKN ktore stoji 25e a ma skoro taky isty tvar/tvrdost ako Toupe (pohodlie rovnake) :)

Inak co sa tyka roznych modelov nejaky poznatelny rozdiel by mal byt len medzi tou gel verziou a inymi - tie ostatne by sa mali lisit vahou, castami z karbonu, lyzinami z titanu atd. (cize pre normal cloveka nie az tak podstatne veci). Skus potom pohladat nemecky ebay, nove sedla sa tam daju kupit aj za 60-70e :) Gel verziu som neskusal ale podla reakcii na forach ju moc ludi nechvalilo, klasicka tvrdsia verzia mala vacsi uspech.
26.03.2012 - 15:36:45
00
napriklad na horaku mam bazarove specialized s dierou a zvladal som aj 6h jazdy terenom , len bacha ak mas uz pohodlne sedlo uz netreba taku pohodlnu cyklovlozku v gatiach lebo minule som experimentoval s hrubsou a maksou vlozkou na tvrde sedlo a skoncilo to este horsie jak kebyze som mal povodny vohoz (tensia vlozka) lebo potom ta diera v sedle akoby zanikne ....
26.03.2012 - 18:07:52
00
To ten gel az tak upadne, ked na sedle dlho sedis?Ja som si myslel, ze nie. Kupil som si Toupe 130mm/Ti a neviem si na neho zvyknut. Chcem prejst na Romin Comp Gel, tak neviem ci spravim dobre.
26.03.2012 - 20:32:20
00
ferenc už máš San Marco Concor? Mne pasuje celkom fajn. Odkedy som ho asi pred 15 timi rokmi náhodou kúpil, ostal som pri ňom, len v rôznych verziách (aj na cestnom aj horskom). Má sedlový tvar = nieje rovné. Na rovnom by som sedel iba na jednom bode = AU! Rovné som mal na prvom horskom. Išlo do preč, hneď ako som našetril peniažky.
26.03.2012 - 23:44:33
00
Ja som mal Toupe a zmenil som ho za Romin - absolútna spokojnosť.
S Toupe mi tŕpli prsty na nohách, riť ale až tak nebolela. S Rominom v pohode.
Dali mi testovacie, s ním som pojazdil pár sto km.
27.03.2012 - 07:51:15
00
ja som mal aj romin ale nejak som sa z neho suchal stale dopredu, ma viac dvihnuty zadok ako toupe ...
holt kazdy ma iny zadok :)
27.03.2012 - 09:36:23
00
čaute :) chcel by som sa opýtať či je na slovensku dovozca TRX. jedná sa o toto sedlo: http://www.acstar.cz/sedlo-trx-112-ean0606112CE2-skup0606.php Má ho otec na biku a dobre sa mi na nom sedí, je pohodlné a cena je tiež super. hladal som skoro všade ale nikde som nič nenašiel, žiadny SK obchod.. poradíte mi podobné sedlo za podobnú cenu? ďakujem.. :)
01.04.2012 - 10:19:54
00
ferenc už máš San Marco Concor? Mne pasuje celkom fajn. Odkedy som ho asi pred 15 timi rokmi náhodou kúpil, ostal som pri ňom, len v rôznych verziách (aj na cestnom aj horskom). Má sedlový tvar = nieje rovné. Na rovnom by som sedel iba na jednom bode = AU! Rovné som mal na prvom horskom. Išlo do preč, hneď ako som našetril peniažky.


cauko, jasne, celu zimu som odjazdil na SSM concor na cyklokrosaku a teraz vazne zvazujem ze ho budem jazdit aj na cestaku. moja sezona bude tento rok obmedzena (narodilo sa nam bejby), dam podla mna tak do trojky tak to nebudem silit s nejakymi brutalne sialenymi odlahcenymi sedlami.. nema to ziaden vyznam, pri tomto objeme si dam vyssie rajdy, nahodim concora a budem si uzivat..

pre mna je ssm concor zatial najpohodlnejsie a najlepsie sedlo co som kedy jazdil. kto nechce honit gramy nech porozmysla nad touto volbou, fakt neolutuje.
a ten kto chce honit gramy nech sa pred kazdou jazdou najprv poriadne vyserie :D
03.04.2012 - 16:16:22
00
stale neviem ake sedlo vybrat, zatial som prehodil z MTB selle italia q-bik ktore stoji 15 EUR a poviem vam ze je to o dost lepsie nez som mal na cestaku, na ktore som sa stazoval..
uz vydrzim sediet 4 hodiny ale stale to nie je ono, to sedlo je asi siroke lebo mi zavadzia medzi stehnami. toupe skusat nebudem, lebo viac ako 80 EUR za sedlo nevysolim. gramy vobec neriesim, moze vazit aj 500 g, musi byt pohodlne a do 80 €
10.04.2012 - 16:07:56
00
Divo,navstiv seriozneho predajcu cyklokomponentov,u neho si sadnes na taku gelovu podlozku,zmeraju ti vzdialenost medzi tymi dvomi kostickami na zadku,a hned budes vidiet,ake ti treba.....teda sirku sedla budes vediet,ake mas zhanat.Aspon mne to pred niekolkymi rokmi pomohlo.
10.04.2012 - 17:13:38
00
Po dlhsom case opat investujem do noveho sedla - http://velosprint.sk/shop/c.599_507_774/sedlo-specialized-romin-pro-saddle-blk-12.p.26955
Ak mate nejake skusenosti, pochvalte sa.Predtym som mal SLR karbon, ale na dlhsie trasy to bola muka - tlacilo presne v miestach kde nemalo.Takze bude to cca o 30-40 g viac, ale ocakavam aj velky narast komfortu.
14.04.2012 - 08:57:41
00
Toto je už obohratá pesnička : čo bude dobré mne, nemusí sadnúť tebe. Ak chceš spešl, vyskúšaj pár dni testovaciu verziu a potom sa rozhodni. Ja som takto kúpil toupé, zmerali mi predtým vhodnú šírku pozadia, tuším 143 mm.
14.04.2012 - 11:57:30
00
Jednoznacne Fizik
14.04.2012 - 20:37:36
00
Marp: Toto vsetko uz mam za sebou, zaujimaju ma skusenosti s konkretnym sedlom tu od vas.Mal som testovaci Romin evo, ktory ma mal mat komfortnejsie polstrovanie a ma viac sklopenu spicku, no bol som sklamany tvrdostou (neviem ci to bolo testovacou verziou, ale mal som pocit, ze je tam len zbytocne viac absolutne nepoddajneho-neprisposobiveho materialu )a spicku sedla som vlastne vobec nevyuzil-nemal som s nou s rezervou ziadny kontakt.Tiez ma bolestivo tlacili kridelne hrany sedla na zadnej strane stehien.Tak som sa rozhodol pre Romin pro verziu, ktora je o par gramov lahsia a su na nu velmi dobre recenzie v zahranici.
Tonito: Fizik mi zial absolutne nesedi.
15.04.2012 - 10:20:41
00
keyboard_arrow_up